Čičerika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

tema odprta - 22. sep 2005 13:46 | ogledi: 5.334 | odgovori: 17

Čičeriko dodajam v zeleno solato, pa v solato iz belega in rjavega fižola, koruze in graška, uporabljam jo v enolončnicah, iz nje delam namaz. Ker jo imam zelo zelo rada (pa tudi priporočljiva je zame) sprašujem forumovce, na kak način jo še pripravljate. Mamamia

mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. sep 2005 13:49

Uporabljam jo enako, za prilogo imam rada tudi samo zabeljeno z drobtinicami, pa falafel naredim (no, cca). Saj res, kaj ti daš v namaz? Lisa

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

22. sep 2005 13:58

mamamia, če si kdaj zaželiš kaj za "grickat", jo lahko tudi popečeš (kuhano streseš v pekač - čimvečji, da je nimaš v plasteh, po okusu še malo posoliš, popopraš, sem ter tja kakšno kapljico olivnega olja, potem pa pečeš v pečici - 200 stopinj - da malo porjavi (kakšnih 20 minut). Dobra je topla in mrzla, jesti pa ne nehaš, dokler je ne zmanjka ;) Okus je morda malo podoben pečenemu kostanju, čeprav bi podobnosti našla tudi v drugih okusih (bolj slanih). Pa upam, da jo boš na tak način sploh lahko jedla, zaradi tvojih zdravstvenih težav. Lep pozdrav! lunacka Sporočilo je spremenil(a) lunacka dne 22. sep 2005 14:01:09

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

22. sep 2005 14:10

Včasih naredim humus ali pa juho iz čičerike in pora (čičeriko prej skuhaš, prepražiš/podušiš dva, tri ali pa celo štiri pore, dodaš kakšen krompir in seveda čičeriko ter kuhaš, potem pa tričetrt juhe zmiksaš, malo pa je pustiš, da ti pride pod zob kakšno celo zrnje, potresešs parmezanom, zabeliš s kaplico olivnega in posuješ s kruhovimi kockami). Lahko jo narediš tudi samo v solati s čebulo, ki jo zabeliš z bučnim oljem in kisom. Joj! Kako sem lačna. Danes nisem še nič konkretnega jedla. Še urco in pol pa grem domov! ===

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. sep 2005 15:03

Povsod namesto fižola, pa en dober recept za falafel sem našla v neki kuharici za otroke, samo bo treba še enkrat v knjižnico, kajti pozabila sem ga prepisati. Ravno danes sem jo jedla v paradižnikovi omaki z domačimi polnozrnatimi rezanci. Praženo sem tudi probala, pa mi ni bila kaj preveč všeč. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. sep 2005 19:44

Dekleta, hvala za nekaj novih idej. Pečeno pa mislim, da bom lahko jedla, pač nebom dodala olivnega olja in popra. Mimogrede, moji izvidi glede slinavke in trigliceridov so super, za ena zdravila mi je zdravnik že prepolovil dozo in bomo čez tri mesece videli učinek. Se pa še kar držim diete, a ko vidim, kako dobro mi dene, sem kar lažje prebolela, da določenih stvari ne smem jesti. Pozdrav vsem, Mamamia mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. sep 2005 19:46

mamamia, lepo je slišat take dobre novice! Mogoče so ti pomagale tudi dobre misli vseh tukaj lp, Marija

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

22. sep 2005 19:53

Vesela sem dobrih novic. Dobre misli so res pomagale, ampkak brez reda pri prehrani ne bi bilo nič. Pozdrav! riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. sep 2005 2:58

mamamia, par luštnih idej s čičeriko je v knjigi Indijska kuhinja, pa v Krišnovi kuhinji se tudi nekaj najde ali pa v kakih drugih orientalskih kuharskih knjigah. Tam to na veliko uporabljajo, kot veš:) V glavnem so to sicer ocvrtki, ampak po moje bi jih lahko tudi spekla na peki papirju v pečici. Ne bo čisto isti okus, ampak vseeno dobro, meni je pogosto pečeno še bolj všeč kot ocvrto. Stročnice zmeljejo in naredijo iz tega z vodo ali kako drugo tekočino maso iz nje pa lahko nabrizgajo spiralice ali pa samo kroglice in to spečejo. Trenutno sem v službi in nimam recepta zraven. Sporoči, če boš rabila, ok? Misli, predvsem pa zdrava prehrana delajo čudeže:) Da bi videli, kako se je mojemu bratcu popravila koža! Samo zaradi prehrane! vse se da, če se hoče;) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. sep 2005 9:27

Dekleta, res so vaše dobre misli pomagale, verjamem v to. Hm, ko so moji odhajali na potovanje,jaz pa ostala v bolnišnici, je en prijatelj, dan pred potjo, samo rekel: Nič ne skrbi, tako ga bomo pili na tvoje zdravje...In ko so se po treh tednih vrnili, jaz pa sem že bila na nogah, mi je samo rekel: No vidiš, da smo držali besedo....Seveda, saj je pivo v Burmi teklo v potokih. No,jaz sem okrevala in ozdravela tako, da sem s konfekcije 44 prišla znova na 40!!!! Včeraj sem ponovno lahko zlezla v ozke kavbojke s to številko, da malo pokažem, kako lepo je znova biti zdravo suh. Veri, že brskam po arabski kuhinji. Če bo šlo s tem tempom, me bodo kmalu preimenovali v čičeriko. Res jo imam zelo rada, jem jo tudi kar tako, kuhano v zrnju, kaj šele, če se s čem potrudim. Lep dan vsem, Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti