Recept za ingverjeve piškotke

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

25. sep 2005 11:39

Kar se mene tiče, s tujimi recepti žal nimam izkušenj. Hehe, še domačih ne uspem dohajati. LP Fani

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

29. sep 2005 8:55

Obljuba dela dolg. Sicer z manjšo zamudo, pa vendar... INGVERJEVI PIŠKOTKI 28 dag moke 4 g mletega ingverja 5g sode bikarbone ščepec soli 165g zmehčane margarine 10 dag sladkorja (lahko je rjav) 1 jajce 60 ml melase (sladkorni sirup) Zmešamo moko, ingver, sodo, in sol. Posebej zmešamo margarino in sladkor ter dodamo jajce in melaso, tej zmesi dodamo mešanico z moko. Oblikujemo kroglice, velike kot oreh, ki jih povaljamo v sladkorju in damo na pekač obložen s peki papirjem. Pečemo na 175C, 8-10 minut. Piškotki pridejo zelo mehki in slastni. V receptu sicer piše 4 g ingverja jaz pa sem ga po nesreči dala 40 g in je bilo res dobro (malo pekoče in pikantno), tako da priporočam, da količino ingverja vsaj podvojite. Sicer sem delala te piškote samo enkrat in takrat sem dala suhi mleti ingver, naslednjič jih bom delala iz svežega. Prav tako sem uporabila melaso, ki pa ji je v tem času potekel rok, zato bom verjetno uporabila kar med. Aja, pa še to! Pridejo precej sladki, zato lahko količino sladkorja zmanjšamo za polovico ali pa jih preprosto ne povaljamo v sladkorju. Komaj čakam decemberski čas! Javi, kako ti je uspelo. lp ===

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

29. sep 2005 10:15

Hvala D. Upam, da nisem preveč sitnarila... Danes ko je bolj deževno, jih poizkusim! Komaj čakam da pridem iz službe! Kakšen okus pa naredi melasa - se jo močno čuti? Nisem še nikoli poizkusila, ker jo tudi nikjer ne dobim... Verjetno bi bilo treba v LJ.... Poizkusila sem en recept, v katerem je bila melasa, in sem jo nadomestila z medom, pa so se mi piškotki tako razlezli po pekaču, da sem imela ingverjevo ploščo. Kljub temu da sem jih dala zelooo narazen. Kaj je bil hec? Testo je bilo že pri oblikovanju precej mehko, ampak kroglice se pred peko niso razlezle. V pečici pa... Staša Frank

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. sep 2005 10:25

Melaso sem jaz doslej zasledila v raznih trgovinah z zdravo prehrano/zeliščnimi izdelki (a la Matik). Mogoče pa jo najdeš tudi v kakem supermarketu. tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2005 10:51

Melasa je bolj grenka oz. manj sladka od sladkorja, sicer pa jo lahko nadomestiš z medom, samo malo manj ga daj, kot je melase. Je ostanek pri pridelavi sladkorja. Dobi se v hipermarketu v Šišiki na polici z zdavo prehrano, je pa precej draga cca 500 sit za kozarček... Veri

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

29. sep 2005 12:06

Zaradi melase imajo verjetno bolj specifičen in drugačen okus od ostalih piškotov. Melasa pa je sicer zelo temna in piškoti pridejo temno rjave barve. Jaz sem jo kupila v kačlču v Ljubljani in je bila okoli 500 SIT, kot pravi Veri. ===

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

1. okt 2005 8:36

D., preizkušeno dobri piškotki! Dajte recept objavit no. Obljubim, da vam takoj dodelim 5. Le količino ingverja bo treba popravit. Jaz sem ga dala 10 gr (strahopetka!) pa mi je bilo premalo pekoče. Sicer pa njamč! Staša Frank

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

2. okt 2005 11:53

Fani, saj tako je prav da recepti krožijo! :) Meni so tudi ingverjevi piškotki zeloo dobri, ravno zaradi tistega specifičnega okusa.....bo treba spet malo pečt :) LP Zala

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

3. okt 2005 10:30

Me veseli, da so vam všeč! A ste dali sveži ali posušeni ingver? OK, bom objavila, čeprav se niti ne spomnim več, kje sem recept dobila. lp ===

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

3. okt 2005 12:08

Sem dala kar suhega, ampak definitivno bo treba probat s svežim... Kje se sploh da dobit svežega? Poskusila sem že v Sparu, Mercatorju.. ga ni. Grem pa kmalu v LJ. Bo treba kaj tam pogledat... Pa še to: na enem X forumu (res ne vem več kje) sem brala, da je ena pupa slučajno malo pozabila na ingverjevo koreniko in ji je kar v hladilniku začela poganjat... Je mogoče, da se v SLO dobi tako svež ingver, da je še "živ"? Staša Frank

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti