Pecivo za tiste s celiakijo

Sarica  

član od: 20.4.2005

sporočila: 74

tema odprta - 20. sep 2005 14:30 | ogledi: 6.725 | odgovori: 4

Babica, ki je zelo sladkosneda ima kmalu rojstni dan. Ker ima žal celiakijo, bi ji rada iz tiste posebne moke spekla kakšno sladico, pa me zanima, kako se ta moka uporablja; ali je enako kot z navadno moko, kje jo je mogoče kupiti-v Ljubljani in koliko stane? Mogoče ima kdo kak poseben recept, če se slučajno ne da delat stvari kakor z navadno moko?

Hvala za pomoč, babi bo zadovoljna....

Sarica

ak84  

član od: 20.8.2004

sporočila: 31

20. sep 2005 19:12

Draga Sarica! Tudi sama imam celiakijo in z veseljem ti povem, da vse sladice z biskvitnega testa zeloooo dobro izpadejo, če uporabiš brezglutensko moko (moja prijateljica pravi, da njej pecivo z navadne moke nikoli ne uspe tako dobro kot meni z brezglutensko moko). Brezglutensko moko lahko kupiš v DM drogerijah ter v Sparu (najboljša je rumena od firme SCHAR). Edino vlečenega testa se it brezglutenske moke ne da napraviti, pa tudi krhko testo se preveč drobi. Vse ostalo pa bo sigurno uspelo, tako da kar veselo na delo! Anita Kovačič

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

21. sep 2005 0:08

Draga Sarica! Mok, primernih za bolnike s celiakijo, je več vrst - dobiš jo v vseh večjih centrih Interspar, Mercator, DM. Sam pripravljam peciva po receptih, za navadno pšenično moko - s to razliko, da dodam eno jajce več kot je v receptu, saj brezglutenska moka veže več vlage in je pecivo v nasprotnem primeru rado bolj suho. Skratka, ni panike, uspeh je zagotovljen! mmbrlan

Sarica  

član od: 20.4.2005

sporočila: 74

22. sep 2005 16:58

Hvala vsem za pomoč, bom poročala, kako mi bo uspelo, pa tudi o tem, kako bo babici všeč!! Imejte lep dan!! Sarica Aja, moko sem pa že kupila!! V eni zeliščni lekarni sem jo našla in jo je dva kg. Tako da je to lahko ogromno peciva :o) Sporočilo je spremenil(a) Sarica dne 22. sep 2005 17:05:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti