Divjačina

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 19. sep 2005 18:55 | ogledi: 22.564 | odgovori: 24

za spremembo bi rada pripravila divjačino,zato me zanima kje bi ga v okolici KRANJA dobila.Želim,da bi bila ena zmerna cena.Pomagaje mi

Bernarda

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

19. sep 2005 19:04

Bernarda! Nisem sicer iz Kranja, vem pa da dobiš zamrznjeno divjačino včasih v Mercatorju (hipermarketii). Drugače pa bi jo (svežo ali zamrznjeno) vsaj občasno moral imeti vsak malo bolje založen mesar. Najboljše pa je, če imaš poznanstva pri lovcih in od njih, ko imajo odstrel kaj kupiš. Upam, da boš kaj našla. LP! Ana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. sep 2005 8:29

V Slovenskih KOnjicah se s tem ukvarja Gozdič doo. Pokliči in vprašaj, če v Kranju kdo za njih prodaja, pa je problem rešen. mamamia

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

20. sep 2005 8:34

V Tenetišah imaš mesarjijo Kern. Dobiš zamrznjeno divjačino ali svežo, če se prej dogovoriš ali jo slučajno ime tisti trenutek. Cene so primerne. Lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. sep 2005 8:39

Dekleta, kako pa kaj pripravljate divjačino? Jaz imam izkušnje z divjim prašičem, srno in jelenom. KAa vse ponujate kot priloge? Bi malo izmenjale izkušnje, da se kaj novega naučim? Mamamia mamamia

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

20. sep 2005 9:05

Kao prilog OBAVEZNO ponudim knedle od kruha, a uz jelo poslužim pekmez od brusnica ili ribizla na kriškama naranče. Uloga pekmeza je da razblaži pikantno i "jako" jelo. A kako ja pripremam!? Na puno luka dinstam meso i kad promijeni boju naribam i peršin i mrkvu i celer i krumpir da se sve to zgusne. Zalijem vinom i vodom (omjer je po želji) i naravno dodam suhih šljiva, klekove bobe i lovorov list. Meso prije pripreme mariniram. Solim i paprim po želji. Tako pripremam jelena, divljeg prašćiča i srnu. Lidija...

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

20. sep 2005 9:23

Lidija, zanima me marinada: kaj daš notri, koliko časa... Pa še: klekove bobe, ali so to brinove jagode ali kaj drugega? Hvala za odgovor. LP

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

20. sep 2005 9:45

Klekove bobe - ne znam kako se kaže na slovenskom... kupila sam ih u Mercatoru, proizvođač je KOTANYI. Marinada: meso narežem na komade koje ću pripremati, pouljim, posolim, dodam češnjaka, grančice peršina i tako ostavim preko noći ili čak dan - dva u frižideru. Lidija...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. sep 2005 10:18

Ja, klekove bobe so brinove jagode. Če delam divjačino vedno izberem meso mladih živali, da mi ga ni potrebno posebej marinirat. Ga pa pred uporabo premažem z oljem in vtrem začimbe (strte brinove jagode, timijan, majaron, šetraj, mešanica začimb za divjačino in še kaj) ter pustim vsaj nekaj ur ali pa čez noč (tudi srnine ali jelenove zrezke na primer). Zrezke vedno pečem na veliko zelenjave in z začimbami in to mi je osnova za omako. Meso hranim na toplem, omako pa spasiram in potem dokončam. Za prilogo ponudim včasih kruhove cmoke, včasih rulado iz palačink, pa skutne cmoke, obvezno pa pečena jabolka, hruške, polnjene z brusnično marmelado, tudi polovice breskev z brusnično marmelado se lepo podajo k divjačini. Nimam pa nikakršnih izkušenj s kakšnim srninim golažem ali čem podobnim, doslej sem jedla samo tisto, kar so skuhali d rugi. Mamamia mamamia

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. sep 2008 13:58

Dobila sem stegno srnjaka, kako naj pripravim čimboljšo pečenko iz njega. Ga je treba dat kaj v mleko oziroma vino, da zgubi vonj? Zvečer ga dam v marinado. Iz česa naj jo pripravim? Kliko časa naj ga pečem? Verjetno ga je treba tudi dušit...Kos je težak 1 kilo. Imam tudi jetrca od srbjaka. Se jih pripravi kot vsa ostala jetrca? Hvala Teka

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

30. sep 2008 14:03

Tudi jaz kupujem obcasno divjacino v Tenetisah pri Kernu. Majdina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti