"domača ribana kaša"

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 19. sep 2005 11:37 | ogledi: 22.702 | odgovori: 14

Štefani pečenka uspela in se vam vsem zahvaljujem za nasvete.

In rabim še en nasvet....

Doma smo večkrat imeli v juhi ribano kašo in kar se spomnim je mami imela to en dva tri narejeno. Jaz pa delam testo (zapomnila sem se samo to, da mora biti čim bolj trdo, da se lažje riba) , da me že vse roke bolijo pa ni iz vsega skupaj nič, en sam poc.:))

Kaj bi bilo narobe?

Lep deževen pozdrav

smrkolina

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. sep 2005 11:59

Smrkolina, poglej recept za jušno zakuho - je bil objavljen ravno par dni nazaj in je še na prvi strani... to je prav recept za ribano kašo. Lp, tjas

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

19. sep 2005 12:04

Poglej še pod "Testo v multipraktiku", tam smo naredili dizertacijo o testih. Med drugim sem si najbolj zapomnila, da Lijana dela ribano kašo v multipraktiku-sekljalniku, tako da nož zreže testo. Zanimivo. LP Fani

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

19. sep 2005 12:10

Kakšen je pa recept za ročno narejeno ribano kašo, brez multipraktika? Prosim za pomoč. Danca

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

19. sep 2005 12:23

Danca, na cca. 10 dag moke daš 1 jajce (odvisno koliko testa rabiš toliko jajc) in zamesiš. Vzameš mešanico moke mehke in ostre, ostre mora biti več. Testo mora biti bolj trdo od tistega za rezance, sicer dodaš še malenkost moke. Nato takoj naribaš v kašo. Anja

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

19. sep 2005 13:18

Smrkolina....jaz dam narejeno testo malo v hladilnik (zavito v krpo)..............potem se lažje riba.......recept za kašo sem našla na forumu.........poglej malo nazaj po forumu... cukrček

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

19. sep 2005 13:46

saj sam recept vem, moka in jajce, samo gnetem in gnetem, da bi bilo trdo da bi se dalo ribat pa prej omagam od utrujenosti. Ko je mami to delala, sem ponavadi jaz ribala, je bila "pva pesem", tako fino je šlo. Ali se mogoče pusti testo, da se osuši* smrkolina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. sep 2005 14:37

Jaz ga navadno malo pustim, pa ne prav dolgo. Loni Makaroni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

19. sep 2005 15:04

Moko dam v posodico, naredim vdolbino, vanj razbijem eno jajce in z vilico vmešavam moko, mogoče dolijem par kapljic vode. Ko se izenači, vilico odložim, stresem na pomokano desko in gnetem z dlanjo. Testo mora biti trdo. Gnetem, gnetem, potresem z moko, gnetem, spet potresem z moko (seveda roka me boli...). Hlebček potresem z moko in ga pustim stati. Vzamem hlebček in na ribež ribam kašico, hlebček spet malo pregnetem in spet ribam... dokler ne zmanjka. Ribam na kuhinjski prtiček. Če ne zakuham vso kašico v juho, jo pustim nekaj ur na prtičku, da se suši, sproti jo s prsti parkrat premešam. Za rezance pa zamesim malo bolj mehko testo. Hlebček razvaljam na pomokani deski v krog, čim bolj tenko, dam na prt, da se suši, med sušenjem ga nekajkrat obrnem. (Ne sušiti preveč, ker se potem lomi). Čez čas ga zvijem v klobaso in na tenko režem z nožem. Rezance s prsti raztrosim po prtu, da se posušijo. Ja, ja, tako sem delala nekoč... Danes pa, ker v Šparu imajo 100 in eno vrsto rezancev, pa še povrhu zelo dobrih, jaz lepo rezance kupujem, tudi kašico kupujem. Nekoč je bila v trgovini samo ena vrsta rezancev in to tistih "plastičnih", takrat sem jih mesila doma sama. Če mi se pa slučajno zgodi, da nimam v omari niti rezancev niti kašice... ali mi se čisto malo zalušta nekaj drugega dati v juho, potem v posodici razbijem eno jajce, ga zmešam in dodajam grez ter 2-3 kapljici olja. Zmešam, tako da je gosta zmes. Pustim stati v posodici, usput parkrat pregnetem z roko (tako mora biti trdo, da lahko gnetem z dlanjo). Ko je treba juho zakuhat, vzamem ribež in enostavno naribam kot kašico. Moj mož je pa glede tega malo "nostalgik" in dostikrat si zaželi domače rezance (zanj je juha z rezanci - zakon), takrat jih pa naredim, seveda, če si je zaslužil... Ha, ha... Pozdravček!

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

19. sep 2005 17:35

Če imaš doma multipraktik, jo narediš en-dva-tri... V strojček (z univerzalnim rezilom) daš 4 žlice moke in 1 jajce. Zmešaš, da se naredi krogla (če je potrebno, dodaj malenkost moke). Na kroglo vsuješ še 1 žlico moke, zaženeš in ribana kaša je tu! Enostavneje res ne gre! LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti