Kardamon

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

tema odprta - 17. sep 2005 23:46 | ogledi: 4.158 | odgovori: 6

mogoče kdo ve kje ga dobim in za kaj vse ga lahko uporabljam?

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. sep 2005 23:54

Baje je dobra kava s kardamomom, kupiti mi ga pa še ni uspelo. Iskala sem v hipermarketu Mercator in Interšparu, venda brez uspeha. Morda je bilo narobe, da sem iskala pri začimbah. Nekje je bilo omenjeno, da ga najdemo na policah z zdravo hrano. Kako pa je ta stvar sploh pakirana? Vnaprej hvala za odgovore. riba-ribica

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

18. sep 2005 10:00

Obstajata dve vrsti: crni in zeleni kardamom. Kot je ze omenila ribica je odlicen kot dodatek kavi, napitkom iz agrumov, piskotom in ostalemu pecivu ter za zvecenje kar tako - po obroku. Uporablja se predvsem v indijski in skandinavski ter seveda arabski kuhinji. Doma imam crnega v strokih in ze mletega zelenega. Kje pa se ga dobi pri nas, resnici na ljubo, ne vem.

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

18. sep 2005 10:17

Pozdravcek, kardamom boste prav gotovo nasle v trgovinah z zdravo prehrano - jaz sem ga kupila v trgovini Sonce v Mariboru (na Vetrinjski ulici) - dobavitelj podjetje Evergren, pakiran v zelenih vrecicah. Vesna

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

18. sep 2005 10:32

Jaz sem letos dodala semena kardamoma k visnjevi marmeladi. lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. sep 2005 12:25

Kardamom imajo v bolje založenih trgovinah, ponekod pri začimbah, ponekod na policah z eksotično kuhinjo, ponekod pa pri zdravi prehrani. Pretežno ga uporabljajo v arabski kuhinji, ima dokaj značilen vonj in kar močno aromo. Arabci ga, kot je nekdo omenil že spredaj, potresejo po kuhani kavi, sicer pa ga uporabljajo pri sladicah in tudi pri nekaterih zelenjavnih jedeh. Mi ga imamo vedno doma, saj mož pije kavo le še s kardamomomo, pa tudi za kakšno arabsko jed, ki je pri nas doma pogosto na jedilniku (ob koncu tedna seveda, ko kuham sama), mora biti pri roki. Mamamia mamamia

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

18. sep 2005 12:27

Jaz sem ga kupila v Maximarketu, imajo pa ga tudi kot je že Vesna napisala v večini trgovin z zdravo hrano - npr Jabolko v Btc, Kalček, Zrno do zrna. Sama sem ga dala prav tako v marmelado - marelično, v zimskem času pa paše tudi k medenjakom... p, m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti