Malancani

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

tema odprta - 17. sep 2005 23:41 | ogledi: 3.854 | odgovori: 3

V neki gostilnici sem jedla pečene malancane, kakršni mi doma nikoli ne uspejo. Rezine so bile debele cca cm, izredno sočne in mehke, na nek način pocaste, a zelo okusne. Ali kdo ve, kako jih pripraviti, meni se prej ali zažgeho ali pa niso tako sočni.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. sep 2005 12:28

Melancane najprej odcediš, potem premažeš z olivnim oljem, malo pososliš (mi uporabimo kar malo vegete) in ne preveč vrelem olju malo prepražim. Še bolje pa je, da jih opečeš samo na teflonski podlagi ali na žar plošči, brez maščobe, saj so že marinirani v njej. Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. sep 2005 21:51

Če ni časa, jih niti ne odcedim, nikoli niso bili grenki, pa jih pri nas jemo zelo pogosto. Popečem na olju, ne na olivnem, ker ni primeren za visoke temperature. Pečeš jih počasi, da se zmehčajo, na eni strani porjavijo, obrneš in to je to. Na koncu posoliš, mariniraš, kar ti je ljubo. Mene pa vedno moti, ker jih še nikjer v gostilni nisem jedla dobro pripravljene, zgolj za minuto vržene na žar, brez vsake maščobe, napol surove...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti