Kapučino

neznan uporabnik
tema odprta - 13. sep 2001 19:14 | ogledi: 3.667 | odgovori: 5

Zanima me, ali ima morda kdo kakšen recept za kakršnokoli sladico z okusom kapučina - krema, sladoled, torta, pecivo,...

Hvala,

Beti.

neznan uporabnik

13. sep 2001 19:34

Mislim da so recepti za cappucinovo pecivo/torte/kreme enaki kot tisti za kavine... torej je ustrezna ze tista rubrika izpred 2 dni

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

17. feb 2014 13:24

(februar 2014)

1. Zakaj na vseh mešanicah za kapučino piše, da prelijte z vročo, a NE VRELO vodo ? Kaj se zgodi, če preliješ z vrelo vodo ? Jaz neke razlike nisem opazil. Se uničijo kakšni vitamini ?

2. Kako pripravljate vročo čokolado ? Preizkusil sem že kar nekaj znamk, od najcenejših do najdražjih, a vedno dobim nekakšno lepljivo pacarijo, ki ni ne za pit, ne za jest.

 

MaskaA  

član od: 22.10.2013

sporočila: 61

18. feb 2014 17:23

1. Verjetno zato, da vode ni potrebno zavreti in da ga lahko hitreje spiješ. Vitaminov ali katerih drugih koristnih snovi pa kapučino že v startu nima, da bi se lahko z vrelo vodo uničile.

2. najprej razjasni, kakšno hočeš - če hočeš redko (kot malo bolj čokoladen kakav) išči takšno, z nizko vsebnostjo škroba (takšna je npr Ciobar). Če iščeš gosto, pudingasto, išči takšno z več škroba (meni najljubša je še vedno Jubilee). Natehtaj (oz. vzemi vrečko) in vsebino zmešaj z nekaj žlicami mrzlega mleka v gladko gosto maso - tako se izogneš nastanku grudic. To maso potem vmešaj v vroče mleko in kuhaj po navodilih, vmes pa redno mešaj z metlico. Pazi, da temperatura ni previsoka, sicer se bo zadeva zasmodila. Če ti nastane pregosta vroča čokolada, imej pri roki kak dcl predhodno ogretega mleka in vmešaj po okusu.

MaskaA

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

18. feb 2014 19:14

javr je napisal/a:

(februar 2014)

1. Zakaj na vseh mešanicah za kapučino piše, da prelijte z vročo, a NE VRELO vodo ? Kaj se zgodi, če preliješ z vrelo vodo ? Jaz neke razlike nisem opazil. Se uničijo kakšni vitamini ?

Ma, kaki vitamini, ni V-ja od vitaminov v kapučinu :) Ampak prileže se pa vseen  Edino, kar se mi je že zgodilo, če sem dala prevročo vodo, je, da so ostale grudice, sploh kadar ga delam za mami, ki si da kakih 5 ali celo 6 žličk, pa še to ne vem, če je to krivo ali samo premalo prehitro zmešam. Razen tega ne kompliciram, zavrejem vodo v kotličku, prelijem s tako vodo, amen.

 

javr je napisal/a:

2. Kako pripravljate vročo čokolado ? Preizkusil sem že kar nekaj znamk, od najcenejših do najdražjih, a vedno dobim nekakšno lepljivo pacarijo, ki ni ne za pit, ne za jest.

S kupljeno vročo čokolado sem bila vedno razočarana. Okrog novega leta enkrat sem pa poskusila narest doma s stopljeno jedilno čokolado, mlekom in gustinom (bistvene sestavine, lahko še cimet, rum, vanilijev sladkor/vanilija itd.) in to je bilo potem to, kar jaz pojmujem kot vroča čokolada - gosta reč, da jo skoraj lahko ješ na žlico.

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

23. feb 2014 16:27

 KAPUČINOVA TORTA

Za 1 tortni model premera 26 cm (12 kosov)

1 OBLAT S ČOKOLADNIM PUDINGOM:

2 zavojčka pripravka za čokoladni puding (za pripravo s 500 ml mleka), 75 g sladkorja, 1 žlička pecilnega, 50 ml olja, 2 jajci, papir za peko. Najprej segrejemo pečico. Model obložimo s peki papirjem. Pripravek za puding dobro zmešamo s sladkorjem v prahu, pecilnim, oljem in jajcema. Nato maso prelijemo v model. Pečemo v pečici pri 180*C (na srednji rešetki, v ventilatorski pečici pa pri 160*C) 15 minut. Nekoliko ohlajen oblat ločimo od modela in odstranimo peki papir. Oblat dobro ohladimo na kuhinjski rešetki.

Priprava: 10 min               Peka: 15 min             Na kos pribl. : 80 kcal

 

NADEV: 5 lističev bele želatine                                1. Želatino zmehčamo. Smetano trdo stepemo.

           400 g smetane za stepanje                              Segrejemo 50 ml kave in 2 žlici likerja.

            80 ml ekspresne ali instantne kave                   Želatino ožamemo in umešamo. Nekoliko

            80 ml kavnega likerja                                      ohladimo in zmešamo s smetano.

            2 zavojčka sladkorja z burbonsko vanilijo       2. Pol smetane sladkamo z vanilin sladkorjem.  

            1 žlica kakava                                                Čokolado na drobno sesekljamo in jo zmešamo v       

            100 g temne čokolade                                    kakav in drugo polovico smetane.

                                                                              Svetlo in temno smetano ločeno nadevamo v brizgalko

                                                                              za okraševanje. Oblat obdamo z obročem za torto in                                                                               pokapamo s preostalo ekspresno kavo in ikerjem.       

                                                                              Od sredine proti robu v krogih izmenično nanesemo

                                                                              svetlo in temno smetano. Ohlajamo 2 uri.

          Priprava: 30 min                    Hlajenje: 2 uri                          Na kos pribl.: 240 kcal

          PA DOBER TEK!   

NETTY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti