Stevija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. sep 2011 21:26

Ko sem pred leti iskala stevio, sem prišla na to stran. Doslej je še nisem dobila, sem pa se razveselila darila naše članice, ki mi ga je prinesla in sem jo imenovala Dulčineja.

Pred nekaj dnevi sem že plačevala v Kaliji, ko je nekoga zanimala cena semena.

Ne vem točno koliko, ampak moji mami se je za tistih 7 bodočih flanc skoraj spulilo.

Bom poročala o rezultatu, zdaj pa me res zanima, če je še kaj tako nagravžno sladkega kot saharin ( ne more bit).

F r i n a

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. feb 2012 0:23

Ja, to je super novica. Sem jo ze videla v mercatorju..kot tabletke za v napitke, samo vsebuje pooooooolno primesi. Jaz imam cisto stevijo. Tako je sladkra, da ce bi bila tabletka iz nje, bi se z eno tabletko lahko zelooo posladkali ene  stirje litri caja

www.mojalbum.com/naredilaana

Jabolk  

član od: 9.4.2012

sporočila: 29

29. apr 2012 18:47

JAz sem kar malo zmeden. Namreč kakšno leto nazaj so stevio oklicali kot škodljivo, zdaj jo pa kar naenkrat vsepovprek priporočajo?

Jabolk

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. apr 2012 22:05

Niso je oklicali kot skodljivo le registrirana se ni bila pri nas kot prehransko dopolnilo..je prevelika konkurenca industriji umetnih sladil..

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

30. apr 2012 11:44

ojla,

tudi jaz sem slišala, da je bila stevia prepovedana zaradi močnih lobijev proizvajalcev sladkorja (izjava priznane "vrtnarke" iz štajerskega konca). sicer se sadike dobi že v skoraj vsaki vrtnariji. o uživanju le te ne bom pametovala, ker je ne poznam... Jo pa imamo doma, bolj tako, da lahko rečemo, da imamo stevio... ;))

valikaben

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

30. apr 2012 22:13

Katera stevia pa naj bi bila najboljša? Tista v prahu ali v tekočini (kapljice)?

jgirl

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. apr 2012 22:16

vsaka, ki je čista. jaz uporabljam prahec. če pa ima tekočina zraven kapalko, bi bilo super. ker še zdaj ne znam dozirati enakomerno :S le redko ugotovil primerno količino za v kavo

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

2. maj 2012 22:28

pred časom sem kupila stevio, ki mi je do sedaj na pokritem balkonu že precej zrastla. Kako se pobirajo listi za sušenje, ali se reže celotna rastlina s stebli vred, ali se trgajo samo listi?

Mogoče bi se z rezanjem celotne  veje do določene višine  rastlina bolj zgostila.

 

atic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti