Čisto nova skleda za sadje

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

tema odprta - 14. sep 2005 17:09 | ogledi: 9.544 | odgovori: 20

Dokončno se nam je pokvaril pralni stroj, samo še za na odpad. Imeli smo obisk mladega para in mož je ravno spravljal pralni stroj v prafaktorje, da ga znosi v avto in odpelje na odpad, pa sta nam svetovala, naj nikar ne zavržemo stekla na vratih pralnega stroja, saj se lahko uporabi za skledo za solato, za sadje, celo za peko biskvita, torte, narastka.... Ideja se mi je zdela dobra, pa jo sporočam tudi ostalim, če ne boste vedeli, kam z ostanki stroja. Sedaj nam stoji na pultu v kuhinji in je vedno napolnjena z različnim sadjem, pa še prav dobro izgleda! LP Dušanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. sep 2005 21:31

Dušanka, hvala za idejo! Škoda, da se nam je stroj pokvaril pred nekaj leti, ko še nisem vedela za ta forum - no, pa saj se bo še komu in ga bomo oropali vratc:) Sicer pa se da iz notranjega dela pralnega stroja naredit centrifugo za solato - za večje količine. Pa še nekaj idej za to je bilo, pa se ne spomnim več... Veri

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

14. sep 2005 21:38

A se vi mal hecate? Upam da nimate na pultu vratca od pralnega stroja napolnjenih s sadjem, ali pač? Mogoče sem res malo "bukova" in si tega ne znam ravno dobro predstavljet...... ANJA

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. sep 2005 21:55

Ne vratca, samo steklo, ki je na vratih od pralnega stoja. Ko jih odstraniš, dobiš normalno posodo. Tudi mi jo imamo že nekaj časa doma pa nihče ne opazi od kje je prišla. lp, Marija

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

14. sep 2005 22:18

pri fantu doma so se tudi tega spomnili, vendar ce vam iskreno povem, se mi zdi malce neokusno, ko zagledas en del pralnega stroja na mizi. sploh pa pri vsej posodi, ki jo imamo dandanes v kuhinjah!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. sep 2005 22:20

Zakaj? Če je pa kaj dezinficirano, so pa to vratca od pralnega stroja! pa v bistvu je to zelo naravovarstveno, saj recikliraš vsaj en de... Sploh jo pa lahko porišeš z barvami za steklo, da nihče ne bo uganil, od kod je... Veri

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

14. sep 2005 23:02

Ampak Anja, saj sploh ne izgleda slabo. Prav kakor ena skleda - samo steklo, vso plastiko odstraniš, ostane samo ena prav v redu skleda. Pa saj vas res ne silim, da si jo morate postaviti nekam, če vam ne paše. Pač, meni je všeč, pa sem mislila, da bo morda še komu drugemu, nikomur pa ne mislim vsiljevati svojih ali tujih idej, če jih ne želi sprejeti. Galyka, vidim, da je tudi vam prav prišlo, saj tako velikih skled pravzaprav vedno manjka, ali ne? Pa ker je gladko steklo, mi celo lepo izgleda, ko se vidi vse sadje, ki je v njej. Veri, tudi to z barvami za steklo ni slaba ideja. LP Dušanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. sep 2005 0:04

Aja pralni stroj!!!! Jaz sem bukova! Cel cajt sem študirala, kje ima pomivalni stroj kako steklo! Šele zdej po par urah muzganja sem še enkrat malo bolje prebrala, sem opazila, da gre za pralni stroj. Zdej mi je pa jasno Zanimiva ideja, jaz bi not posadila kaktuse.... tjas

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

15. sep 2005 6:52

Pred leti sem v to posodo posadila na strani ob robu nekaj nezahtevnih rastlin, ki se "obesijo", na sredino pa male kaktuse. Kot obešanka je še vedno lepa! LP, Stanka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. sep 2005 9:06

Čisto dobra ideja, v redu tudi kot skleda za sadje. Če ne veš, izgleda kot navadna steklena skleda iz Merkurja ) Ne vidim razloga za predsodek. Res pa je, da ima pač vsak svojega, tole skledo je treba videti, da se ga znebiš. Videla sem pred nekaj časa pri znancih, ki imajo "veze" pri nekem serviserju pralnih strojev ) LP Fani

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. sep 2005 9:40

Ha, mi smo te skeklene pokrove različnih velikosti kupovali v Puli, v tovarni laboratorijskega stekla, in to različnih velikosti (tam so namreč izdelovali tudi stkleni del vrat pomivalnih strojev). Sklede so izredno trpežne, jaz jih uporabljam tudi za prirpavo različnih solat, pa seveda za sadje in podobno. Tiste ta večje so super za kakšno mariniranje. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti