Čokoladni liker

neznan uporabnik
tema odprta - 13. sep 2001 13:04 | ogledi: 6.413 | odgovori: 8

Zanima me, če ima kdo morda recept za doma pripravljeni čokoladni liker? Ga kdo sam dela?

Beti

neznan uporabnik

13. sep 2001 13:39

Čokoladni liker naredim tako kot jajčnega, le da mu dodam kakav: 5 rumenjakov, 300 g sladkorja v prahu, 2 vanilijeva sladkorja, 3/4 l mleka, 1/4 l 96 % alkohola, 2 "štamprla" ruma, kakav po okusu Mleko, 100 g sladkorja in vanilij sladkor na majhnem ognju zavremo in 6-8 Minuten kuhljamo. Dodamo rumenjake, rum (in kakav), stepamo, da se zgosti. Napolnimo v steklenice in dobro zapremo. Pa še recept za "Irish cream": 235 ml smetane 400 g kondenziranega mleka (ali razredčene smetane) 400 ml viskija 1 žlička instant kave 2 žlici čokoladnega sirupa ali evrokrema razredčenega z mlekom (jaz dam precej več) 2 vanilijeva sladkorja 1 žlička mandeljevega ekstrakta Vse skupaj pol minute stepaj. Lep pozdrav!

neznan uporabnik

13. sep 2001 17:38

Zdi se mi, da se skoraj bolj splača liker kupiti, kot pa ga sam izdelovati. Kaj pravite? Nekoč je obstajal bolj enostaven recept - mislim, da z Benkotom ter rumom in brez 96%alkohola. Kljub temu hvala! Beti

neznan uporabnik

13. sep 2001 19:17

Zivjo, nekoc sem imela recept za cokoladni liker, sem ga pripravila enkrat ali dvakrat in je bil zelo okusen. Mislim da je bil narejen ali z rumom in zganjem in je vseboval cokolado v prahu, ne Benko. Ga poiscem in objavim.

neznan uporabnik

13. sep 2001 21:27

Tudi jaz sem pred nekaj leti delala čokoladni liker. Sestavine so bile: mleko, rum, sladkor in benko. Samo točnih količin ne vem. Bom malo pobrskala. Upam, da bom nasla. Okus je bil boljsi kot kupljeni liker in ni bil ničmocan-tako so rekli. Lahko pa tudi sklepam, ker je hitro "hlapel", moj mlajši brat pa je bil velikokrat čokoladen okrog ust- samo ne od čokolade, ampak od ..... Takrat pa je bil star kake 4 leta. Pozdrav Špela

neznan uporabnik

13. sep 2001 22:44

Uspesno iskanje: Cokoladni liker 1 200 g cokolade v prahu 1 kg sladkorja 1 l mleka – prekuhanega ali pasteriliziranega 4 dcl zganja 1 dcl ruma Zmesamo cokolado in sladkor in vmesamo v mleko. Vse skupaj kuhamo 35 do 40 minut, tako da se sladkor in cokolada dobro raztopita v mleku. Posodo nato odstavimo, primesamo se zganje in rum. Cokoladni liker 2 300 g mlecne cokolade, raztopljene 1 kg sladkorja 1 l mleka – prekuhano ali pasterilizirano 2 dcl slivovke 3 dcl ruma Zavremo mleko, nato dodamo sladkor in raztopljeno cokolado. Na rahlem ognju med mesanjem kuhamo 10 min. Odstavimo z ognja, dodamo slivovko in rum. Pozor: namesto slivovke lahko uporabimo tudi samo rum, torej 5 dcl ruma namesto slivovke in ruma.

neznan uporabnik

13. sep 2001 23:18

Cokoladni liker 3 1 Cokoladni puding 1 vanilijev puding 1 l mleka 100 g cokolade v prahu 80 g sladkorja 5 dcl ruma Skuhamo cokoladni in vanilijev puding po navodilih, zmesamo in ohladimo. Med ohlajevanjem mesamo, da se na vrhu ne naredi skorja. Dodamo cokolado, sladkor in rum ter vse skupaj zmesamo in prelijemo v steklenico. Liker je dokaj gost. Kokosov liker 400 g sladkorja 200 g kokosove moke 5 dcl mleka: prekuhano ali pasterilizirano 1 dcl alkohola (zganje) 1 dcl ruma Skuhamo mleko in kokos, odstavimo z ognja, nato dodamo sladkor, alkohol in rum ter pocakamo da se ohladi. Ohlajeno precedi in nalij v steklenico. Kokosov je po mojem mnenju najboljsi!

neznan uporabnik

13. sep 2001 23:18

Cokoladni liker 3 1 Cokoladni puding 1 vanilijev puding 1 l mleka 100 g cokolade v prahu 80 g sladkorja 5 dcl ruma Skuhamo cokoladni in vanilijev puding po navodilih, zmesamo in ohladimo. Med ohlajevanjem mesamo, da se na vrhu ne naredi skorja. Dodamo cokolado, sladkor in rum ter vse skupaj zmesamo in prelijemo v steklenico. Liker je dokaj gost. Kokosov liker 400 g sladkorja 200 g kokosove moke 5 dcl mleka: prekuhano ali pasterilizirano 1 dcl alkohola (zganje) 1 dcl ruma Skuhamo mleko in kokos, odstavimo z ognja, nato dodamo sladkor, alkohol in rum ter pocakamo da se ohladi. Ohlajeno precedi in nalij v steklenico. Kokosov je po mojem mnenju najboljsi!

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

26. sep 2002 22:55

Mislim, da je Špela govorila o tem receptu za čokoladni liker. Tudi pri nas ga vedno v hipu zmanjka, Sestavine 2 l mleka 1 kg sladkorja 1 benko (plastenko) Vse skupaj dobro prekuhaš. Nato dodaš: 1 l ruma 3 rumenjake (dobro stepene) Vse skupaj še z mikserjem dobro zmešaš in naliješ v steklenice. Liker je polnega okusa in zelo dober. LP Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti