Pečenka iz mletega mesa

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 14. sep 2005 9:10 | ogledi: 11.813 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

Iščem recept za pečenko iz mletega mesa, v katero damo trdo kuhano jajce. Poznam jo pod imenom stefani ali lovska, pa ne najdem recepta pod tem imenom.

Spoštovane kuharice pa prosim tudi za praktične nasvete za pečenje te pečenke.

Ali moram imeti ozek pekač ali je dober tudi navaden, ki je za biskvite?

Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem in vas toplo pozdravljam.

smrkolina

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. sep 2005 9:18

Evo, tule je recept od Rikota: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1371 Jaz sem štefanjo (tako ji pravimo pri nas) vedno pekla kar v širši kastroli. Sem parkrat dala zraven še krompirček in se super obnese. Pa not dam ponavadi korenček, ne jajca (no, jaz imam pač tako raje ) Srečno pri ustvarjanju! tjas

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. sep 2005 9:19

Za tako pečenko (pri nas ji pravimo polpetone), narediš maso kot za polpete, le kakšen jajček več se da. Prijateljica pa naredi enostavno zmes s Fantom za polpete in meni je tudi všeč. Potem pa maso poravnaš na z oljem namazano alu-folijo, položiš na spodnji rob rezine šunke, lahko tudi sira in v vrsto še trdo kuhana jajca (sama jih po dolgem prerežem čez pol, ker se laže zvija). Potem pa s pomočjo alu folije vse skupaj zviješ v rolado, stisneš na vseh koncih, preložiš na pekač (sama pazim pri maščobi in pečenko dam kar na peki papir). Pekač je lahko kakeršen koli, saj se masa ne razleze. Jo je pa pred pečenjem dobro še pogladiti z mokrimi rokami, da je skorja potem gladka. Peče se pa kot vsako drugo pečenko, odvisno od teže in v nobenem pogledu ni problematična. Tudi dodatke si lahko daš po svojem okusu - recimo nariban sir, grah... Lisa

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. sep 2005 9:34

Lahko pa štirioglati model obložiš z mesnato slanino,daš gor polovico mase ,daš gor jajca ,jajca lahko tudi oviješ z blanširano blitvo ali špinačo ali korenčkom(korenček narežeš na tanke trakove s pomočjo nožka za lupljenje krompirja),daš gor ostalo maso -potlačiš pa spet obloziš z mesnato slanino-prijetno za oko še bolj pa za želodec............. Marta

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

14. sep 2005 14:26

Naj še jaz dodam nasvet, ki bi lahko bil dobrodošel: maso za to pečenko je treba dobro obdelati - tako, da postane meso vlaknato - saj se vam bo v nasprotnem primeru pri rezanju drobila. Lep dan vsem skupaj! MALC

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

14. sep 2005 14:29

šele sedaj sem si ogledala Rikov recept in videla, da je to napisal tudi on. No pa saj ne škodi, če kakšno stvar dvakrat slišimo ali preberemo. Čao! MALC

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

14. sep 2005 14:45

Lahko pa jo narediš v listnatem testu. Samo ne pozabit testo prešpikat s kakšno iglo da lahko uhaja para. Priporočam zelo dobro. Bom pa sigurno naredila tisto od prekmurke. Se mi kar sline cedijo....

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

14. sep 2005 15:02

Enkrat smo že pisali o tej pečenki. No, od viška glava ne boli. Meso se mora dobro pregnesti (kot testo). Rulado dam v folijo ali pa v model za srnin hrbet. Na koncu pečenja obložim s slanino ali pa z rezinami sira. Kaj se da notri je pa odvisno: kuhana jajca, hrenovke, prepraženi šampinjoni, zelenjava... Dostikrat meso tudi zavijem v lisnato testo. V tem primeru, kot je bilo rečeno prej, se mora dobro preprikat z iglo. Pozdravček!

Ančka  

član od: 29.1.2005

sporočila: 18

28. sep 2005 21:25

Še en nasvet. Jaz vedno pečem štefani pečeno, kadar delam štrudel. Odreske pognetem z oljem, dam za 1 uro počivat, potem pa testo raztegnem, nanj dam močno pregneteno mesno filo, na sredo položim kuhana jajčka in oblikujem štruco. Vse skupaj zavijem v testo - ne razvlečem na tenko in položim v teflonski podolgovat model. Ko je pečeno takoj prevrnem iz modela, da vlaga izhlapi. Vćasih pa dam odrezke od štrudla v skrinjo in testo uporabim, ko pečem štruco. Ančka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti