Jutranji napitek

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 13. sep 2005 14:09 | ogledi: 3.259 | odgovori: 8

Ker zjutraj ne morem nikoli vase nič spraviti, bi bilo pa več kot nujno, sem se odločila da bom probala vsaj kak sadni ali zelenjavni napitek popit. Sokovnika nimam, bi pa si napitek napravila v mikserju za džus. Kaj naj si vse zmešam da bo res prava vitaminska bomba. Lahko je tudi s kombinacijo mleka ali jogurta, ker oboje obožujem.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

13. sep 2005 14:12

Kaj pa kar enostaven shake? Mleko + banana + ostalo sadje, ki ti je všeč. Enostavno, hitro in dobro. Sonja

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

13. sep 2005 14:32

Jaz včasih jogurtu in bananam dodam še žlico medu in cimet. Če nimam jogurta napitek pripravim iz mleka, včasih pa si naredim preprosto samo limonado ali sveže iztisnjen pomarančni sok. Lahko pa pomaranče olupiš in jih skupaj s še kakšnim sadjem (jabolko, jagode,...) vržeš v mikser, dodaš malo jogurta ali pa vode, in je! Sadni napitki zjutraj so po mojem zelo pametna odločitev. Tudi jaz zjutraj težko kaj konkternega pojem in je to dobra varianta, čeprav si včasih naredim tudi corn flakes z mlekom. To tudi gre. lp ===

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. sep 2005 15:12

Kombiniraj sadni jogurt s sadjem, kakršen je v jogurtu, pa še banana zraven in imaš kompleten obrok. Če pa si za lažje variante - korenčkov in pomarančni sok se krasno dopolnjujeta, pa jabolka in korenje, ali kivi in rdeča grenivka ter ananas. Kakorkoli obračaš, s sadno mešanico nikdar ne moreš zgrešiti. Pa koleraba gre tudi povsod zraven. Če boš kombinirala sadje in zelenjavo pa še kakšen jogurt za povrh, ti bi zdravje res služilo, polna boš prave energije. Uživaj v kombinacijah, Mamamia mamamia

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

13. sep 2005 21:41

Jaz si veckrat stisnem pomarancni ali/in grenivkin sok. Vcasih ga popijem samega zmalo vode, ce pa se mi zdi, da rabim vec energije ali pa se hocem bolj pocrkljati pa v sok zmiksam z minipimerjem kako sadje. Preizkusano se dobro obnesejo (in dajo dober okus) hruske, ananas in banane. V glavnem - sezonsko sadje. Mislim, da je se kar zdravo in okusno, tako da ni problema popiti.Ce je pregosto primesam malo vode. ines

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

14. sep 2005 6:23

Meni pa prija mešan sok in sicer jabolčni, korenčkov, pomarančni in sok rdeče pese. Delam ga s Power juicerjem, ker pa je malo zoprno pomivanje, ga naredim iz vsakega sadja posebej nekaj več in ga shranim v ločenih steklenicah v hladilniku nekaj dni. Tako je vedno pri roki in vsak si ga lahko zmeša po svojem okusu. Zelo LP Dušanka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

14. sep 2005 7:07

Jaz zjutraj obožijem probiotični navadni jogurt+2banani+cimet+žlička medu+ovseni kosmiči (včasih). To zmiksam s paličnim mešalnikom, da se banane še čutijo v grudicah. Super je, zelo nasitno in ne teži želodca. Lep pozdravček, S.

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

14. sep 2005 10:09

meni je najboljši sok iz jabolka, korenčka in pol pomaranče narejen v Power joucer. V kozarec napitka zamešam obvezno žlico zmletih lanenih semen. Dušanka, ali ta sok, ki ga shraniš, oksidira? Spremeni barvo? lp dome

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

14. sep 2005 17:36

Dome, ne, ravno danes smo z obiski pili tak mešan sok, ki sem ga naredila sicer včeraj, in je prav tak, kot bi bil ravnokar ožet. Vedno pa dam iz vsakega sadja ožet sok v svojo steklenico in v hladilnik. Do danes se mi še ni pokvaril, niti ni spremenil barve. To sem prebrala v Nedeljcu, piše pa, naj bi se porabil sok v treh dneh. Torej predolgo pa zopet ni dobro hraniti niti v hladilniku, ker ni nič konzervansov - samo naravni sok. Dušanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti