Gobova juha

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

15. jan 2007 12:17

Katti suhe gobe imajo neverjetno močan okus.Gobovo juho lahko pripraviš,po enakem receptu kakor s svežimi gobami,le mnogo manj suhih gob lahko dodaš.V 2,5 l juhe daš za eno pest posušenih gob.Pred uporabo jih zdrobi v dlani,ali pa nareži na manjše kose. Ne boj se da se suhe gobe ne bi razkuhale,lahko jih pred uporabo tudi namočiš ali celo malo povreš,da se izogneš divjemu okusu suhih gob.Od zelenjave pa dam v gobovo juho samo čebulo in krompir.Zgornji recepti,so kar vsi uporabni in dobri.Lahko pa daš že med kuhanjem v juho 1 sladko smetano.Namesto podmeta,pa vzami 2 deci goste juhe in jo spasiraj z paličnim mešalnikom nato pa vmešaj nazaj.Če dodaš sladko smetano,kisle smetane ne ponujaj zraven,temveč kis ali vino,drugače pa gre kisla sm. dobro zraven.Glavne začimbe so lovor,majaron in poper,vse ostalo pa po želji in okusu. ati zlati

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

15. jan 2007 12:36

Tiste mešane suhe gobe, ki sem jih kupila jaz (uvoz iz Italije), pa niso imele močnega okusa. Kljub temu, da sem jih kar nekaj časa namakala in potem še kuhala z začimbami kot običajno, niso bile za moj okus. Juho sem potem izboljšala z nekaj žlicami gobove juhe iz vrečke. jankica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

15. jan 2007 13:09

Petra 1 je napisal/a:
moja gobova juha čebulo prepražim, seveda brez olja, dodam por , narezano korenje , krompir, cvetačo... vse kar je od zelenjave domar, ter veliko pest zmrznjenih narezanih gob. ( to so ponavadi gobe, ki niso bile čisto zdrave in sem jih morala narezat. Dodam riževo moko , ZAČIMBE in vse skupaj, ko se dodobra prepraži zalijem z mlekom ( po potrebi potem dodajam vodo.) kuham par minut in ko je vse kuhano, tudi krompir, zrežem notri zdrave jurčke, ki jih zmrznem kar sveže v naravni velikosti.Te gobe so potem kompaktne oblike in kar malo trde, ker se ne kuhajo skupaj z ostalo juho ampak jih dodam na koncu kot petršilj. Še malo prevrem Solim šele sedaj. Zraven popečen kruh in dober tek Petra 1
Petra1 - pa ne mislim nič slabega - ampak malo olivnega olja, na katerem si prepražiš čebulo za juhico, pa res lahko prej koristi kot škodi. Pa tudi, če ni ravno olivno... nike

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

15. jan 2007 13:24

Recept,ki ga je prispevala Petra 1 je po mojem mnenju bolj podoben enolončnici kakor pa juhi.To ne pomeni da ni dober in avtorici se lahko samo zahvalimo za idejo.Kar se pa tiče uporabe olja,pa prepustite odločitev vsakemu posamezniku.Sam si lažje zamišljam gobovo juho brez olja,kakor pa z olivnim. ati zlati

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

15. jan 2007 13:37

seveda, da je odločitev posameznika lahko prepuščena le njemu samemu. malo me je zbodel le tisti "seveda". nike

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

15. jan 2007 15:32

Hvala za iztočnico......NIKE ponavadi kupujemo : HLADNO STISKANO OLIVNO OLJE....... poznate proceduro? Na roke, s stiskalnico se oljke stiskajo....v olivno olje.! Zakaj ni cenjeno ostalo oljčno olje? Ker eno oljčno olje je za masovno uporabo-cenejše, eno je pa za ljudi, ki vejo ZAKAJ, je tako in KAKO ga uporabljati. Ko daš olivno olje prvič na temperaturo...pa ni važno kakšno, se olju spremeni stuktura. Zakaj DALMATINCI polivajo hladno oljčno olje čez ribe? Ker poznajo skrivnost olja. Olje je nabito z energetsko vrednostjo...NIKAKOR pa ga ne uporabljajte TOPLEGA... lp PS. Nike, verjetno si mlada na tem forumu in zato ne veš zakaj sem napisala "seveda" brez olja. Pa ne bom o tem, ker bodo spet zaklenili temo...vsi si zatiskajo oči pred katastrofalnimi rezultati v zdravstvenih domovih. 1. mesto umrljivosti v SLO je bolezen SRCA in OŽILJA Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 15. jan 2007 15:46:45

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

15. jan 2007 15:59

ati zlati..... enolomčnica ali pa gobova juha se razlikuje samo po tem koliko tekočine je noter...pa brez zamere, moja je ZELO GOSTA. Hodim po celi SLOVENIJI...vsak predel mi da novo idejo. Slovenci smo zelo dobri kuharji. Žal mi je , da se kregamo za oslovo senco! Petra 1

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

16. jan 2007 6:45

Petra 1 tu se ne bi strinjal s tvojo razlago gobove juhe.Enolončnica,ti že po imenu pove,da v enem loncu kuhaš vse,kar najdeš v kuhinji,ali imaš na dosegu rok.Gobova juha pa ima malo bolj oster kriterij pri sestavinah.Če že nosi ime "gobova juha"naj bi bil delež gob med dodanim vsaj polovičen , ne glede na količino dodane vode. ati zlati

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

16. jan 2007 8:38

ma ne bom se kregala.. , glede na to koliko gob naberem vsako sezono, pa res ne šparam z njimi, imam pa rada noter tudi drugo zelenjavo. Pa za konec , ali ni bilo vprašanje kako narediti gobovo juho? Jaz jo pač naredim tako in ne pribijajte me sedaj na križ, če to ni recept po vašem okusu...pač delajte po svoje...ljubi bog!!! Petra 1

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

16. jan 2007 9:43

Diskusija o različnih pristopihk k kuhi zame ni prepir in tudi do recepta,ki si ga podala nisem bil kritičen.Le izrazil sem mnenje,da je po mojem tvoja jed bolj podobna enolončnici,seveda pa se lahko tudi motim. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti