Biskvit brez jajc !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 13. sep 2005 12:38 | ogledi: 13.881 | odgovori: 11

A je katera mogoce pogruntala kaj novega pri pecenju brezjajcnih tort ?

Lp,

Klavdija

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

13. sep 2005 13:07

Klavdija, morda ti pomagam s tem: vzameš pač recept za biskvit in namesto 1 jajca daš 3 žličke "sluzi" od lanu. To pa pripraviš tako, da skuhaš 1 žlico lanenega semena v 1 dcl vode. Lp, nnatalija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. sep 2005 14:05

631141 Imam samo recept za biskvit brez rumenjakov, dobila sem ga med bivanjem v zdravilišču. Bo priel prav ali so cela jajca na tvoji negativni listi? Nima smisla da ga pošiljam, če ne sme vsebovati niti beljakov. Mamamia mamamia

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

13. sep 2005 14:08

Mamamia hvala za pomoc, samo mora biti brez jajc. Drugace ne gre. Nnatalija bom poskusila in ti povem kako bo uspelo. LP, Klavdija

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

13. sep 2005 21:34

Kako v receptih nadomestiti jajca?________________________________________ V večina vegan receptih ni težko nadomestit jajc. Kakšen nadomestek uporabimo pa je odvisno od recepta . Tukaj je nekaj idej. Jajčni nadomestek v prahu (Ener-G Egg Replacer): večina je uporaben pri peki peciv, kjer recept zahteva 1 do 2 jajci. Dobi se ga v trgovinah z zdravo prehrano (pri nas ga nisem še zasledil). Narejen je iz krompirjevega škroba in kvasov. - eno celo jajce = 1 žličko praška + 2 žlici vode ( Tofu: Tofu je odličen jajčni nadomestek v receptih v katerih je potrebno veliko jajc. - eno jajce = 1/4 skodelice stolčenega tofuja Druge reči, ki jih lahko najdete v kuhinji: - eno jajce = 1 žlica sojine moke ( za peciva, palačinke, polpete,....) - eno jajce = 1 žlica čičirikine moke (za palačinke, polpete,....) - eno jajce = 2 žlici bele moke + malo sojinega mleka + sol(začimbe) (za pohanje...seveda rabiš še drobtine) - eno jajce = 1 žlica v kavnem mlinčku zmletih lanenih semen + 4 žlice vode ;vse skupaj v mikserju miksaj 1-2minute (peciva, piškoti, palačinke,...) Pri sladkem pečenju: - Poskusi z 1 banano ali 1/4 skodelice jabolčne kaše za vsako jajce. To bo obogatilo tvoj recept, seveda mora jabolčni ali bananin okus pašati v receptu. V receptih za razna peciva, v katerih je potrebno samo eno jajce, lahko to kar izpustimo. Kako nadomestiti mleko?_______________________________________________ Povsod tam kjer potrebujete mleko, ga lahko nadomestite z sojinim, saj ima popolnoma enake lastnosti, kot kravje. Tudi mandljevo mleko se dobro obnese. Riževo mleko, je bolj primerno za peko, raznih peciv, tort, palačink. Ostala mleka kot so ovseno in druga, pa niso tako univerzalna, vendar vseeno uporabna in človeku bolj primerna kot živalsko. Vir: http://kid.kibla.org/~gverila/vegansvet/kuharskiko LP, Staša

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

14. sep 2005 8:52

631141, meni ta uspe in je dober. Hitri kolač: potrebuješ: 1 skodelico kislega mleka, 3 skodelice moke, 2 skodelici sladkorja, 1 skodelica olja, 1 pec. prašek. Vse zmiksaš, vliješ v pekač ( uporabim peki papir), čez lahko porazdeliš narezano sadje, ki ga imaš doma ali v zmrzovalniku, za torto seveda nič. Pečeš v ogreti pečici pri 170 do 180 st. okrog 20 minut. Jaz pri tem receptu uporabim manj sladkorja. Merica za ostale sestavine je skodelica od kislega mleka. Iz tega testa sem že delala marmorni kolač, kocke s kokosom, primešaš lahko mlete orehe, kakav, arome... uporabi se lahko pirina moka. lp dome

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. sep 2005 16:06

Staša, kako veliko skodelico uporabimo (pri stolčenem tofuju)? Lp, Katjuška

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

14. sep 2005 16:48

Uf, ne bi vedela ... sem le skopirala. LP, Staša

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. sep 2005 7:38

Verjetno je mišljena klasična skodelica iz ameriških kuharskih bukev - lonček za 2,5 dl je kar v redu nadomestek. Loni Makaroni

majna  

član od: 30.9.2003

sporočila: 17

18. feb 2007 18:02

mamamia jaz bi pa prosila zabiskvit brez rumenjakov...imam za porabit kar nekaj beljakov, ker sem pekla krofe..::P   hvala...in lp majna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti