Giuanduia čokolada

Badujka  

član od: 3.3.2004

sporočila: 1

tema odprta - 13. sep 2005 9:51 | ogledi: 4.063 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

v enem receptu sem zasledila, da je za pripravo čokoladne torte z lešniki potrebna še čokolada GIUANDUIA.
Ali kdo ve za kakšno vrsto čokolade gre in ali jo je pri nas možno dobiti- kje?

Hvala za pomoč

Barbara



Temo je spremenil(a) Badujka dne 18. maj 2011 21:43

Temo je spremenil(a) Badujka dne 18. maj 2011 21:44

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. sep 2005 10:09

To je čokolada, značilna za italijansko pokrajino Piemonte. Je čokolada, narejena iz mešanice piemontskih lešnikov in čokolade. Zelooo je dobra, taka malo grenko-sladka. Pri nas je sicer še nisem vidla, v Italiji jo imajo na vsaki polici s čokoladami. No, če ne živiš ravno blizu meje, verjamem, da jo boš bolj težko nabavila. Za zamenjavo ti v temprimeru predlagam Nutello ali pa recimo Milkino čokolado Noisette (to je nekaj podobnega, le okus pri pravi gianduia čokoladi je bolj grenek). Če bi želela gianduia namaz narediti sama doma, tule sem ti prevedla en recept: Krema gianduia (namaz) Sestavine: Ingredienti 60 g praženih lešnikov 100 g jedilne čokolade z velikim deležem kakava 100 g sladkorja 70 g masla 100 g mleka Priprava: V posodi zmelješ sladkor in lešnike.Dodaš čokolado v kosih in še to zmelješ. Dodaš mleko in maslo in greješ pet minut pri temperaturi 50 stopinj C - ves čas mešaj. Ko je krema enakomerna, jo preliješ v čist steklen kozarček, ga zapreš in shraniš v hladilniku. Lep dan in uspešno kuhanje, tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. sep 2005 11:47

Hvala tjas, če ne bo Barbara delala, bom pa jaz;) Veri

Badujka  

član od: 3.3.2004

sporočila: 1

13. sep 2005 12:57

Najlepša hvala za tako hiter odgovor. Sem precej daleč od meje in pot v Italijo samo po čokaldo ne bo znesla tako, da se bom po zgornjih navodilih eksperimentirala Upam da bo uspelo

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

9. mar 2010 9:27

Čeprav je tema že stara, pa vendar, mogoče se bo informacija komu zdela zanimiva: Dobro razlago za povezavo med Giandujo in Nutelo ponuja Wikipedia (vtipkajte Nutella).

Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti