Julka šnite

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

tema odprta - 12. sep 2005 9:35 | ogledi: 5.808 | odgovori: 8

Punce iščem recept za julka šnite ali nekaj podobnega, vem da se ga zasledila na forumu pa ga nikjer ne najdem, prosim če mi pomagate, sicer jih nisem še delala, ampak bi rada preizkusila, pa me jezi ker ne najdem recepta. V spominu imam samo, da mora biti dobro pecivo po občutku!

Hvala in lep sončen dan!

mperhaj

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

12. sep 2005 10:37

Tjaš hvala za recept, ampak v spominu imam, da je bila debata na našem forumu in ni bilo zraven listnatega testa ampak si plošče spekel sam in potem ostalo podobno! mperhaj

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. sep 2005 11:41

Pozdravljeni vsi skupaj ,malo sem bila odsotna ,res je jaz imam recept da omesiš krhko testo ,ga razdeliš na dva dela. En del spečeš na hrbtni strani pekača .Drugi del daš v pekač gor daš biskvitno maso iz orehov in spečeš -medtem si narediš kremo ,najprej namažeš biskvitni del gor daš oblat ,ki si ga spekla na hrbtni strani pekača .Spet namažeš s kremo in gor še čokoladno glazuro .Bom zvečer napisala recept. LP Marta

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

12. sep 2005 12:29

Marta hvala to sem imela v mislih! Čakam tvoj recept. mperhaj

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. sep 2005 8:44

Sem že tu z receptom, 15dak masla ali margarine ,20 dak moke ,1/2 pecilnega praška ,4 žlice hladne vode -omesi ,ter pusti v hladilniku 30 minut .Testo razdeli na dva dela,en del speči na obrnjenem pekaču ,drugi del daj potem ,ko je prvi del pečen na dno pekača in gor daš orehov biskvit (lahko tudi kokosov ),ki ga narediš iz :penasto miksaš 5 rumenjakov z 15 dak sladkorja ,dodaš 3 rebre naribane čokolade in 15 dak mletih orehovin na koncu 6 stepenih beljakov -spečeš .Ohlajeno namažeš z kremo gor daš testeno ploščo ,ki si jo pekla na hrbtni strani pekača ,še enkrat namažeš z kremo ,pika na i je pa čokoladna glazura . Kremo narediš -2 dl mleka zavreš ,v 1 dl mleka zmešaš 3 žlice moke in 1 žlico jedilnega škroba ter to zakuhaš v vrelo mleko -skuhaš in ohladiš ,primešaš penasto zmešano -20dak masla in 15 dak sladkorja v prahu -maslo naj bo ohlajeno na sobno temperaturo .Vprašaj ,če ni kaj jasno -lepo se sladkajte........ LP Marta

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

14. sep 2005 9:14

Marta hvala za recept že danes bodo šnite v delu, ker si mislim da so zelo dobre in lepe na pogled. Tvoji recepti so pa tako zmeraj dobri! lp Mateja mperhaj

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

14. sep 2005 10:49

Hojla, na koliko stopinj pa pečete vse skupaj in v kako velikem pekaču? Hvala in lep pozdrav, sabrina

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. sep 2005 13:26

Točne mere pekača vam trenutno res ne morem povedati ,ker nisem doma ,je pa to mera za takšen malo višji emajlirani pekač ,jaz ponavadi še pol sestavin dodam in potem pečem v večjem pekaču -kot so pač pekači v štedilnikih -pri 180stopinjah- najboljše da testo razvaljate na peki papirju in na njem tudi pečete ,je zelo krhko zato previdno z njim ,lahko pa imate peki papir tudi zgoraj na testu ,boste lažje razvaljali in ga potem ,ko dajate pečt odtsranite,mislim zgornji peki papir ,pa tudi z pekača vzemite pečeno ploščo testa z peki papirjem -verjemite splača se potruditi ,ker je pecivo njami,njami.............ja lahko biskvit tud "odišavite" z rumom . Upam ,da ste razumeli ,sicer pa vprašajte. Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti