Buče hokaido

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 12. sep 2005 0:01 | ogledi: 67.990 | odgovori: 39

Imamo (oranžne)buče hokaido. Jaz buč, razen ocvrtih bučk ne maram. Zaradi slabe izkušnje v ptroštvu sovražim omako iz bučk. Kako naj jih najbolje pripravim? Hvala.

frina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. sep 2005 7:21

HOkaido bučke so odlične pečene, torej jih daš v pečico zraven mesa. Zraven pečenke, pečenih krmenatlov al piščančjih beder. 10 do 15 minut preden je meso pečeno, dam bučke, ki sem jih prej malo pokapljala z olivnim oljem, potresla s strtim česnom in sesekljano baziliko. Pri nas smo ugotovili, da so te bučke najboljšega okusa, če so mehke.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. sep 2005 10:36

Odlicna je tudi juha iz hokaido buc. Razkosano buco skuhas skupaj s kosi bele cebule, kolicina po okusu (1 ali 2 cebuli na eno srednje veliko buco je kar dovolj). Vode dodas zelo malo, samo toliko, da je pokrito. Ko se buca in cebula zmehcajo, vse skupaj prepasiras ali temeljito sesekljas s palicnim meslanikom. Dodas sol, poper, malo belega vina in kak sladkast masten sir (5 - 10 dag, zelo dobro se obnesejo toast rezine ementalerja, ki je ze predhodno topljen) ter kuhas, da se sir popolnoma razpusti. Lahko dodas se malo smetane in sesekljanega petersilja, pac po okusu. Lep pozdrav Sonja

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. sep 2005 12:07

HOkaido buče so odlične ocvrte kot pomfrit,ali pa omaka iz njih v kiombinaciji z paradižnikom -rumeno prepražimo čebulo ,dodamo na kocke narezano bučo,malo popražimo dodamo česen ,da zadiši solimo in dušimo do mehkega ,s paličnim m. jih spremenimo v omako ,dodamo paradižnikovo mezgo -jaz dam pol na pol ,ker jo pač kuham doma in ni tako gosta vi pa dodajajte malo po malo in vmes poizkušajte in se sami odločite ko bo paradižnika zadosti -nam je ta omaka zelo všeč -zraven pire krompir pa govedina ,ali samo njoki ..........poizkusite..... LP Marta

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

26. feb 2010 21:11

Morda katera ve, če Spar nima več hokaido buč v ponudbi? Ali jih že od jeseni ni zato, ker ni ravno sezona zanje? Jih že nekaj časa neuspešno iščem. se nam namreč zelooo lušta zopet juha iz teh buč. Sicer imam k sreči semena in če ne prej, jih bomo sami pridelali... KristinaG Sporočilo je spremenil(a) KristinaG dne 26. 2010 21:12

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. feb 2010 19:47

Ja, zdaj pa res ni čas zanje. Po moje je v tem vsa umetnost.

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

28. feb 2010 8:31

Rumena buca se odlicno obnese zamrznjena kot pire. Skuhas z malo vode, ali se bolje, narezes na vecje kose in jo "skuhas" v pecici, pretlacis v pire.Pustis na cedilu, najbolje cez noc, da dodobra odtece voda.Neprodusno zapres v vecje ali manjse posodice -odvisno, za kaj rabis. Ali pa surova,olupljena in narezana na rezine ali kockice. Surovo uporabis neodtaljeno v juhi, rizoti...pire pa odmrznes, ozmes in uporabljas kot svez. lp

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

1. mar 2010 8:38

Mene je kolegica opozorila na to bučo. In po dolgem času cincanja sem si jo kupila in postavila na mizo, kjer je bila lepa jesenska dekoracija. Tam je do gnitja tudi ostala. Drugo leto sem moževo sestro shecala, da jih je vzgojila pri sebi (jaz nimam njive) in potem sem se opogumila in jo skuhala s krompirjem v juhi. Zelo hitro sem jo vzljubila. Sedaj sicer juho delam malce drugače, da 1/4 buče narežem na manjše kose (da jih potem lažje spasiram s palčnim), skuham v osoljeni vode z dodatkom majerona, popra in lovorjevega lista. Ko je buča kuhana, odstranim lovor. list in spasiram juho. Prilijem cca. 2 dcl mleka in vkuham manjše testenine. Ko so kuhane testenine, dosolim in postrežem. Moji jo obožujejo. Drugače jo dam tudi v rižoto, zel. lasagno, njoke, marmelado in itd. V tem času se še občasno dobi na tržnici (npr. BTC), mogoče v trgovini z zdravo prehrano (ki ima oddelek sveže zelenjave, npr. BTC) http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

nemeja  

član od: 29.3.2007

sporočila: 83

3. mar 2010 20:01

Malce čudno vprašanje - ali hokaido bučo lupite? Mi je branjevka rekla, da ni potrebe, ampak meni ima tako trdo lupino, da do sedaj tega nisem prakticirala. Dobi se pa tudi šreko spletne tržnice. nemeja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. mar 2010 20:10

Ne, nikoli, samo kak slab del obrežem. Poskusi, je mnogo več barve, arome,... Trda je samo surova, se zmehča hitro in s paličnim jo mimogrede spiriraš. Mnogokrat preverjeno.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti