Buče hokaido

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

3. feb 2012 16:29

Jaz jih olupim

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

3. feb 2012 19:39

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

A od hokaido buče olupek se je? Koliko časa pa traja, da se skuha?

Meni se namreč olupek ni zdel nič drugačen od ostalih zimskih buč. Če jim lahko tako rečem.

 



Vanja

 

Ja Vanja, kuhaš z olupki vred. Seveda bučo narežeš na manjše kose, dodaš začimbe.....(kot se za juho spodobi) in kuhaš nekje 20 minut. Pred kuhanjem doliješ le toliko vode, da so bučke prekrite. Ko so kuhane jih zmiksaš. Juha ima odličen okus in je gosta. Sladka ali kisla smetana obogati okus. Meni je ta juha ena najboljših.

 

Migla

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. feb 2012 5:08

Migla, za bučno juho bučke najprej pošteno popečem v pečici. POtem se šele spravim na šalotko, nutmeg, sol poper ter ostale začimbe in zalijem s kokošjo juho. Tudi meni je ta juha odlična.

Ne vem, če sem pri nas videla hokaido bučo, se mi pa zdi, da sva s Tulko delali pito ravno iz te. In olupek se mi ni zdel prav nič mehkejši, kot pri ostalih vrstah zimskih buč. Moram priznati, da mi niti na misel ni prišlo, da bi uporabljala celo. Hmmm.

Vanja

lili40  

član od: 7.11.2009

sporočila: 13

4. feb 2012 12:10

Bučo lepo operemo in narežemo na kocke in skuhamo z olupkom,ki da tudi lepo barvo.Juho kuham kod Vanja,le da dodam še malo na kocke narezanega krompirja.Fin je tudi bučin čips,na tanko narezan in pečen na žaru,uporabljam tudi kot gostilo za razne omake,...

 Lili

lili40

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

4. feb 2012 12:28

iz tistih "klasičnih" dolgih belih buč xo dobri tudi polpeti. naribaš buče, kromper, jajce in moko morda še mleko al pa kaj takega, zajemeš kupček, ga daš na olje in popečeš. super pride. bi se dal oto nardit tudi iz hokaido bučk?

catcat

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. feb 2012 14:58

Ne me narobe razumet, zimske buče kuham že skoraj 25 let, a mi še ni prišlo na misel, da bi katerekoli pripravila neolupljene.

Lili40, ne samo, da jih uporabljam namesto krompirja, dodam jih namesto fižola v čili, pripravimo na žaru, uporabljam kot pire itd... V bazo sem dala nekaj receptov za sladice. V glavnem, se mi zdi da sem kar en "šef" za pripravo buč.

 

Vanja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. feb 2012 16:35

Pisala sem samo o buči hokaido.

 

Migla

 

 

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

5. feb 2012 1:04

Jaz tudi nisem vedela, kaj bi počela s Hokaido bučo. Pa sem jo naribala kot jabolka za štrudelj, čisto malo posolila in čez čas ožela vodo ven. Malo sem si pomagla z mikrovalovno pečico tako, da sem naribano in osoljeno bučo dala za kakšno minuto na ogrevanje, S tem se je zmehčala in prej spustila vodo.

 Potem sem okus buče popravljala z limoninim sokom, oranžnim ekstraktom za pecivo in naribano pomarančno lupinico. Ker je buča oranžne barve, mi je nekako pasalo, da je še okus po pomarančah. Sama buča je zame preveč prazna.

Potem sem malo pospravila po hladilniku in po shrambi im naredila eno tako sladko zloženko: Spodaj temno biskvitno podlago, ki sem jo najprej skoraj do konca spekla, nanjo sladek nadev iz oranžne buče, prekrila z ostankom vlečenega testa, nato plast makovega nadeva, vlečeno testo, pa plast skutnega nadeva, pa prekrila z vlečenim testom. Premazala z mešanico jajčnega rumenjaka in kisle smetane, prešpikala in v pečico.

Pečena zloženka je zgledala zelo lepo, kot ena malo bolj lepa gibanica.  Bila je tudi dobra, še boljša drugi dan, ko so se okusi  prepojili.

Škoda, da nisem že prej odkrila te teme, zelo dobre stvari kuhate iz buč! 

Katrca11

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

5. feb 2012 7:57

kako pa vskladiščiti tako bučo, da čim dlje traja?

neika

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

5. feb 2012 8:57

narežeš jo na koščke in zamrzneš. če narediš večje košščke,jo lahko potem ko jo odtajaš tudi naribaš ali kaj takega.drugače pa buče tudi ne kar tako hitro zgnijejo se mi zdi.jaz pa tudi kakšna peciva ki so v velikih količinah zamrznem, mislim da bi tudi kakšno pecivo ali druga jed iz buč zdržali.



catcat

Sporočilo je spremenil(a) catcat dne 05. 2012 09:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti