Buče hokaido

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

3. mar 2010 21:54

mene je tale tema danes spodbodla, da sem tudi sama nekaj naredila iz te buče, ker se jim čas zimskega skladiščenja očitno izteka (vsaj v naši kleti) in jih bo treba porabiti... jaz sem to bučo dala na pico. testo sem naredila iz kamutove moke, ga premazala s pelati, potresla z origanom, naribanimi bučami, nadevala z domačo suho salamo, šampinjoni iz slanice, sirom in kaprami. Pica je bila zelo okusna. Recept (HOKAIDO PICA) čaka tudi objavo v bazi, ampak bo trajalo nekaj dni... asket Sporočilo je spremenil(a) asket dne 03. 2010 22:41

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

4. mar 2010 9:51

Obožujemo bučne juhe iz vseh vrst buč , najboljša je seveda iz hokaido buč. Pa jih vsako leto sadim in nimam sreče. Lani sem pridelala pet majhnih hokaido bučk, posadila pa sem sigurno semena iz kakšnih pet različnih vrečk. Poizkusila sem tudi muškatne, pa različna semena iz Semenarne, Lidla, Bauhausa. Sadila sem jih na gnoj, pa na kompost in v vrt. Če že pridejo ven, grozno počasi rastejo, največkrat tudi ne dozorijo. Ne razumem kaj delam narobe, vse vrtnine, razen korenčka, zelo dobro uspevajo, oranžne buče pa me ne marajo. Tiste grmaste zelene podolgovate ali bele, ki so kot vesoljske ladje, te pa rastejo kot nore. zvezdica55

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. mar 2010 11:09

Smena buč posadi v lončke okrog 20.aprila in vzgoji sadike na okenski polici. Ven jih presadiš sredi maja, na sonce, na pognojeno (jaz jih posadim na kompost). Potem je pa treba buče redno zalivati vso rastno sezono.Ko je na eni "veji" nastavljenih nekaj plodov, jo odrežem, da ne raste kar naprej ampak troši moči za plodove. Sama živim na 600m nadmorske višine, pogosto je poletje prav ušivo, a od dveh rastlin vendarle dobim kakšnih 12 -20 plodov. Lisa

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

4. mar 2010 13:53

Hvala Lisa. Verjetno je potem to krivo, ker jih jaz ne morem redno zalivati, enkrat na teden jih zalijem (samo konec tedna se lahko ukvarjam z mojo zelenjavco in rožicami). Čeprav to zelenim in belim bučkam zadostuje in veselo rastejo ! Bom pa poizkusila s sadikami v lončkih, če bom imela več uspeha . zvezdica55

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

4. mar 2010 15:22

zvezdica, jaz sem potaknila dve semeni na kompost in samo eno je vzklilo. ta rastlina je plezala povsod okrog: po travi, po ograji, po bližnji slivi in hruški. dala nam je okrog 10 velikih plodov. poleti sem zalivala le v najhujši vročini, drugače pa mi situacija tega ni najbolj dopuščala. Čudno je to, da ti druge buče dobro delajo, ko pa vse zahtevajo zalivanje... asket

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

4. mar 2010 15:48

Ja, prav čudno je to , pa tako jih imamo radi. Ali niso vzkalile, ali so prepozno in niso dozorele, enkrat, ko so lepo kazale, jih je toča natolkla, skratka nekaj je zmeraj bilo narobe . Letos se bom tega pa bolj srkbno in načrtovano lotila in nupam, da bodo tudi pri meni uspevale . zvezdica55

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

3. feb 2012 15:03

Catcat, jaz jih v strojčku nasesekljam , potem jih v ponvi skuham, dodam malo vode, ko jo pa same spustijo pa povrem, solim, dodam curry. Ko so skuhane jih zmešam s posebej pečenim porom, uporabim pa kot prilogo.

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

3. feb 2012 15:25

hvala

nisem vidla temevesnal olupljene ali z lupino?potem je ena mala  bučka za 6-člansko družino premalo. bom si še malo prebrala na to temo pa bom videla.morda jih bo letos več

catcat

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. feb 2012 15:38

Hokaido bučk se nikoli ne lupi, najboljše vržeš stran.

Kar se pa gojenja tiče: mnogo hranil, mnogo vode, pa bodo lepe in zdrave in bodo rodile. Pa seme iz trgovine, buče se rade križajo in če si lani imela domače seme, je to lahko razlog za slab pridelek.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. feb 2012 16:22

A od hokaido buče olupek se je? Koliko časa pa traja, da se skuha?

Meni se namreč olupek ni zdel nič drugačen od ostalih zimskih buč. Če jim lahko tako rečem.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti