Rdeča kitajska špinača

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

tema odprta - 11. sep 2005 22:08 | ogledi: 3.980 | odgovori: 1

Letos mi bo rdeča kitajska špinača dobro osemenila. Člani KulSlo, ki želijo seme brezplačno, naj mi pošljejo e-mail. Pošljem jim ga manjšo količino v oktobru.

Rdeča kitajska špinača je velika specialiteta. Ima rdeče, zeleno obrobljene liste, ki jih trgamo za pripravo špinače.Po kuhanju postane zelena, le pri kuhanju v sopari obdrži rdečo barvo. Potem poženejo novi listi. Steblo zraste do pol metra visoko. Je zelo dekorativna. Prinesel sem jo iz Havajev. Ima pa eno slabo lastnost: potrebuje veliko toplote. Sejemo jo v lončke že februarja, nato pa v maju ali juniju (odvisno od vremena) presadimo v vrtno gredo.

Vid@futuretech-sp.si

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

6. okt 2005 19:29

Seme rdeče kitajske špinače je pred mesecom naročila ga. Zdenka Čuda, a ni dodala svojega naslova. Prosim jo, da sporoči naslov, da ji potem pošljemo seme, ki je zdaj zrelo in posušeno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti