Moji kužki - pomagajte

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

12. sep 2005 15:22

veri to pa nisem vedela..................res je da skače na njega ampak drugače se ga pa malo boji.......ta starejši je že 4 leta pri hiši in je zelo razvajen in ko smo drugega psa pripeljali je bil majhen problem na začetku vendar sedaj je super...............malo se "ravsata" ko hočeta pritegniti moževo pozornost......moža obožujeta in ta starejši je potem zelo ljubosumen........in potem napada mlajšega..........drugače sta pa zelo zaščitniška eden do drugega........ Upam da vas ne morim z vprašanji...............pa toliko jih imam......... Mož pravi da je normalno da pes smrdi ker ima pač kožuh..............in pes ogromno teče.............pa se poti...........sedaj bomo poskusili da ga ne kopamo..............Ali ima kdo od vas slučajno čau-čau-a? Na slovenskih forumih se slabo kaj najde........... lp cukrček

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

16. sep 2005 14:48

Hej Cukrček, malo pozno se oglašam, bila sem cel teden na službenem potovanju in se zdaj veselim vikenda... Vidim da so ti tudi ostali pomagali, me veseli da so tudi tu ljubitelji kužekov. Ja, na valjanje po umazaniji sem pozabila, ker se moja psička bolj poredko kam uvalja. Izjema so bile le počitnice ob cerkniškem jezeru, kjer se mi je vsak dan vsaj enkrat uvaljala v mrtvo ribo. Izgleda da ji je bil ta vonj strašno všeč (ni treba posebej omenjat koliko je bil nam...) Jaz ti še vedno svetujem, da ga pereš, ampak izljučno s kvalitetnim nevtralim šamponom za pse, ki nima vonja in se ne peni tako kot šamponi za ljudi. To boš našla le v specializiranih trgovinah za male živali. Psu dišeči šamponi skoraj vedno zelo smrdijo in se bo tega vonja poskušal znebiti. Prav tako so lahko krive zamašene analne vrečke, kar je za psa precej neprijetno in ne bo škodilo, če se ga pelje veterinarju, da mu še to pogleda. Naskakovanje v tem primeru je stvar dominacije. V hišo je namreč prišel tujec in potrebno mu je dodelit mesto v hierarhiji. To se bosta sama dogovorila. Mogoče se bosta celo zravsala, ampak po vsej verjetnosti ne bo nič hudega... Če bi želela dobiti še kakšno informacijo o psih lahko pogledaš na ta forum: http://www.mojpes.net/forum/index.php Jaz sem tam dobila veliko koristnih informaciji in vedno se najde kdo, ki pomaga... Lp, Tina

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

17. sep 2005 0:46

Tina nisi pozna.............hvala ti....na portalu Moj pes mi ne rata priti notri.......3 krat sem se vpisovala in nič...............kar sem že omenila.......... Zelo malo informacij dobim za pasmo čau-čau.............skoraj nič.......... Bom poskusila s tem kar si rekla - šampon brez pene za pse....... V bistvu se ne valja zmeraj..............rad se premetava po travi ampak to smo mislili da se pač igra.........ker ta drugi se tudi valja..........praskata se pa ne......... Lp in hvala cukrček

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. sep 2005 12:55

Naš Zeus se je dvakrat v svojem življenju povaljal v crkovin - 14 dni je smrdel kot kuga. In obakrat se je to zgodilo, ko je še laufat z mano. Tako da sem bila jaz kriva. Smrad je potem kar izginil. Loni Makaroni

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. sep 2005 19:57

Cukrček, mi imamo kraško ovčarko, ki ji voda nič preveč ne diši, tako da gre pod prisilo na kopanje le enkrat letno, je pa res, da je vseskozi zunaj in ne moti preveč, če uporabi naravni parfum. Kot je že bilo napisano, ni preveč dobro, da psa tako pogosto kopaš. Moker pes pa ima še posebej močan vonj. Tako, da je skoraj boljše, da psa, ko pride domov, dobro zbrišeš s kakšno grobo krpo, npr brisačo. S skakanjem je pa tako, lahko je stvar dominance ali pa močnega nagona. Naša kužika se med drugim spravi tudi na kako nogo ali pa mačka. Če nimaš kakšnih posebnih želja glede pasjega naraščaja, je najboljše, da daš psa kastrirati. Je kasneje manj stresno zanj in za tebe. Če imaš še kakšno vprašanje, izvoli... Pa lep pasji pozdrav.... juhica

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

18. sep 2005 0:16

Juhica imam milijon vprašanj - ti lahko privat pišem....... cukrček Sporočilo je spremenil(a) cukrček dne 18. sep 2005 00:17:02

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

18. sep 2005 18:17

lahko juhica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

20. sep 2005 0:08

Čudno da ti ne uspe se vpisat... Probaj pisat glavni urednici jana@mojpes.net. Če želiš lahko na forumu za male živali od med.over.net vprašaš, če ima kdo to pasmo. To je vse kar mi je zdaj prišlo na pamet. Poročaj kako je s kužki in če ste rešili problem. Lp, Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti