Moji kužki - pomagajte

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

tema odprta - 11. sep 2005 14:40 | ogledi: 3.582 | odgovori: 18

Od nekih kretenov, ki so hoteli kuža ubiti smo vzeli prelepega belega čau-čau.....Star je 2 leti in prejšnji lastniki ga niso česali, kopali.............kaj šele kaj drugega...........revež je bil čist depresiven.....zdaj pa skače, laja, dobro se hrani.............vse je super razen vonja..........v 5 minutah cel prostor zasmradi. Ne vemo kaj naj naredimo.............kopamo ga, vendar se ga ne sme kopati prav vsak teden...........ogromno teče in zato se revež poti...........ima ogromno dlake.........slišala sem za kis in vodo a ni nič prav preveč pomagalo..........prosim pomagajte mi.....ali je možno da ima tak vonj zato ker ga prejšnji lastniki niso nikoli kopali in ali je to mogoče zato ker je poletje.............imamo še enga psa...mešančka..njemu pa nenormalno dlaka odpada.........skozi celo leto..........in tako sem suženj sesalnika..........pomivanja..............neizmerno jih imam rada a ko pridejo obiski, si lahko kar predstavljate komentarje...... prosim pomagajte

cukrček

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

11. sep 2005 17:46

Živjo cukrček, lepo od vas, da ste se pobrigali za ubogega kužka in ga vzeli k sebi. Sigurno vam bo dobroto 100x vrnil... :) Kuža pa ni čov čov, saj popolnoma beli ne obstajajo (najsvetlejši so bež oz svetlo rjave barve), prej je to samojed (ali celo beli ovčar), ki ima gosto belo dlako katera zna biti precej zahtevna (se radi vozlji delajo). Ker pišeš, da psa pogosto perete, je mogoče da mu zaudarja iz gobčka za kar je največkrat kriva hrana ali slabo zobovje. V to zadnje sicer malce dvomim, ker je pes še mlad. Aja, psi se ne potijo tako kot ljudje, ampak le skozi gobec in blazinice na tacah. V primeru, da mu ta neprijeten vonj res izhaja iz kožuha, potem ima pes mogoče probleme s kožo in obisk pri veterinarju ne bi škodil. Če pes prebiva z vami v hiši, se ni potrebno omejevati pri kopanju (obvezen pa je kvaliteten šampon za pse). Redkeje se kopa pse, ki so zunaj celo leto in bi jim s prepogostim pranjem odstranili maščobo iz dlake in uničili samo strukturo kožuha, ki je pomembna pri ohranjanju toplote. Razlogov za odpadanje dlake je pa lahko več. Lahko je alergija na hrano, na snov iz okolice, slabi imunski sistem. Če se kuža zraven še praska bo spet potrebno obiskat veterinarja, ker je precej verjetno da se bo zadeva s časom še poslabšala in bo prišlo do raznih ekcemov, ranic... Drugače pa precej pomaga vsakodnevno česanje. Najboljše so gumjaste krtače, ker potegnejo veliko odmrle dlake iz kožuha. Upam, da sem kaj pomagala. Lp, Tina

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

11. sep 2005 22:40

Lunika najlepša hvala na odgovoru........ko sem še bila doma v Sloveniji nismo nikoli imeli ljubljenčka in zdaj imam dva..........Čov-čov je bel........bež.........in na nekih mestih ima svetlo rjavo dlako........tukaj je to zelo redek pes in mi ga vsi prihajajo gledati..........kuža se ne praska..........iz ust nismo opazili da mu smrdi...........vendar ko ga božamo vonj ostane na rokah.....kot da bi imel mastno dlako.........pri nas je komaj 3 meseca in kdorkoli pride prvo opazi belo (bež) kepo........to je on in nato da ima pes vonj...........zelo rad se krtači in crklja.............kar je za to pasmo zelo nenavadno.............hranimo jih s pasjimi paštetami, kroketi, meso, včasih testenine z zelenjavo..........mešano..........če mi lahko svetuješ bi bila zelo hvaležna, ker sem še malček amater kar se tiče psov.............kužki živijo v hiši in imajo ogromno prostora za tekanje.......... Tina hvala še enkrat.......in se še priporočam za karkoli kar se tiče psov................ Na forumu Moj pes rabiš sto let da prideš notri...............že trikrat sem se vpisovala in nič..........pa še kratek življenjepis moraš poslati in strogo slovnično pisati.............. Lp cukrček

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. sep 2005 7:23

Čao, cukrček! Vse pohvale tebi in tvoji družini, ker ste rešili eno pasjo kepo pred gotovo smrtjo. Oh, kako me pogreje, ko berem, da se nekdo dobesedno naveliča psa, potem mora pa ta umreti....Res, vse pohvale vaši družini. Glede vonja je pa res več možnosti, kaj bi bilo narobe. Pri nas imamo dva psa, kokr španjela in šarplaninaca (mešanca) in vem, kako neprijetno je, če ti kužki zasmradijo stanovanje, prav težko je spravit ta vonj ven. In dlake vsepovsod...groza. Kot prvo, peljite kužka k veterinarju, ker najbrž je res kaj narobe s kožo ali pa prebavo. Dlaka po vsem tem umivanju ne bi smela več smrdeti. Lahko pa je to tudi zato, ker ste ga preveč kopali. Kuža se takrat "zanalašč" valja po umazaniji (kakcih!), da si povrne svoj naravni vonj. Obstajajo tudi parfumi za pse, ampak ga ne priporočam. Jaz sem nekaj časa to prakticirala, pa se je mali kužek vel čas praskal in še takoj, ko je imel možnost, se je kam povaljal. Mislim, da bi bil obisk pri veterinarju res najboljša rešitev, če ne drugega, da vsaj izločite morebitne bolezenske težave. Morda je tako samo zato, ker je sedaj pač tako obdobje; kužki namreč iščejo ljubice in takrat vedno smrdijo, se ne da pomagati, dlaka pa odpada, ker je takšno obdobje. No, kot prvo pa še vedno obisk pri veterinarju.... Želim vam obilo veselja s kužkom in naj vam ne bo žal, da ste ga "posvojili", ker kužki res povrnejo tvojo obroto z ogrooomno veselja in zvestobe. Lep pozdravček, S.

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

12. sep 2005 8:16

Kaj pa, če ima zamašene analne žleze? V vsakem primeru priporočam, da ga pelješ k veterinarju. lp, d ===

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. sep 2005 11:01

Čao, ja, tudi to smrdi ko vrag, naš kuža je to "imel" zdnje par dni. Ampak včeraj je bil pa že brez vonja, se mu je lepo sčistilo. Vendar če to traja več kot 2,3 dni, je potreben poseg veterinarja, če ne znaš sam. Jaz se sama tega ne podstopim, enkrat je pomagal veterinar. Lep pozdravček, S.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2005 12:23

Prepogosto kopanje ni priporočljivo, tudi za pse, ki živijo v stanovanju ne. Ker psom parfumi in torej tudi šamponi smrdijo, je možno, da se povalja v kaki svinjariji, optem ko ga okopate, da bi prekril njemu neprijetni vonj - veliko psov to dela... torej manj kopanja je boljše - mi našo zeloo redko kopamo, itak se ne mara, zakaj bi jo matrali po nepotrebnem, dlako ima pa tako lepo, da nas ves čas sprašujejo, če smo jo ravnokar skopali! Res pa je mešanka:) Pojdite najprej k veterinarju, ki bo najbolj vedel, če je kaj narobe s kužkom, mogoče so res analne žleze, to se pri veterinarju hitro zrihta, ni potrebna kaka operacija, samo stisnejo jih... Veri

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

12. sep 2005 13:16

Ej, Veri, a veš da tisto o parfumih in šamponih ne drži za vse kužke Naša Happy (prijazne kuže na žalost ni več), je silno rada dišala. Vsemu smrdečemu se je na široko izognila. Povaljala pa se je v razlitem milu, pa v masažnem lotionu, ki je dišal po mentolu (razlil se je nekemu maratoncu tekaču po travi), valjala se je po trdem milu, ki ga je našla ob nekem smetnjaku,... Od mojega moža kuža, ki je prav tako ni več, pa se je vedno drgnila z glavo po mojem vratu, kjer sem se ponavadi naparfumčkala. In z gobčkom je vedno rinila v mojo toaletno torbico, ki je dišala po vsem mogočem. Pozdravčke, nojči

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2005 13:27

Svašta - za kakega takega kužka pa še nisem slišala! Vsak dan kaj novega zvemo;) Veri

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

12. sep 2005 13:52

Zelo sem vam hvaležna da mi pomagate...........res sem še amater kar se tiče psov ampak nisem amater imeti nekoga rad...........si lahko predstavljate, da so ga hoteli politi z varikino - po cele dneve so ga imeli zaprtega na nekem majhnem balkonu in ko sem to videla je mož takoj poklical nekoga iz zaščite za pse .............nato sva se z možem dogovorila, da ga vzameva ker imava veliko prostora...............do kam seže ljudsko zlo..........ma ne moreš verjeti. Jaz bi še kakšnega kuža imela..............resnično imam nenavadnega kuža, tako da me ne preseneča od nojči (žal pokojni) pes, da je ljubil dišave.......... Z veterinarjem je pa tako...........neznam še govoriti francosko in mož dela do 6 zvečer.........vem da bi si morali najti čas samo vedno poizkusimo kaj novega da se rešimo smradu........ko ga okopamo je v redu..............kvečjemu 1 teden in potem je zopet isto. Rad se valja po smradu in enkrat se je valjal po zgniti pokošeni travi - (za kuža je bil to pravi afrodiziak, za nas pa da ne govorim) in ko sem ga videla me je skoraj kap.............ves je bil zelen in sluzast in on je bil srečen.............hahahaha..........kolikšna je sreča imeti kužke..........lahko bi dneve in dneve pisala............. Je to normalno da naš starejši pes.........mešanček "naskakuje" psa samca.........v temu primeru čau-čau-a......mu skače na ta zadnjo sedaj je pa začel še na glavo.............ni še imel psice in jaz mislim da zato...mož mu pa ne pusti ven ker se boji da se ne bo vrnil........... Hvala še enkrat vsem.....pišite o svojim dogodivščinam s psički.............imejte se radi in delite to z kužki................. cukrček

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2005 14:01

to vedenje ni nujno seksualne narave, lahko samo pokaže svojo dominantnost nad drugim psom. ne ga nekaj časa kopat, ali pa vsaj brez šampona, pa se ne bo toliko valjal po svinjariji! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti