Holesterol

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

12. sep 2005 11:18

Če holesterol ne pade, je potrebno narediti dodatne preiskave. Dostikrat se ugotovi, da je razlog sladkorna bolezen, ki se mora zdraviti (in zaradi tega pade tudi holesterol), ali pa je vzrok ščitnica (mami kljub tabletam in dieti ni padel holesterol in so ji odkrili slabo delujočo ščitnico. Torej - vzrokov je več. Sonja

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

12. sep 2005 12:51

Bojta zanima me kakšna je kombinacija pitja jabolčnega kisa na tešče. Piješ samo kis razredčen z malo vode ali so zraven še kakšni dodatki. lp. zinka Sporočilo je spremenil(a) terezija dne 12. sep 2005 12:51:56

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

12. sep 2005 14:33

ANAMARIJA,kako se pa meri doma holesterol.Kakšna je cena in ali je merjenje natančno. Bernarda

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

12. sep 2005 15:23

OJla! Glede na to, da gre za holestorol pri vitki punci, gre najbrž za stres. To pa je mogoče odpraviti le z urejenim službenim in domačim življenjem ter kombinirano z veliko rekreacije.... Kar mislim Bernarada, da si že sama ugotovila. Treba bo analizirati, kaj ti prinaša največ stresa v tvojem življenju in začeti črtati stvari, zadeve, ljudi, ki ga povzročajo - vsaj v tolikšni meri, kot se to da izvesti. Včasih mora biti človek tudi malo bolj sebičen.... Sliši se enostavno, ampak je zelo komplicirano. Veliko uspeha, Maša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. sep 2005 16:54

Masenka, jaz bi rekla, da se sliši komplicirano, pa je precej enostavno. Saj veš, vse je v glavi. Govorim iz lastne izkušnje. Res pa je, da sem sama imela to srečo, da so mi šefi že med mojim bivanjem v bolnici (tam sem končala zaradi vnetja trebušne slinavke, ki so ga povzročili trigliceridi, te pa, kot vemo, poleg maščob in genske zasnove ter presnove povzroča predvsem stres) tako uredili delo, da so me razbremenili tistrega, kar mi je povzročalo največ težav in posledično stres. DOma mi tudi stojijo ob strani, tako da mi je šlo veliko lažje, kot morda komu drugemu. Res pa je, da moraš stvari najprej razčistiti v svoji glavi. Jaz sem del službe, ki sem ga sicer odlično opravljala, zdaj dala proč, naj se s tem ukvarjajo drugi, in se niti več ne razbzurjam, ker stvari ne tečejo kot takrat, ko sem jih delala jaz. Bodo že šefi nad menoj poskrbeli za to, če ne, pa nič. In podobno je doma - razdelili smo si naloge, jaz pa imam več časa zase, za gibanje, za sprehode in vse, kar me veseli. Kakor sem rekla - vse začne in konča v glavi. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. sep 2005 16:57

Bernarda, za domače kontroliranje ravni holesterola (in tudi sladkorja) v krvi se lahko v lekarni kupi poseben aparat. Vsakokrat ko hočeš izmeriti raven holestetrola v krvi, se s posebno iglo zbodeš v prst, kapljo krvi kaneš na "listič". To se eni taki mali trakci - kupiti jih moraš posebej - ki jih potem vstaviš v aparat, da izmeri raven holesterola. Vsak trakec je za enkratno uporabo. Na monitorčku na aparatu se ti izpiše številka, koliko holesterola je v vzorčku. Rokovanje z aparatom je preprosto. Sicer je fajn, če ti nekdo (najbolje v lekatni) pokaže, kako in kaj dela, parkrat si še malo neroden, potem pa postane to rutina. V Sloveniji je tak aparat pred par leti stal okoli 12.000 tolarjev, v Italiji so mislim da od 60 evrov naprej. Paket s 50 lističi stane okoli 60 evrov, kolikor se spomnem. Če ti bodo ti podatki kaj v pomoč. Zagotovo jih imajo povsod v lekarnah, pri nas in v Italiji tudi v raznih trgovinah z medicinskimi in ortopedskimi pripomočki. Lp, tjas

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. sep 2005 8:28

Tjas, hvala za obrazložitev, naj samo povem ,da aparat, ki sem ga kupila lani je trifunkcijonalni: za merjeneje sladkor v krvi, za trigliceride in skupni holesterol. Če se ne motim takega, ki ji ti svetuješ je za dvakratno uporabo in se mi zdi kar drag. Lani sem za mojega odštela 90.000 sit in mi ni žal. Bernarda, če si iz okolice Ljubljane se ti splača stopit do njih pa ti bodo pokazali potek. lp

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. sep 2005 9:56

Ufff! A toliko stanejo zdejle ti aparati??? O marička, še dobro, da ga imata moja starša že nekaj let, zdej bi ziher rekla, da je predrag in si ga ne bi hotela kupit! Anamarija, praviš v Ljubljani, kje točno pa si ga kupila? tjas

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. sep 2005 10:21

Naročila sem ga v Sanolabor, naslednji dan sem ga dobila na dom (živim na Primorskem). Natančnejše podatke ti lahko posredujem kasneje, moram pogledati račun. čau, čau!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. sep 2005 14:06

Evo mene, naslov je: Sanolabor d.d. Cigaletova 9, Ljubljana telefon: 01-4397980 aparat accutrend za holesterol in sladkor, testni senzor acc. za glukozo, testni senzor za holesterol, testni senzor za trigliceride in sprožilna naprava softclix 2. Lep pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti