Pečene paprike še enkrat

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 10. sep 2005 22:25 | ogledi: 4.167 | odgovori: 4

Samo še nekaj o pečeni rdeči papriki:

A jo pečete celo?

Ko delate marinado; a semena morajo biti zraven?

Hvala za odgovore in lahko noč

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

11. sep 2005 8:56

Jaz papriko pecem celo, ko je lupinica delno pocrnela jo vzamem iz pecice, prelozim v skledo in jo pokrijem, da se kot malo podusi in pohladi - priblizno 10 minut - nato pa jo olupim in sele takrat po dolgem prerezem in odstranim pescisce oziroma previdno odstranim pescisce brez rezanja, ce jo zelim polniti. Pri meni je to bolj stvar navade, zdaj ko razmisljam pa ne vidim ovir, zakaj pescisca ne bi odstranili ze pred peko, ko je se bolj kompaktno. Tega sicer se nisem preizkusila. ines

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. sep 2005 9:43

Paprike vedno pečem s semeni in peclji, tudi ko jih mariniram, jih pustim take. Me semenje nič ne moti. Mamamia mamamia

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

12. sep 2005 9:48

Hvala za odgovora. Tudi jaz sem namreč do sedaj pekla in marinirala s semenjem, a je neka pametna ženščina rekla "joj, semenje stran" in sem bila čist zmedena. Torej bom še naprej tako delala. Hvala in lep sončen pozdravček

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. sep 2005 10:40

Poskusila sem jih peci na oba nacina - ociscene in neociscene in pokazalo se je, da je semena dosti laze ocistiti iz surovih, da se pa pecene lupijo dosti lazje, ce jih prej ne cistis - enostavno papriko primes za pecelj in ji sleces kozo. Se pravi, enkrat v vsakem primeru imas malo packarije, ampak se splaca. Lep pozdrav, Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti