Princes krofki

neznan uporabnik
tema odprta - 12. sep 2001 17:08 | ogledi: 4.945 | odgovori: 13

Iscem recept za kremo (paljeno testo poznam) ki bi bila cimbolj podobna tisti kot iz Dolcela (Podravka) skatle. Ima kdo kaj zelo podobnega?

Hvala.

neznan uporabnik

13. sep 2001 12:35

1. Malo več kot ½ l mleka zavremo. 2. Stepemo 2 rumenjaka z 2 žlicama sladkorja in dodamo 2 žlici moke. Premešamo in od toplega mleka odvzamemo žlico ali dve ter dodamo k rumenjakovi masi. 3. Ko je masa dobro premešana, jo vlijemo v mleko (ki smo ga že prej malo posladkali) ter na zmernem ognju mešamo, dokler se ne zgosti. Ko se ohladi, v kremo primešamo nekaj kapljic ruma. Pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

13. sep 2001 15:42

Hojla Beti, ste recept preizkusili? Je podoben tistemu v Dolcela paketu ali je to samo eden (izmed mnogih) receptov za kremo za princeske? Hvala.

neznan uporabnik

13. sep 2001 17:35

Ta recept je iz hrvaške kulinarične strani. Na žalost ga še nisem preizkusila, tako da vam ne morem povedati nič koristnega. Lp, Beti.

neznan uporabnik

13. sep 2001 18:34

Beti, Hvala za objavljeni recept. Trenutno imam 7 receptov za kremo za princeske, a nobena ni blizu tisti Dolcelini... tista se mi zdi najboljsa!

neznan uporabnik

13. sep 2001 18:48

Ja, Podravkine stvari so res odlične: od krem, do šlag krem, pudingov, čajev,... Nahoku, ali vi uporabljate njihove šlag kreme? Jaz jih imam doma cel kup, saj jih dobim od prijateljice, pa ne vem, kaj bi z njimi. Beti

neznan uporabnik

13. sep 2001 19:03

Slag pene tudi uporabljam - jih imam skoraj pol predala doma nimam prijateljice ampak samo eno veliko zalogo... Cokoladna slag pena z bananami Stepemo cokoladno slag peno, tako kot na navodilih na vrecki. Postavimo za 15 minut v hladilnik. Iz hladilnika vzamemo dve banani, olupimo, narezemo na kolobarcke (vsaka posodica 1 banana) in nato na vrhu damo ohlajeno peno. Zelo dobra kombinacija! Slag pena kot nadev Stepemo slag peno (jaz osebno imam najraje cokoladno) po navodilih za kremo za torte - vse skupaj namazemo na biskvit ki ga predhodno dobro namocimo s sladkornim sirupom (enaka kolicina, po tezi, sladkorja in vode ter malo dodanega ruma). Namazemo tudi po obodu in premazemo vrhnjo plast - najverjetneje potrebujete vsaj 3 slag pene. Vse skupaj naj pociva v hladilniku kako uro, ce lahko pocakate, nato postrezite. Dober tek!

neznan uporabnik

14. sep 2001 22:17

Nahoku, tukaj je recept za vanilijevo kremo od Ivačiča. Z njo lahko napolnite princeske. Morda bo celo podobna Dolceli… - ½ l mleka, - 15 dkg sladkorja, - 3 – 4 jajca, - 6 – 7 dkg moke, - žlička ruma, - vanilijev sladkor Rumenjake mešamo s tretjino sladkorja, iz beljakov pa stolčemo sneg. Ko je že trd, mu med stalnim mešanjem postopoma dodajamo sladkor. Vmešanim rumenjakom prilijemo žlico mleka, dodamo vanilin in moko, počasi prilivamo vrelo mleko in medtem močno mešamo. Krema naj vre 2 – 3 minute. Nato dodamo še žličko ruma in trd sneg. Umešamo ga le toliko, da se zakrije. Čao, Beti.

neznan uporabnik

15. sep 2001 3:24

Beti, hvala za trud in iskanje recepta. Iscem en preizkusen recept, podoben Dolceli, a ga ocitno noben izmed bralcev nima... Sicer se pa tako izgibam kremam z neprekuhanimi jajci, zaradi nevarnosti bakterij.

neznan uporabnik

15. sep 2001 10:47

Tudi jaz se izogibam stvarem z nekuhanimi jajci, saj obstaja velika možnost salmonele. Vse kreme, ki sem vam jih posredovala, pa so kuhane, zato brez skrbi! Ker si tako želite Dolcelin okus, je morda res najbolje, da kremo kar kupite ali pa na škatli preberete sestavine in s pomočjo njih skuhate "svojo varianto". Lp, Beti.

neznan uporabnik

15. sep 2001 10:56

Malo sem pogledala na Podravkino stran http://www.podravka.com/ ,da bi ugotovila v čem je skrivnost kreme Dolcela za princeske, pa žal ne piše nič koristnega. Sicer pa se na tem naslovu lahko informativno poučite o vseh njihovih proizvodih. Beti Spremenil(a) - Beti dne 15 sept 2001 10:58:14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti