Črne trobente

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

tema odprta - 7. sep 2005 16:30 | ogledi: 1.649 | odgovori: 2

Pozdravljeni

Je sezona gob, pri nas nabiramo med drigim turi črne trobente. Nekaj sem jih blanširala in zamrznila, nekaj pa sem jih posušila. Žal pa iz njih pripravljam le rižoto ali mešam med druge gobe.

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s sušenimi trobentami in kako jih uporablja še drugače, ne zgolj kot začimbo.

lp

MICL

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. sep 2005 17:06

Namaz iz posušenih črnih trobent 10 dag posušenih črnih trobent 15 dag topljenega sira nastrgana čebula kisla kumara narezana na zelo drobne kose žlica drobnjaka rumenjak sol poper curry žlica masla ali druge maščobe žlica rdeče paprike Črne trobente za 1/2 ure namočimo v toplo vodo. Nato jih prepražimo na maslu ali drugi maščobi. Delno ohlajene zmeljemo z mesoreznico ali drugim ustreznim strojčkom. Dodamo topljeni sir, čebulo, kislo kumaro, drobnjak, rumenjak, sol, poper, rdečo papriko in po okusu curry. Vse dobro zmešamo in ohladimo. Odlično se poda k popečenemu kruhu, toastu, krekerjem ali prepečencu. Drugače pa moj fant takooo hvali polpete s črnimi tulpami, ki jih je jedel kot majhen pri bivši sosedi (žal recepta ne moremo več dobit, je gospa že pokojna...) Jih pa večino res pri nas uporabljamo pri rižotah ter omakcah za testenine... p, m Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 07. sep 2005 17:07:07

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

8. sep 2005 9:01

majamarko najlepša hvala, recept se bere zelo dobro, bom že danes poskusila MICL

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti