Črne trobente

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

tema odprta - 7. sep 2005 16:30 | ogledi: 26.896 | odgovori: 20

Pozdravljeni

Je sezona gob, pri nas nabiramo med drigim turi črne trobente. Nekaj sem jih blanširala in zamrznila, nekaj pa sem jih posušila. Žal pa iz njih pripravljam le rižoto ali mešam med druge gobe.

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s sušenimi trobentami in kako jih uporablja še drugače, ne zgolj kot začimbo.

lp

MICL

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

7. sep 2005 17:01

Pri nas jih posušimo in zmeljemo v prah. Uporabljamo jih zgolj kot začimbo mesnim jedem (omake, enolončnice,...) Lep pozdrav, Alenka

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

8. sep 2005 9:02

Alenka Š, najlepša hvala MICL

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

8. sep 2005 9:37

LAHKO NAREDIŠ NAMAZ: trobente prekuhaj, skupaj sesekljaj česen, peteršilj in trobente, dodaj majonezo, kari, poper sol - da je vse lepo mazavo. Ponudi s kruhom. Odlična specialiteta!

BubikolRamios  

član od: 23.3.2010

sporočila: 2

16. feb 2011 12:43

link na eno sliko, da se bo vedelo o čem je govora: http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image.jsp?id_g Gobe sem nabral/posušil in zmlel. Zanima me pa kako narediti omako, da se bo okus trobent poznal. Se mi zdi, da naprimer, če damo v omako papriko, vino itd. , da se potem dodatek zmletih posušenih trobent sploh ne pozna. BubikolRamios

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

16. feb 2011 14:21

Kjub temu, da je okus trobent precej močan, ga zna paprika (sploh če je sveža) res 'ubiti'. Tako da jaz raje dodam v omako malce smetane in paradižnika in je super. Tudi jaz uporabljam mlete, saj jih je lažje shraniti. sooonck

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. feb 2011 20:47

Smetano, čebulo, morda malo gorčice, šampinjone...

Nasja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. feb 2011 10:01

BubikolRamios je napisal/a:
link na eno sliko, da se bo vedelo o čem je govora:
http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image.jsp?id_g

Gobe sem nabral/posušil in zmlel. Zanima me pa kako narediti omako, da se bo okus trobent poznal.
Se mi zdi, da naprimer, če damo v omako papriko, vino itd. , da se potem dodatek zmletih posušenih trobent sploh ne pozna.

BubikolRamios

Glede na moje izkušnje, je prah črnih trobent zelo močna začimba in bi bila bolj previdna pri doziranju. Imajo namreč močan okus, doda se kot vegeta, recimo.

F r i n a

BubikolRamios  

član od: 23.3.2010

sporočila: 2

17. feb 2011 12:32

hm, smo dali samo smetano, pa dve mali žlički zmletih gob, meni se ne zdi, da bi imelo kakšen poseben učinek, ima ga ampak ni sile, bomo sprobali še v rižoti in juhi. BubikolRamios

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti