Štrudel - triki

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

8. sep 2005 9:49

Meni je najboljši jabolčni zavitek, če jabolka narezana na majhne koščke podušim na maslu in nato dodam cimet in sladkor. Se spomnim foruma, kjer je Reca pisala o pripravi dunajskega Apfelstrudel, predvsem tega, da pustijo počivati vlečeno testo v veliki količini olja. Lp, burbonka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. sep 2005 10:50

Najlepša hvala za link, bomo poskusili še tako. Glede olja pa pri nas naredimo tako, da testo malo povaljamo, nato pa ga pokapljamo z razcvrtim oljem. Takšno testo potem lahko razvlečeš čisto, čisto na tanko, dobesedno leze narazen. Včasih smo to delali z razcvrtim maslom ot. margarino, ampak se maslo prej ohladi, preden testo razvlečeš in je težje. Razgreto olje je res super, samo ne smeš pretiravati, da ni testo mastno. Lep pozdravček, S.

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

8. sep 2005 11:07

Se oproščam, nisem vedala, da ste link že objavili....

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. sep 2005 11:43

V Schonbrunu je bilo testo v sstekleni skledi in nanj so nalili zelo veliko olja. Ko ga je razvlekla je spodaj dala časopis in skozi testo se je lahko bralo, tako tanko je bilo razvlečeno. lp Vesna Vesna Milek Recko

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

9. sep 2005 8:21

HAJ! kO BEREM zgoraj navedene napotke o mazanju z razcvrtim oljem, kaj to pomeni? Ali olje močno ogreješ, nato pa s čopičem namažeš. A vleč ga je treba na pomokanem prtu, ali pa ne gre. Sem kar uspešna kuharica z veliko družino dobrih jedcev, ampak domača izzdelava vlečenega testa me še nikoli ni spravila v dobro voljo. Kakšna moka???? (eni pravijo da lahko navadna 500)?? Hvala RTM MARINKA

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

9. sep 2005 9:52

Vlečeno testo vedno delam s polbelo moko 850, sigurno pa bi moralo biti testo še bolj voljno s čisto belo moko. Izdelava testa je res preprosta. Sama moki dodam malo soli, žličko ali dve olja ter mlačno vodo. Ob dodajanju vode ves čas mešam z gnetilnima kavljema, dokler voda ne popije moke. Potem mešam še kakšno minuto, stresem testo na pomokano površino in ob dodajanju moke gnetem toliko časa, da se testo nič več ne lepi na roke (5-10 minut). Testo mora biti lepo mehko, ne pretrdo. Potem testo vedno pustim počivati na pomokanem krožniku (hlebček še pomažem z oljem, da ne nastane skorjica) kakšne pol urice, če pa imam čas pa še več. Potem testo stresem na pomokan prt, ga malce razvaljam, potem pa razvlečem. Po tem postopku mi testo vedno lepo uspe in ga lahko razvlečem čisto na tenko. Upam, da sem s tem opisom kaj pomagala. Mslabetka, veliko uspeha in poročajte kako vam je uspelo. LP! urssula Sporočilo je spremenil(a) urssula dne 09. sep 2005 09:53:34

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. sep 2005 13:24

Pozdravček, ja, olje dobro razgreješ in pokapljaš po testu, malo postiš, da si ne opečeš prstov, potem pa z roko vlečeš testo narazen in res, kar leze narazen. Lep pozdravček, S.

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

9. sep 2005 14:21

Super, to z razgretim oljem moram preizkusit, ker se mi zdi, da testa nikoli ne razvlečem tako kot je treba. Jaz jabolka obvezno izdatno pokapam še z limoninim sokom (na kilo jabolka gre pol limone) in dodam lupinico. Zavitek je tako zelo prijetnega svežega okusa. Sladkor pa posipam po občutku, nikoli več kot dve pesti. Lp, Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti