Štrudel - triki

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

tema odprta - 7. sep 2005 12:26 | ogledi: 18.025 | odgovori: 26

Kako pripravljate štrudel oz jabolčni zavitek? Katera jabolka uporabljate in kako ga izboljšate? Jaz recimo jabolka vedno malo podušim na maslu preden jih dam na testo.

Lp, Tina

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

7. sep 2005 12:35

Jaz imam najraje kiselkasta jabolka, če niso jim dodam malo limoninega soka. Najraje pa imam jabolčni zavitek s skuto, a mora biti domača ali Prekmurskih mlekarn, da je grudasta. Skuti dodam tudi rumov sladkor in včasih kakšno rozino.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. sep 2005 12:43

Meni je najboljši, če je malo smetane in skute in veliko jabolk in cimeta. Moram pa enkrat poskusiti jabolka, narezna na kockice, prepražiti na maslu, vsi pravijo, kako je to dobro. Sestra pa je enkrat spekla jabolčni štrudelj samo z jabolki in drobtinicami, prepraženimi na maslu, brez smetne in skute; recept je iz Kuharice sestre Vandeline. Je bil tudi zelo dober, nekaj posebnega. Lep pozdravček, S.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

7. sep 2005 12:47

Za jabolčni zavitek jabolka naribam, testo raztegnem, premažem z stopljenim maslom, posujem jabolka po polovici testa, posladkam (če je potrebno), posujem s cimetom, vržem gor eno pest rozin, ki sem jih nekaj časa držala namočene v rumu ter posujem z malo narezanimi orehi. Temu jaz pravim "dunajski zavitek". Enostaven jabolčni zavitek dam pa samo jabolka in cimet. Jabolka nič kaj preveč ne zbiram, kakršna pač so. Pozdravček!

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

7. sep 2005 13:04

Jabolka ponavadi zdusim, nato jih nalozim na testo, ki sem ga cisto rahlo premazala s kislo smetano in potresla z mletimi orehi ali lesniki. Jabolka potresem s cimetom in ce je potrebno se sladkam, drugace pa ne. lp

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

7. sep 2005 13:26

Razvaljano testo najprej namažem s stopljenim maslom. Jabolka naribam in jih ožamem. Potem jih sladkam, dodam cimet, sladko smetano in čokolado v prahu ter vse skupaj zmešam. Potrosim po vsem testu, po vrhu potresem še skuto (nepasirano od Ljubljanskih mlekarn). Štrudel zvijem, položim v pekač na peki papir, po vrhu pa premažem še s stopljenim maslom. Potem pa v pečico. modrijan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. sep 2005 13:43

Sama še v življenju nisem pekla jabolčnega zavitka, obožujem pa tistega, ki ga pripravlja moja mama. Naribanim jabolkom poleg cimeta namreč doda še mlete orehe. Kako je to dobro. Pa tudi kombinacija jabolka, skuta, rozine in mleti orehi mi je všeč. Ampak trenutno samo všeč, ker takih dobrot, sploh pa ne z orehi, še vednone smem jesti. Mamamia mamamia

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

7. sep 2005 15:11

Jaz razvlečem testo, namažem z mešanico zmehčanega masla in kisle smetane, ožamem in potresem naribna jabolka, potem sladkam, potresem z veliko cimeta, limonino lupinico in dodam popražene drobtinice. Baje popijejo odvečno tekočino. Včasih dodam še skuto. Zavijem in to je to. Enkrat med peko ali pa po njej, zavitek še namažem z maslom. Meni je super, saj sem se ga navadila od moje mami. No, zdaj se mi pa sline cedijo... Elen

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. sep 2005 16:28

Lani pozimi je o štrudlu tekla debata na forumu. Tam sem točno napisala tudi recept za Apfelstrudel, kakršnega delajo v dunajskem Schonbrunu. Če ima kdo čas ga lahko poišče. Sicer pa je razlika taka (tako uči mojster Goljat): Zavitek: nadev je namazan le po enem delu testa. Štrudel: nadev je po celem testu. Testo je vlečeno, nadev pa je lahko poljuben (jabolčni, sirov, borovničev, gobov, mesni....., odvisno od domišljije). lp Vesna Vesna Milek Recko

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

7. sep 2005 20:51

Jaz dam v jabolčni nadev ingver.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. sep 2005 7:12

Pozdravljeni, lepo prosim, če kdo najde link do zgoraj omenjenega foruma, naj ga posreduje na tole debato, meni ga ne uspe najti. Se pa spomnim, da je bilo govora o tem, sem si celo sprintala recept, ki ga je na forum napisala Vesna, pa ga nikjer ne najdem. Prosim, prosim,.... Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti