Limonina melisa

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 7. sep 2005 11:44 | ogledi: 10.209 | odgovori: 7

ŠE nekaj me zanima. Kako ve pripravljate čaj iz limonine melise? Imam je namreč zelo veliko na vrtu in bi zdaj, ko je moja mala hčerkica majčkeno prehlajena, rada skuhala čaj iz mešanice melise in mete. Prosim, če mi poveste,ali obstaja kakšen poseben način priprave le - tega čaja.

Najlepša vam hvala in užijte dan s polno žlico!

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

7. sep 2005 12:32

Listke na grobo sesekljaš, preliješ z vrelo vodo, pustiš dve-tri minutke, precediš, počakaš da se malo ohladi, dodaš med in to je to Lp, Tina Sporočilo je spremenil(a) Lunika dne 07. sep 2005 12:32:40

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

7. sep 2005 12:59

Jaz pa listov nič ne sesekljam samo prelijem z vročo vodo. A je bolje, če se seseklja? kokos

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

7. sep 2005 15:03

Če jih narežeš prej spustijo svoj sok. V bistvu samo parkrat potegneš z nožem in takoj preliješ z vročo vodo. Drobno sekljanje predolgo traja in se koristne snovi z izpostavljanjem na kisiku izgubljajo. Posebej pri melisi. Ko se že omenja meliso, sem se spomnila zelo dobrega recepta, ki sem ga po naključju šele pred kratkim izvedela. Ko je bila moja prababica še živa, mi je vedno pripravljala najboljša vmešana jajca. Poseben okus jim je dalo zelišče, ki ga je malo pocvrla na maslu. In ta okus iz zgodnjega otroštva mi je ostal v spomninu tudi ko nje že dolgo ni bilo več. Tako da ni treba posebej omenjat, da sem se skoraj raztopila, ko sem po dvajsetih letih spet jedla takšna jajca in izvedela, da je to zelišče melisa... :) Lp, Tina Sporočilo je spremenil(a) Lunika dne 07. sep 2005 15:05:52

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. sep 2005 20:27

Jaz kar cel odšipnjen vršiček melice prelijem z vrelo vodo. V steklenem kozarcu za kuhano vino izgleda prav dobro... A katera pozna recept za melisin sok? lp juhica

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

22. sep 2005 14:01

Juhica, ne vem, kaj misliš z melisin sok. Če je to lahko sirup (ki ga razredčiš z vodo), potem sem enkrat nekje na netu našla tale recept. Ne vem, čigav je, sama ga (še) nisem naredila, kopiram, ker ni drugega odgovora, tako boš imela vsaj nekaj. LP Fani Sirup iz citronaste melise  3 l vode  32 vršičkov melise  2 limoni  3 kg sladkorja  10 dag citronske kisline Vodo prekuhaš in ohladiš. Vršičke melise razrežeš in daš v vodo, limoni zrežeš na kolobarje z olupom vred in daš tudi v vodo. Vse skupaj naj se namaka 24 ur. Potem precediš tekočino skozi gazo. Dodaš še sladkor in citronsko kislino. Vse skupaj mešaš tako dolgo, da se sladkor povsem stopi. Natočiš v steklenice in jih neprodušno zapreš. Je poseben, zelo dober in osvežilen sirup za redčenje z vodo.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

22. sep 2005 19:47

To bo to. Najlepša hvala, Fani. Pa lp juhica

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

23. sep 2005 8:58

meliso in meto se ne sme rezat z nožem.Najbolje je če jo kar natrgaš.V stiku s kovino oksidira C vitamin HERMAN

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti