Trda hobotnica iz merkatorjeve akcije

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

19. sep 2005 10:04

Letos sem na morju kupil svežo hobotnico težko cca 1 kilo, po receptu bi jo moral kuhati skoraj dve uri. Po nasvetu prodajalke, pa bi jo naj kuhal s plutovinastim čepom, žebljem, sladkorjem ali pa kuhinjsko krpo. Poizkusil sem s kuhinjsko krpo, hobotnica je bila popolnoma mehka že po 30-40 minutah, brez žilavega koščka. Ali je krpa resnično pomagala, ali pa se je hobotnica sama odločila, da bo mehka , v to pa se ne bom spuščal. lp

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. sep 2005 7:28

kje sicer kupujete hobotnico? Tako ki se jo da skuhati do mehkega?

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

21. sep 2005 14:24

Vso ribo in morske sadeže izključno v ribarnici v Plečnikovih arkadah,prav zaradi slabih izkušenj v supermarketih(spar,mercator...)

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. sep 2005 7:37

tejc, oprosti moji nevednosti. tukaj gor sem prebrala, da se bolje skuha zamrznjena hobotnica. V ribarnicah v Plečnikovih arkadah imajo samo sveže ribe. Ali se motim, ker vedno gledam samo sveže ribe?

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

28. sep 2005 8:29

Če vprašate v Plečniovih arkadah za zmrznjeno hobotnico, vam jo bodo zagotovo prodali. Sam sem enkrat tam kupil zmrznjeno hobotnico. Pa tudi druge ribe prodajajo tam zmrznjene, ne samo sveže. Miroslav Vulović

nninna  

član od: 4.8.2009

sporočila: 1

4. avg 2009 23:43

hobotnico kupljeno ali ulovljeno kjekoli in kadarkoli ni treba pred pečenje kuhati ampak je najpomembneje, da jo še surovo TEMELJITO PRETOLČete, kot svinjske zrezke. Po tem je tako mehka kot perutnina, nato jo lahko kuhate al pečete, za solate za pod peko itd karkoli. vse ostale tehnike zgoraj opisane smo že preizkusili, NOBENA nič ne šteje!!! lp in dober tek nninna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. avg 2009 9:45

nninna je napisal/a:
hobotnico kupljeno ali ulovljeno kjekoli in kadarkoli ni treba pred pečenje kuhati ampak je najpomembneje, da jo še surovo TEMELJITO PRETOLČete, kot svinjske zrezke. Po tem je tako mehka kot perutnina, nato jo lahko kuhate al pečete, za solate za pod peko itd karkoli. vse ostale tehnike zgoraj opisane smo že preizkusili, NOBENA nič ne šteje!!! lp in dober tek nninna
No ja, gre tudi drugače. Sama nisem prisatš tolčenja hobotnice, zato jo, ko jo pripravljam pod peko, najprej dam v posodo brez vode in jo pokrijem ter pustim okoli deset minut, da hobotnica spusti vodo. Potem jo prestavim v peko, tik pred koncem pečenja pa jo prelijem s tekočino, ki jo je hobotnica spustila v lonec, z dodatkom malo vina. Hobotnica je mehka "ko puter". Mamamia mamamia

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

5. avg 2009 11:19

Isto kot Mamamia, sem na isti strani že pred štirimi leti odgovoril. Joj, kak čas beži. No, če smo že pri tolčenju. Čemu tolči svinjski zrezek? Ali s tem ne zmanjšamo kvalitete mesa, saj "poškodujemo" meso da zaradi tega odteče sok, ki je v mesu in posledično meso ni tako sočno? lp Vlado

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti