Trda hobotnica iz merkatorjeve akcije

neznan uporabnik

tema odprta - 6. sep 2005 22:19 | ogledi: 9.603 | odgovori: 18

Pozdravljeni. Prosim za nasvet kaj naj naredim s hobotnico, ki sem jo kupila v Mercatorjevi akciji pred kakšnimi 10 dnevi. Prodajali so jo po ceni 1400 sit oz. nekaj okreg tega je pa narezana in rečeno da skuhana. Prodajalka ki mi jo je prodajala je rekla da jo je ona poskusila ravno iz razloga, da ve kakšna je.Ker je že kuhana jo je samo odtalila in nato naredila iz nje solato in da je bila super.

Naša družina ima zelo rada hobotnico in jaz zelo vesela da bom to zadevo kupila po ugodni ceni tudi izgledala je zelo lepo - tako veliki komadi sem jo seveda kupila na zalogo 3 vrečke mislim pa da jo je bilo v vsaki vrečki nad 2 kg.

Najprej jo je hčera pekla s krompirjem v pečici in jo pred peko še kar zamrznjeno pomešala s krompirjem in naredila kot običajno vendar zadeva se je pekla in ko bi morala biti gotova je bila na našo veliko žalost še zelo trda le tu in tam je bil kakšen košček prav slasten. Pustili smo jo v pečici še kakšno dobro uro vendar tudi to ni bilo dovolj, verjetno bi jo lahko pustila cel dan pa ne bi bilo nič boljše. Seveda je vse skupaj romalo v smeti.

Ker pa mi žilica le ni dala mira sem jo eno malo količino dala v ekonom in jo kuhala 1,5 ure. Žal tudi ta je bila trda in neuporabna.

Seveda bi najraje vse skupaj popakirala in nesla nazaj v Merkator vendar žal nimam več računa in ne vem če bi bilo to možno.

Kaj mi svetujete vi ali obstaja kakšna možnost da bi jaz to lahko koristno uporabila. Sicer kupujem cele hobotnice zamrznjene in jih v ekonomu kuham od 20 do 25 minut in so super. Prosim za vaša mnenja in nasvete

Blitva

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

7. sep 2005 9:55

Sicer ne kupujem napol pripravljenih hobotnic, ravno zato ,ker so vedno trde. poskusi pa skuhati skupaj z plutovinastimi zamaški včasih pomaga. Lep pozdrav! Dadaja

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

7. sep 2005 10:22

Bolje je kupiti bodisi svežo bodisi zmrznjeno (neskuhano) hobotnico. Hobotnica, ki ste jo kupili naj bi bila že skuhana, vi pa dejansko ne veste, koliko časa se je kuhala. Hobotnice, lignji in sipe se med kuhanjem mehčajo, če pa jih kuhamo, pečemo ali cvremo predolgo, postane njihovo meso spet trdo in žilavo in takrat mu nič več ne more povrniti mehkobo. Mogoče je bila vaša hobotnica predolgo kuhana. Je pa še ena možnost. Ko hobotnica položi jajca, neprestano bedi nad njimi in jih čuva. Takrat tudi nič ne je. To obdobje traja približno 30 dni (odvisno je od temperature vode) in to je zadnji del njenega življenja, kajti ko se mlade hobotnice zvalijo, hobotnica pogine. Če je hobotnica ulovljena med časom, ko pazi na jajca, bo njeno meso zelo žilavo in ga je z pomočjo termične obdelave praktično nemogoče zmehčati. Miroslav Vulović

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. sep 2005 14:04

Skuhano hobotnico nareži na čim manjše koščke in jo za solato premešaj s še toplim krompirjem, narezanim na enako velike kocke kot hobotnica, in takoj dodaj vse drugo (olivno olje, česen, poper, peteršilj, sol in žlico vina) ter premešaj. Tako bo na ugriz manj trda. Mamamia mamamia

MICL  

član od: 10.11.2004

sporočila: 47

7. sep 2005 16:16

Jaz sem enkrat kupila trde lignje. Tudi večjo količino zamrznjenih. Ko sem jih že hotela vreč stran, sem poskusila še nekrat. Nasolila sem jih s soljo za mehčanje mesa in bili so mehki in zelo dobri. Priporočam uporabo te soli. lp MICL

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

7. sep 2005 19:44

Jaz bi pa le še pridala, da je verjetno to poletna hobotnica, ki je lahko preslana, tako trda, da se ne da jest. Hobotnice se lovijo v mesecih, ki imajo v svojem imenu črko "R". Če je tvoja hobotnica poletni ulov, ji žal ni pomoči. PACKA

neznan uporabnik

7. sep 2005 19:59

Kakšna pa je ta sol za mehčanje mesa kje se jo da kupiti? Blitva

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

8. sep 2005 8:29

Imajo jo pri "najboljšem" sosedu, na polički kjer stoji sol. Na embalaži piše "Sol za mehčanje mesa". Na tem linku si lahko ogledate to sol: http://www.droga.si/default.asp?id=669 Miroslav Vulović

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

8. sep 2005 12:22

No pa še to, tisto kuhanje hobotnice s plutovinastim zamaškom je en lari fari, kar ve vsak ta prav kuhar in poznavalec kuhanja hobotnice. ANJA

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

8. sep 2005 13:55

O lovljenju hobotnic le v mesecih, ki imajo črko R, se ne bi strinjala, saj smo letos julija na Korčuli ulovili precej raličnih vrst hobotnic, ki so vse končale pripravljene v solati ali pa pečene s skrompirjem. Niti enkrat niso bile trde. Tudi domačini, stari morski volkovi, niso imeli ob tem nobenih pomislekov. Lp, Simona Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 08. sep 2005 13:55:50

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

8. sep 2005 21:08

Tudi meni se je zgodilo, da je bila hobotnica, ki sem jo pripravila s krompirjem v pečici, tako trda, da skoraj ni bila užitna. Poznavalci so me poučili, naj pazim na poreklo hobotnice pa bo v redu. Od takrat me ne zapelje nobena akcija več, kupujem jadranske hobotnice, ne dodajam nobenih zamaškov, ne pazim na mesece s črko "r" pa je vedno v redu, naj bo kuhana in narejena v solati ali pa pečena s krompirjem. ddarinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti