Mleto meso iz zamrzovalnika

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

tema odprta - 6. sep 2005 17:18 | ogledi: 10.107 | odgovori: 11

Imam problem, ki ga sama ne uspem razrešiti. Kadar kupim mleto meso (mešano govedina-svinjina), vedno kupim večjo količino, potem pa v vrečke po 20 dag in v zamrzovalnik. Problem nastane, ko ga odmrznem npr. v topli vodi ali pa ga pustim več ur v vrečki v skodelici, in odtaljenega vržem na praženo čebulo, se mi nikakor noče lepo razpustiti in ostaja v grudah. Morda poznate nasvet, kako bi se odmrznjeno mleto meso lepo razpustilo, tako kot se sveže. Hvala za vsak nasvet. LP Dušanka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. sep 2005 18:13

Po moje je to odvisno od mesa, saj se je že meni tudi zgodilo. Običajno pa nimam težav s tem, kar dajem v zmrzovalnik. Mogoče ni vse enako zmleto. Lp riba-ribica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. sep 2005 19:54

Jaz tudi nimam takih problemov, ampak jaz uporabljam samo goveje, nič svinjine tjas

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

6. sep 2005 20:18

Jaz teh problemov sploh se nisem opazila, je pa res, da mleto meso precej dolgo prazim brez zalivanja, tako da je ze kar svetlo rjavo (ne zazgano!) in takrat nima debelih grudic. Sele potem dodam paradiznikovo omako ali riz (ce je za polnjene paprike). ines

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. sep 2005 20:29

Mletega mesa nikoli ne odmrznem, ampak ga kar zamrznjenega dam na maščobo. Posodo seveda pokrijem, temperaturo znižam in po malem zalivam. Vedno se mi lepo razpusti, če pa je tu in tam kakšna grudica, jo pač dam narazen s kuhalnico. Ko je meso v celoti lepo porjavelo, nadaljujem s pripravo hrane, kot da je sveže. Mamamia mamamia

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

6. sep 2005 22:05

Večer. Imeli smo iste probleme, vendar smo ugotovili, da se to zgodi, kadar kupimo že pripravljeno zmes z vsemi možnimi začimbami....Isto se je zgodilo tudi z svežim. Če pa uporabimo mleto meso brez dodatkov pa tega problema ni. Lp, maychi

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

7. sep 2005 8:50

tudi meni se ta problem pojavlja. Vedno sem kupovala meso s Mercatorju, zadnjič sem ga pa pri privat mesarju in se mi je prvič zelo lepo razpustilo. Zato menim, da je odvisno od mesa (vedno pa kupim pol , pol. goveje in svinjsko). Poskusi kupiti meso kje drugje. Če si iz Gorenjske , jaz sem ga pri mesariji Rešet. pozdrav in veliko sreče smrkolina

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

7. sep 2005 9:00

Jaz pa mislim, da ni potrebno zamenjati mesarja. Tudi meni se večkrad delajo grudice, ne glede na to, kje meso kupujem. Vendar si pomagam tako, da meso med praženjem pretlačim s tlačilko za krompir, tisto, ki ima luknjice in tako grudice prav lepo razpustim. pozdrav in veliko uspeha pri kuhi! nenci nenci

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. sep 2005 11:15

Jaz mleto meso sploh ne odmrzujem do konca - še zmrznjeno dam na čebulo. Tudi pri meni se naredijo kepice, jih pač zdrobim z vilico ali kuhavnico. Nikdar mi pa ni padlo na pamet, da se delajo kepice iz zmrznjenega mesa. Prvič ko bom delala, bom opazovala, kaj se dogaja. Meso iz skrinje NIKDAR ne odmrzujem v topli vodi, odmrzujem počasi - zvečer ali zgodaj zjutraj dam iz skrinje. Pozdravček!

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

7. sep 2005 12:30

Ko ga daš v kozico ga zalij s skodelico mrzle vode in lepo se ti bo razpustilo.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. sep 2005 12:57

Pozdrav, ja, se zgodi včasih tudi to. ampak mislim, da to res nima veze s tem, kje kupiš meso in kakšno je, saj je vse skupaj zmleto. Poskusi ga odtajevati brez namakanja v topli vodi ali pa začni kuhati kar z zmrznjenim. Morebitne kepice in grudice pa razdrobi s kuhalnico, to je povsem "normalen" pojav, tudi pri svežem mesu. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti