Nadevane paprike- pečene

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 6. sep 2005 14:19 | ogledi: 7.948 | odgovori: 7

Zanima me, ali katera obvlada to? Pri neki ženski sem nekoč videla, da nadevane paprike ( filane) dela tako kot jaz- omakca, pire krompir.. , le da ona ne dela nobene omake in jih ne kuha, ampak peče. Je to dobro? Katera pozna to? A je meso potrebno enako pripravit kot za kuhano?

Hvala,lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. sep 2005 14:30

TAko delajo ponekod v Srbiji, podobno kot s sarmo. Moja teta da v paprike nekoliko manj nadeva, potem pa jih peče v malo naoljenem pekaču, v katerega pa da tudi paradižnikovo mezgo, a le toliko, da so paprike v njej manj kot do polovice. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. sep 2005 14:48

Ja, isto se delajo, samo meni so presuhe, mam rajši kuhane, da jih polijem in utopim v paradižnikovi omakci:) Brat in oče pa nista fena omakce in mata rajši pečene. Veri

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

6. sep 2005 15:35

Jaz isto paprike nafilam kot za kuho, ali pa še bolje, namesto riže dam krompir narezan na majhne kockikce ter, normalno, mleto meso. Ko gre že proti koncu (10-15 min) jih zalijem še z kislo smetano+mleko+jajca. SONJA

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

6. sep 2005 23:29

Jaz papriko prerežem po dolgem, da dobim dva "čolnička" in jo nadevam. Na vrh dam rezino pancete.Papriko zložim v nepregorno posodo in jo prelijem z juho. Nato jo pečem. Občasno jo polivam s sokom, ki se nabere v pekaču. Na koncu primešam smetano. dome

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

7. sep 2005 11:21

Na dopustu smo bili na obisku pri prijateljih - normalno, ker smo bili dva dni, sem jaz pomagala gospodinji v kuhinji. Med ostalim je bila tudi filana paprika. Gospodinja, ki je sicer Makedonka, je papriko naredila enako kot jo jaz delam - z veliko omakice, jo je pa dala v globoko široko posodo in se je pekla v pečici. Povem vam, božanska je bila. Jaz v pečici pečem sarmo, papriko nisem še nikdar, bom pa ob prvi priliki poskušala. Pozdravček!

berti  

član od: 7.9.2005

sporočila: 55

7. sep 2005 13:11

Živjo! Ker sem vegetarijanka (na pol) pripravim paprike v pečici tako, da jih prerežem čez pol, postavim v pekač in "nafilam" z mešanico sira, kisle smetane in začimb. Povrhu naribam parmezan in popekam, dokler se vse lepo stopi... LP berti

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

14. sep 2005 17:17

Paprike in paradižnik za omako naredim čisto enako kot za kuhane, toda po novem tudi jaz potem celo veliko kozico postavim v pečico. No, to delam, odkar imam alu-guss veliko visoko ponev, ki jo lahko z ročaji in pokrovko vred dam v pečico. Pride fino predvsem s tisto tapravo paradižnikovo omako, ki se mora počasi dušiti vsaj 1 uro. V pečici je prihranjeno mešanje ), paprike se nič ne strgajo ali odprejo, okus je super. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti