Pranje odeje s perjem ??

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

tema odprta - 6. sep 2005 8:37 | ogledi: 8.747 | odgovori: 5

Pred par leti sem v Sparu kupila prešito odejo, polnjeno z gosjim perjem. Zdaj ima že nekoliko neprijeten vonj, pa me zanima, ali bi jo lahko oprala (na etiketi sicer piše da ne!) ? Imate izkušnje ?

Hvala in lp

Robert Valek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. sep 2005 12:35

Vzglavnike iz gosjega perja smo sicer prali doma in ni bilo nič narobe, le sušili so se tri dni. Za odejo pa se mi zdi, da je za pralni stroj le prevelika obremenitev, namreč zelo težka bo, ko se napije vode in si ne znam predstavljati, kako bo potekalo centrifugiranje. Mi smo odeje vedno odnesli v kemično čistilnico. Če pa na etiketi piše, da ni za pranje, potem je to toliko bolj potrebno upoštevati. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. sep 2005 12:48

hehe, to me je spomnilo na Seinfielda zadnjič: "Navodila o čiščenju oblek so edina, ki jih ljudje dosledno upoštevajo: ko ti na škatlici cigaret piše: "kajenje ubija" in na steklenici "alkohol škoduje zdravju", samo zamahnejo z roko, kaj bi to, It"s ok,... Ko pa piše nekje, da se čisti samo v kem. čistilnici, pa če hočeš oprat navadno, se pa takoj razburijo"Si zmešan??? To je samo za kemično čiščenje!!!" malo heca, ampak je čisto res! včasih bolj pazimo, da ne uničimo cunj kot telesa;) Veri

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. sep 2005 17:19

Naj povem iz mojih iskušenj:vzglavnike sem morala zmetat v smeti,kajti po pranju so smrdeli še bolj kot prej... Teka

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. sep 2005 23:56

Moja punči ima odejo polnjeno s perjem, vendar je prešita. Preizkušeno-že velikokrat oprana v pralnem stroju na 40 stopinj (ko lulamo ponoči, je mokro čisto vse...še "povšter". Le sušit jo je potrebno na zelo toplem, da se ne "usmradi". Pa vmes je treba večkrat prerahljat perje, da se hitreje posuši. Je pa res, da na naši odeji piše, da se jo lahko pere na 40 stopinj. Pozdravčke, Nojči

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

12. sep 2005 10:54

jaz sem vzglavnike posušila hitro, tako da sem jih dala v sušilni stroj... tej@

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti