Kuhinja - kje dobiti malo drugačne ploščice?

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 4. sep 2005 23:16 | ogledi: 15.647 | odgovori: 23

Hojla,

urejam svojo prvo kuhinjo in mi niso všeč nobene keramične ploščice, ki naj bi bile za med kuhinjske elemente . A mogoče kdo ve, kje pri nas (LJ, njena širša okolica in Gorenjska) bi dobila kake malo drugačne, bolj moderne ploščice za kuhinjo (ne tiste klasične, razdeljene na več delčkov in s slikcami)? Nekje sem videla ene, ki so se kombinirale z enimi steklenimi delčki in so mi še kar fajn...in to so tudi edine ploščice, ki bi jih pogojno imela v svoji kuhinji.

Kuhinja bo sicer enostavnih linij in boljkone klasična, v barvi javorja, pa bi jo s ploščicami malo "poživila". Samo ne bi pa imela kakih zelo divjih barv, ker mi ne bo pasalo v prostor.

Kakšne pa so vaše izkušnje z ostalimi "oblogami" za med kuhinjske elemente?

hvala za pomoč,

maja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. sep 2005 23:41

Hiša Cerami v Črnučah. Definitivno! Če pa tam ne boš dobila ideje, potem je skoraj nemogoče! Jaz sem se 45 minut samo sprehajala in gledala, potem (ker sem pač znanost delala iz teh 7 kvadratov, kolikor jih rabim) mi je pa še kataloge dal v roke, da si izberem. Pa prodajalec je super, profesionalec v poslu, ki ve, kaj prodaja. Veliko stvari imajo tudi na zalogi, pa že v trgovini boš ziher vidla kako dobro idejo. Jaz sem bila navdušena. http://www.hisacerami.si/ tjas

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

5. sep 2005 7:38

Če ni predaleč je v Italiji-Trbiž trgovina Pitacco- in še ena pa se trenutno ne spomnim-imajo precej izbire

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

5. sep 2005 9:30

Te s steklenimi delčki sem videla v Merkurju. stana

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. sep 2005 9:54

Zelo lepe so tudi od Benettona, ampak božjastno drage. Se pa dobijo v Merkurju. Sonja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. sep 2005 10:14

No, veliko dobrih idej pa boš dobila tudi na tejle temi izpred par mesecev: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4215 Jaz sem za na steno na koncu izbrala talne ploščice za terase 33x33, ki imitirajo kamnit zid, v modro-sivi in peščeni barvi. Moj ploščičar pride v sredo. Danes imam tu vodovodarja - jooooooj kako razdejanje!!!! Luknje v steni so velike kot krater Etne! Tejle stari bloki so prava groza, vse je tako šlampasto in čudno narejeno! tjas

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

5. sep 2005 23:37

hvala, Tjas, bom šla pogledat v Črnuče, najbolje kar jutri, da moja obupanost čimprej izgine... Sicer se mi pa tudi ideja o stekleni steni ne zdi slaba...na to se prej sploh nisem spomnila... maja

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

6. sep 2005 7:44

Tudi meni bodo prav prišle vse tele ideje. In ideja o stekleni steni je zelo všečna. Ima kdo kakšno sliko ali link, da vem kako to izgleda? Pa lep dan vsem! Elen

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. sep 2005 7:53

Poglej na zgornji link iz foruma, mislim, da je ena forumovka je že takrat razlagala o tem, da ima steklo, pa se ne spomnem, če je poslala tudi sliko. Meni je sicer ploščičar najprej predlagal tavelike ploščice 40x60 (dobijo pa se tudi še večje, do 1,25 metra), če mogoče iščete predvsem nekaj z manj fugami - tako imaš samo vsakih 40 centi eno navpično fugo, vodoravnih pa sploh ne..... In tale trgovina v Črnučah ima tega res veliko izbiro. tjas

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

6. sep 2005 20:26

bila v črnučah...zdaj sem pa zbegana, ker sem vidla toooolk lepih ploščic . Moram prespat zadevo, še dobro da se mi ne mudi preveč pa tud jaz prosim tiste, ki mate doma kuhinjsko steno, obloženo s steklom, če lahko pošljete fotko.... hvala, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti