Čebelji pik

neznan uporabnik

15. sep 2001 13:23

Še en recept za Lambado: LAMBADA Sestavine za testo: 6 jajc, 15 dag sladkorja, 15 dag moke Rumena krema: 1l pomarančnega soka, 3 vanilijeve pudinge, 7 žlic sladkorja, keksi V pomarančnem soku skuhaj puding in sladkor. Vroče prelij po testu. Po vrhu zloži kekse namočene v mleku in ohladi kolač. Bela krema: 6 žlic moke, 6 žlic sladkorja, 0,5l mleka, 25 dag margarine Moko in sladkor skuhaj v mleku, v ohlajeno dodaj margarino. Kolač premaži s kremo in prelij z glazuro. Glazura: 10 dag čokolade, 7 dag margarine

neznan uporabnik

15. sep 2001 13:24

Pozabila sem dodati še recept za coca cola šnite:Sestavine za testo: 5 jajc, 5 žlic sladkorja, 1 žlica olja, 5 žlic moke, malo pecilnega praška Speci in ohlajeno premaži s kremo. Sestavine za kremo: 30 dag mletih keksov, 10 dag mletih orehov, 2 dcl coca cole, 2 žlici ruma, 20 dag sladkorja, 10 dag margarine Penasto zmešaj margarino in sladkor in dodaj ostale sestavine. Čokoladna glazura: 3 rebra čokolade, 10 dag margarine Tina Z.

neznan uporabnik

15. sep 2001 20:38

Zlobi, ta Lambada ima med sestavinami pomarancni sok - je to Fanta ali kakrsen koli pomarancni sok (brez mehurckov)? Recept za Coca-cola snite je zelo podoben mojemu, ze objavljenemu 2 sporocili nazaj. Zelo zanimivo - nisem vedela da je popularen.

neznan uporabnik

9. okt 2001 18:37

Lep pozdrav, Že večkrat sem pri pregledovanju raznih receptov odkrila sladico z imenom "Čebelji pik", vendar nikjer ni sestava sladice taka kot jo je opisala Beti. Vseeno vam pošiljam recept za "Čebelji pik". TESTO - KVAŠENO: 500 g moke 20 g kvasa 50 g sladkorja 1/4 l mlačnega mleka 2 jajci 50 g surovega masla ščep soli Zamesimo kvašeno testo, ki naj počiva 30 minut. NAMAZ: 5 žlic medu 100 g surovega masla 125 g sladkorja 200 g mandljev, narezanih na "palčke" Med, maslo in sladkor mešamo na šibki vročini, da se sestavine spojijo, nato dodamo mandeljne in pustimo, da zmes 1x zakipi. Ohladimo. Kvašeno testo razvaljamo na pomokani deski, ga položimo na pekač in namažemo z medeno zmesjo. Pogačo pečemo 30 minut pri 200 stopinjah C. NADEV: zavojček praška za van. puding 1/2 l mleka 2 žlici sladkorja 100 g masla 3 žlice sladkorja v prahu Iz praška za puding, mleka in sladkorja skuhamo puding in ga ohladimo. Surovo maslo penasto umešamo in mu po žlicah dodajamo puding in sladkor v prahu. Ohlajeni kolač razrežemo na 30 koščkov. Vsakega vodoravno razpolovimo, nadevamo s kremo in spet sestavimo. Lep pozdrav, Bea

neznan uporabnik

9. okt 2001 18:47

Bea, lepo, da ste poslali recept. Ob prvi priložnosti ga preizkusim. Še vedno pa iščem recept za moj "idealni" čebelji pik. Morda bi bilo najbolje, če bi povprašala v kakšni slaščičarni ali na kateri izmed slaščičarskih šol... Beti

neznan uporabnik

9. okt 2001 22:24

Draga Beti! Ko najdem med svojo zbirko recept za pravi slaščičarski čebelji pik, vam ga pošljem. Lep pozdrav.

neznan uporabnik

10. okt 2001 11:23

Ja, Peter! To bi bilo imenitno! Beti

neznan uporabnik

25. okt 2001 8:54

Peter, dovolite, da vas spomnim na recept za čebelji pik, ki zanima tudi mene. Ste ga morda že našel? Počasi se bližajo dolgi zimski dnevi in bo več časa za preizkusiti kakšen nov recept. Prisrčen kuharski pozdrav!

neznan uporabnik

4. nov 2001 13:48

Draga Beti! Se opravičujem, ker se toliko časa nisem oglasil, vendar nisem našel receptov, pa tudi časa ni bilo kaj dosti. Sedaj sem našel, kar nekaj receptov, ki pa se med seboj zelo razlikujejo. Osnova pa je v tem, da pri čebeljem piku uporabimo za polnilo vanilijevo kremo, za oblogo pa karameliziran sladkor in mandeljne. Za testo uporabimo srednje težko kvašeno testo, ki se od enostavnega kvašenega testa razlikuje v tem, da vsebuje več maščobe. Nekateri recepti vsebujejo pri kremi tudi margarino vendar je to že drugačna izvedba. Vedno pa se za čebelji pik uporablja kvašeno testo in ne biskvitno tako kot vi navajate. V receptu, ki ga pa vi navajate, pa gre za navadne biskvitno listnate rezine, pri katerih za dno uporabijo ploščo listnatega testa, nato jo namažejo z kuhano vanilijevo kremo, nanj položijo plast belega biskvitnega testa, ponovno namažejo z kuhano vanilijevo kremo, nanjo položijo kakakvovo biskvitno plast testa, ponovno namažejo z kremo, nanjo položijo še drugo ploščo listnatega testa in na vrhu premažejo natanko z vanilijevo kremo. Če pa gre za sadno varianto se pa običajno uporabijo maline in malinova marmelada. V tem primeru pa se najprej prvo ploščo listnatega testa in prvo ploščo biskvita namaže z malinovo marmelado, ter se v sredino med obema ploščama biskvitnega testa nadeva z svežimi malinami ostalo pa ostane isto. Ali je to ta recept, ki ste ga iskali, če je v receptu kako drugače mi sporočite. Recept pa je naslednji: Pri pripravi uporabimo pravokotni model za izdelavo kremšnit (kupi se ga lahko pri slovenskih proizvajalcih, ki delajo pekače za gostinstvo ali kakršen koli drug pravokoten model, ki ima snemljiv obod. Za biskvitno testo uporabite recept, ki sem ga navedel zadnjič pri čokoladni torti. Vanilijevo kremo pa naredite po naslednjem postopku: ½ l mleka, strok vanilije, 6 rumenjakov, 10 dag sladkorja, 3 dag moke Mleko zavremo in mu dodamo strok vanilije. Rumenjake in sladkor stepemo dodamo nekaj hladnega mleka in na koncu vmešamo moko. Vaniljev strok vzamemo iz mleka . Jajčno zmes počasi vmešamo v mleko . Kremo kuhamo tako dolgo, da se na površini začnejo delati mehurčki, z mešanjem pa preprečimo, da bi se krema prismodila. Kremo nato ohladimo in mlačni kremi primešamo malovišnjevega žganja. Kremo lahko nato uporabimo za nadevanje, kot je navedeno v zgornjem receptu. Če se vam je vaše pecivo zdelo drugače sporočite! Lep kulinarični pozdrav Peter

neznan uporabnik

5. nov 2001 12:22

Peter, hvala za trud in nasvete, amapk čebelji pik, ki si ga jaz želim, nikakor nima kvašenega testa. Pri sadni varianti pa še nikoli (čisto zares!) nisem naletela na maline! Tudi o karameliziranem sladkorju ni govora. Gotovo gre za drugo (ampak kar podobno) sladico. Morda bom povprašala v slaščičarni. Lep pozdrav, Beti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti