Čebelji pik

neznan uporabnik
tema odprta - 11. sep 2001 16:28 | ogledi: 16.447 | odgovori: 32

Je ena mojih priljubljenih sladic. Imate recept?

Beti

neznan uporabnik

11. sep 2001 20:16

Kakšen izgled pa ima čebelji pik? Mogoče ga pri nas poznamo po kakšnem drugem imenu. lp Spela Spremenil(a) - spela dne 11 sept 2001 20:16:59

neznan uporabnik

11. sep 2001 21:21

Prva plast je listnato testo, nato neka krema in potem rumeno biskvitno testo in spet krema in rjavo biskvitno testo in ... na koncu spet listnato testo. Pri nas ima tako ime tudi v slaščičarnah. Obstaja čokoladni in tak s sadjem. Mimogrede: je že kdo slišal za pecivo lambada? Se res dela s kokakolo? Zadnjič sem slišala, da so se nekje pogovarjali o tem pecivu, ki je baje izrazito dobro. Beti

neznan uporabnik

11. sep 2001 22:06

Recept za lambado lahko najdete na naslovu http://kinet.ims.hr pod rubriko kolači. Recept ima število 203. Samo da ta recept ni s kokakolo, ampak je s Fanto. Mogoče je vseeno, kaj se uporabi ali pa obstaja več različnih receptov. Če ga boste spekli (jaz ga namrec se nisem), sporocite rezultat. lp Špela Spremenil(a) - spela dne 11 sept 2001 22:08:09 Spremenil(a) - spela dne 11 sept 2001 22:13:30

neznan uporabnik

11. sep 2001 22:35

Špela, hvala za koristen napotek! Beti

neznan uporabnik

11. sep 2001 23:49

Cebelji pik Ce se prav spominjam je tisti ki sem ga jaz jedla vseboval listnato testo na dnu in na vrhu, vmes pa so bile plasti podobne kot pri blejski grmadi (biskvit in krema). Poglejte pod recepte za sladice tu na KulSlo, je obljavljen. Mislim da so bile v sredini se vmesane visnje/cesnje, take vlozene, tako da lahko malo improvizirate! Pa dober tek

neznan uporabnik

12. sep 2001 0:37

Kaksno pa je lambada pecivo Imam kar nekaj receptov za pecivo s koka kolo, ampak nimam pa nobenega ki bi bilo imenovano lambada...

neznan uporabnik

12. sep 2001 11:12

Pri lambadi sem se zmotila. Namesto kokakole gre za fanto, v kateri skuhamo vanilijev puding. Poglejte na hrvaško spletno stran - Špela je zgoraj zapisala naslov. Beti

neznan uporabnik

12. sep 2001 17:04

Aha... torej, lambada ima Fanto in ne Coca-Colo Ce koga zanimajo recepti za pecivo s Coca-Colo, pa naj sporoci, in ga objavim.

neznan uporabnik

13. sep 2001 11:27

Ja, bi me zelo veselilo, če bi jih napisali. Hvala, Beti.

neznan uporabnik

13. sep 2001 23:32

Coca-cola rezine Biskvit: 5 jajc 4 zlice sladkorja 5 zlic moke 2 zlici olja 1/2 pecilnega praska Krema: 250 g margarine 250 g sladkorja 2 dl coca-cole 1/2 dl ruma 250 g mletih albert (ali podobnih maslenih) piskotov Okras: sladka smetana cokolada Pripravite biskvit iz zgornjih sestavin: zmesajte jajca z sladkorjem da se speni in da dobite gosto maso. Dodajte moko s pecilnim praskom in olje. Pecite pri 220C da je zlatorumeno, in ohladite. Premazite s kremo, ki jo naredite iz preostalih sestavin. Albert piskote dodajte na koncu. Kremo razmazite na biskvit in po zelji premazite s stepeno smetano in cokolado.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti