Nekaj dobrega za na pot

filomena  

član od: 3.8.2002

sporočila: 45

tema odprta - 4. sep 2005 11:04 | ogledi: 4.098 | odgovori: 17

Potrebujem kakšne ideje za dobro hrano, ki odlično prenaša potovanje z avtomobilom. Nekaj kar lahko pripraviš popoldne, poješ pa naslednji dan med cca 14 urno vožnjo. Sendviči odpadejo, sladice prav tako.

Le pogumno na dan z originalnimi in sočnimi predlogi...

carpe diem

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

4. sep 2005 13:41

Najprej mi je na misel prišlo pohano meso, to nam je mama vedno napravila ko smo šli kam. Ampak meni je to totalno nepraktično in ne vem če bi tako dolgo vzdržalo (v hladilni torbi mogoče)... Drugače pa sendviči (moram jih omeniti, čeprav praviš da odpadejo), nafilani s svežo zelenjavo, šunko, sirom in s kakšnim doma narejenim namazom. Lepo jih zavijem v alu folijo in brez problema vdržijo tudi 24ur v klimatiziranem avtu. Če je pa zelo vroče dam v vrečko s sendviči še eno ledeno ploščico iz zamrzovalnika. V primeru da je v avtu prostor vzamem s sabo še hladilno torbo, ki se jo priklopi v avtu in stalno hladi. Notri gre pijača in sadje, ki ohlajeno v vročini zelo tekne. Lp, Tina

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

4. sep 2005 14:40

Zdravo. Glede na to, da se odpravljate na pot s svojim avtom po moje ne bi smeli imeti problemov, če si pripravite kakšne solate-testeninska, riževa (meni so še boljše ko "odstojijo" nekaj časa, da se okusi prepojijo). No v bistvu lahko vse kar se lahko je hladno-kakšni bureki, slane pite (lahko tudi sladke). Drugače sem se pa tudi jaz takoj spomnila na dunajske zrezke, tako kot je omenila Tina. Če imate otroke, bodo sigurno najbolj navdušeni ravno nad tem. Tako, za enkrat mi je zmanjkalo idej. Lp in veliko užitkov na potovanju. maychi

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

4. sep 2005 15:50

Meni je zadnje čase najbolj všeč na poti polnozrnati kruh z arašidovim namazom. Dobro se imejte na potovanju! riba-ribica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. sep 2005 15:52

Jaz sem nama za na pot na Nizozemsko pripravila v eno škatlo narezek, v drugo sir, kruh posebej, pa polpetke. Ker sva imela za sedeži hladilno torbo, sem dala not še tekoči jogurt v flaši in kozarec vloženih kumaric. Priporočila bi ti pa tudi slano pito (v bazi jih je več, poišči slano pito hastings ali pa špansko pito....). Hladna je zelo dobra, razrežeš jo na kose, lahko zložiš v večjo škatlo ali pa tudi kose posamezno zapakiraš. Na tako dolgi poti je meni ob prigrizkih zelo pasal tisti jogurt in vložena zelenjava. V hladilno torbo sem dodala še en nožek in vilico, in ni bilo nobenega problema. Štirje zmrznjeni vložki za hladilno torbo pa so svojo nalogo zelo dobro opravili, čeprav se nama je zaradi poletnih gužv in slabega vremena pot raztegnila na 17 ur. tjas

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

4. sep 2005 17:38

Kaj pa trdo kuhana jajca - v hladilni torbi seveda...? Jasna JasnaV

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

4. sep 2005 22:00

Se strinjam z Tjas - španska pita. Preverjeno dobra tudi naslednji dan - brez hlajenja. JasnaV pa je tudi meni dala super idejo - govedina v solati z trdo kuhanimi jajci. Naslednji teden gre z nami na izlet ( solatka ) Imate kako idejo za izlet. Predvsem hribi - malo lažje dostopni, zaradi otrok ( kakšen lep izgovor so otroci za mamo brez kondicije ) Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. sep 2005 8:34

Kaj se ni med popotovanjem najlepše ustaviti v kakšni gostilni in nekaj pojesti? Tako odpade vsa packarija s spravljanjem hrane, za prvo silo pa res pride najbolj prav kak kos pečenega mesa v sveži žemlji, z listom solate, lepo zavito v folijo. Mi imamo s seboj vedno le pijačo in sadje (pa arašide, jasno), jemo pa vedno v lokalih ob cesti ali tudi tistih ob avtocesti. Mamamia mamamia

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

5. sep 2005 9:53

Se je že lutšno ustavit, ampak nam se vedno mudi in želimo čimprej priti do cilja. Poleg tega pa hrana prinešena s seboj tudi najbolj ugodna varianta, pa včasih tudi najboljša (moje izkušnje s postanki ob avtocestah...bljek!). Pa še zdi se mi, da malica v avtu prav popestri vožnjo. Ponavadi naredim za na pot sendviče in muffine, zraven vzamem veliko vode, kakšne naravne sokove in obvezno jogurte ali kefir. Pa sveže sadje. Jabolka, hruške,... Lahko narediš slano verzijo muffinov, osnovni masi dodaš sir in zelišča. Mmmm.... Kok sem lačna!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. sep 2005 10:09

Ja, pa na poti ti vsak postanek, če hočeš je jest v kaki restavraciji, vzame vsaj pol ure. In če je ta pot dolga, ti namesto 14 ur hitro rata 16, če padeš še v kaka dela na cesti ali pa popoldanski zastoj okoli kakega velemesta, ko se ljudje ravno vračajo iz službe domov... pa si na 18 al 19 urah. Pa jaz sem še bolj škrt sorte in raje s sabo nesem hrano, na postajališčih pa si privoščim le kako kavo ali sladoled. Čeprav je res, da je pašta na italijanskih avtocestnih postajališčih tako dobra kot nikjer drugje! tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2005 11:01

raznorazni žepki (empanadosi, samose,...), slani muffini (če so otroci še mali, lahko narediš mini muffine), mini sirovi breki se lepo jejo v avtu, so slani oz nesladki in jih ni treba hladit. zraven sadje, voda, jogurt,... nama med potjo zelo pašejo paprike in kumare, lahko že doma lepo opereš, očistiš in narežeš na malo večje kose - je lažje jest. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti