Prosim za recept - mehka pita (pecivo v tušu)!!!

neva13  

član od: 3.9.2005

sporočila: 1

tema odprta - 3. sep 2005 19:51 | ogledi: 5.905 | odgovori: 6

Zanima me, če kdo pozna pecivo, ki se ga da kupiti v Tušu pri pecivih in tortah. Je iz treh plasti testa (5-6cm): temno-svetlo-temno testo, vmes sloja marmelade, povrhu pa čokoladni obliv. Je rezina, ki se jo nareže na koščke in je zelo okusna ter mehka. Prosim, da če kdo pozna recept oz. ime pod katerim se skriva ta okusna rezina, naj mi čimprej sporoči, ker ga nujno rabim za sestrino poroko.Hvala!

neva13

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

3. sep 2005 20:39

To je žerbo pita.Recept je slišat zapleten,a ga je enostavno speči. Testo: 25dag margarine 35dag moke 1/2pecilnega praška 1jajce 2dagkvasa 2žlici mleka 10dag sladkorja Nadev: 30dag mletih orehov 20dag sladkorja 25dag marelične marmelade 1žlica ruma Čokoladni obliv: 10dag margarine 10dag jedilne čokolade Kvas razmešaj z dvema žlicama mleka.Zmešaj moko in pecilni,in vanjo razdrobi margarino,dodaj jajce in kvas,ter nahitro zgneti testo in ga pusti malo počivat.Orehe in sladkor dobro zmešaj.Marmelado zmešaj z žlico ruma.Testo razdeli na tri dele in vsakega posebej na pomokani površini razvaljaj na velikost pekača 38x22cm.Pekač namaži z margerino,dno obloži s prvim delom testa(najlažje ga daš v pekač,če ga naviješ okrog valjarja),ga premaži s polovico marmelade in potresi s polovico nadeva.Prekrij z nasljednjo plastjo testa,ga premaži z marmelado,potresi z nadevom,ter prekrij z zadnjim delom testa. Testo večkrat prebodi z vilico in ga pusti eno uro vzhajat.Peci na170 stopinj približno40 minut.Ohlajeno pito premaži s čokoladnim prelivom(med mešanjem ju stopi nad soparo).Počakaj da se preliv strdi.Potem pa DOBER TEK Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 03. sep 2005 20:40:40

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. sep 2005 0:41

Živijo! Ne bi rada pametovala, ampak mislim, da neva13 išče neko drugo pecivo, za katerega, žal, ne poznam recepta, jedla pa sem ga že velikokrat. So 3 plasti dvobarvnega biskvita (temno-svetlo-temno), vmes marmelada in po vrhu čokoladni preliv. Naraže se na majhne koščke, ki pa so nižji (cca 3 cm), in se kar topi v ustih. Pri nas mu pravimo mignon pecivo. Ali imam prav? Tudi mene bi zanimal recept! Lp, Katjuška

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. sep 2005 8:18

Mogoče res ni pravi recept,a izgleda ravno tako kot sta opisali,ker biskvita je tri plasti in je svetle barve,nadev pa je temne barve in prelito je z čokolado.Poskušajta speči,je zelooo okusno,potem pa poročajta ali je isto. Teka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. sep 2005 20:26

Mogoče vama lahko pomagam. Potrebujemo: : 500 g margarine 300 g mletega sladkorja penasto umešamo 20 kom rumenjaki 500 g moka bela vanili sladkor limonina lupina primešamo masi Masi lahko primešamo kakao, le da za količino kakava zmanjšamo količino moke. Piškote nabrizgamo z ravnim nastavkom na peki papir. Pečemo pri temperaturi 220 stopinj, ko se masa dvigne in nekoliko zarumeni odpremo zračnik ali nekoliko odpremo vrata pečice. Ohlajene piškote namažemo z marmelado, stisnemo skupaj po dva in jih okrasimo s stopljeno čokolado. Zgornjo maso lahko tudi razdelimo inenemu dodama kakao, vsako posebej namažemo tri enake ploskvi na peki papir 1/2 cm debelo, spečemo, ohladimo, namažemo z marelično marmelado in zlagamo plasti eno na drugo, povrhu prav tako namažemo z marelično marmelado ohladimo in glaziramo s stopljeno čokolado. Narežemo na poljubne rezine. Če delaš to samo s polovične mase pride kar nekaj piškotov in tudi biskvita je dovolj. lp Vesna Vesna Milek Recko

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

5. sep 2005 6:50

Ojla! Neva13, to, o čemer govoriš, ni ravno mehka pita. Pecivo se imenuje čajno pecivo Mignon, recept pa najdeš v bazi. Preverjeno dobro pecivo, priprava pa pravzaprav enostavna. Dober tek & lep pozdrav! Harmonija

neva13  

član od: 3.9.2005

sporočila: 1

7. sep 2005 20:27

Hvala za nasvete... Poleg vse norije okrog poroke, mi je še crknu internet... Hvala še enkrat! neva13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti