Melonin sladoled

simzi  

član od: 3.9.2005

sporočila: 4

tema odprta - 3. sep 2005 11:38 | ogledi: 5.393 | odgovori: 10

Živijo!

Punco, ki je za teden dni odšla na oddih, bi rad, ob vrnitvi domov, presenetil s kakšno posebno stvarjo, značilno za ta letni čas: konec poletja. Med gledanjem receptov na kulinariki, mi je na misel prišla ideja o razrezani meloni, obdani s kepicami meloninega sladoleda.

Ko sem nato začel razmišljati, kje bom kupil potrebne sestavine sem naletel na težavo: Kje kupiti melonin sladoled?

Zato se sedaj obračam na Vas: Zanima me ali morda kdo ve, kje bi lahko kupil melonin sladoled; ali poleg meloninega sladoleda k meloni paše še kakšna vrsta sladoleda? Ali pa ima morda kdo boljšo idejo za pripravo presenečenja?

Za vse odgovore, ideje ali recepte se že v naprej lepo zahvaljujem!

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. sep 2005 12:40

Pred dnevi je bil objavljen recept za zelo preprosto verzijo domačega sladoelda iz melone: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5315 Pa naj ti uspe presenečenje! P, Maja Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 03. sep 2005 12:41:04

simzi  

član od: 3.9.2005

sporočila: 4

3. sep 2005 12:47

Živijo Maja! Omenjeni recept sem tudi sam prebral! Vendar me ni toliko pritegnil, ker pod njim piše, da je sladoled v bistvu "zmrzlina". Jaz bi pa rad pravi sladoled, ker se mi zdi, da bolj paše zraven, kaj misliš? simzi

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. sep 2005 14:20

Kaj pa če bi izpraznil polovico melone in nato v lupino narezan koščke različnega sadja ali pa kak tak napitek malo soka malo kake cachase ali podobnega, pa zraven kako slamico... Je pa full lepo da jo boš takole presenetil, samo glej da se tega ne odvadiš...pri nas je tekom let to malo prešlo...čeprav nimam nič pripomb čez "mojga". Bom pa malce pogledala kje bi se dalo najt še kaj podobnega... P, m

simzi  

član od: 3.9.2005

sporočila: 4

3. sep 2005 14:27

Živijo Maja! Najlepša hvala za zgornjo idejo o izpraznjeni polovici melone! Ideja mi je zelo všeč in bom razmišljal tudi v tej smeri - izbrati moram še božanski napitek ... Bom pa zelo vesel, če boš slučajno našla še kaj podobnega! Še enkrat najlepša hvala in lep pozdrav! Simon simzi

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

3. sep 2005 23:59

Kaj pa izpraznjena polovica melone, v spodnjem delu sadna solata, ki bi med drugim vsebovala izdolbeno melonino meso ter pa malo preliva (lahko tudi s kakim alkoholnim dodatkom), po vrhu pa kepice močno zmrznjenega sladoleda? Po sladoledu pa posuta nastrgana čokolada z visokim procentom (vsaj 70%) kakava? Hehe, od lastnih idej sem postal lačen.

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

4. sep 2005 0:00

BTW, po mojem okusu bi zraven melone pasal kak res dober limonin sladoled.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. sep 2005 15:00

Simon, povej no ali pride v poštev samo napitek in sladica? Če je lahko še kaj drugega ti lahko pošljem kup slik za razne ideje. Največ je narejenega iz lubenic in melone. Če rabiš mi pošlji naslov. lp Vesna Vesna Milek Recko

simzi  

član od: 3.9.2005

sporočila: 4

5. sep 2005 14:00

Živijo Reca! Ja, ja, ja! :) Lepo prosim za slikice! Moja trenutna ideja, je, da bom kupil dve meloni. Eno postavil pokonci in jo vodoravno prerezal čisto pri vrhu. Nato bi jo izdolbel in vanjo natočil sok. Glede na to, da sem ravno sredi ogromnega pomanjkanja časa in ga nimam dovolj za ekspirementiranje, bi vanjo natočil kar ananasov sok, ki ga ima moja punca najraje. Nato bi pa drugo melono položil vodoravno in jo prerezal na pol (čisto navadno). Eno polovico bi okrasil nekako tako, kot je to prikazano na zgornjem linku od Maje, drugo polovico pa bi izdolbel in v njej naredil nekakšno sadno solatko, kot je to svetoval Anže. Glede na to, da se vrne iz večdnevne vožnje z avtobusom, mislim, da ji bo takšno sadno presenečenje zelo všec. Te pa lepo prosim, da mi omenjene slike pošlješ na: simon@schtriker.net Še enkrat najlepša hvala vsem!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. sep 2005 15:57

Kaj pa melona s prošekom ali maraskinom? Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti