Hladna potica

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

tema odprta - 2. sep 2005 21:24 | ogledi: 8.567 | odgovori: 4

a mi katera zaupa recept..ali je katera ze preizkusila

hvala

mihana

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

2. sep 2005 22:28

Pozdravljena! Sama pripravljam "hladno" potico na popolnoma enak način kot "toplo". Pri pripravi hladne potice je edino pomembno, da so vse sestavine in nadev hladne, potem pa jo dam vsaj za 8 ur vzhajat na hladno, poleti celo v hladilnik. Tudi v knjigi A. Goljata "Potice" avtor poudarja, da se čisto vsaka potica lahko speče na hladen ali topel način. Preizkusila sem že več vrst potic na oba načina (orehovo, pehtranovo, čokoladno, kokosovo, makovo, breskovo, bananino...) in vedno se je dobro izteklo. Če nisem bila dovolj natančna..., vprašajte. pozdravček :) strukelck

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. sep 2005 23:03

Bila si zelo natančna in vse to drži. Tako nas je naučil mojster Goljat in prav je imel. Jaz vse naredim en večer prej, pokrijem s folijo, naslednji dan pa v pečico. Taki potici nikoli ne odstopi skorja. lp Vesna Vesna Milek Recko

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

3. sep 2005 0:07

Moj recept za hladno potico. Najprej pripravi nadev ter sneg 4 beljakov in daj v hladilnik. NADEV: 40-50 dag mletih orehov preliješ s 3 dl sladke smetane, dodaš 2 žlici ruma, limonino lupino, sladkor (po okusu), 2 vanilin sladkorja, sok 1/2 limone. Sneg beljakov vmešamo nazadnje (preden namažemo). TESTO: 70 dag moke 3 dag kvasa 14 dag sladkorja 14 dag masla 4 rumenjakli 2dl hladnega mleka, v katerega daš malo soli Sladkor, maslo, rumenjake penasto umešamo z mikserjem in dodamo moko ter kvas (ki ga pripraviš s tremi žlicami mlačnega mleka). Takoj razvaljamo in namažemo (Po želji dodamo še rozine). Potica naj vzhaja 6-8 ur na hladnem. Vzhajano premažemo z jajcem in spečemo. Zelo je enostavna in zihr rata. mmbrlan

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

4. sep 2005 19:52

hvala vsem lp mihana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti