Tople kumare!

karmy20  

član od: 2.8.2005

sporočila: 73

tema odprta - 2. sep 2005 18:41 | ogledi: 19.461 | odgovori: 10

Rada bi dobila kakšen dobr recept za tople kumare!Prosim,da mi ga napišete.

karmy20

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

3. sep 2005 7:49

Včeraj sem delala nekaj podobnega: na olju prepražila sesekljano čebulo, dodala naribano kumaro, sol, poper, žličko paradižnikove mezge, malo mlete kumine, na koncu pa zmešala kislo smetano in moko ter vlila na kumare, še malo popražila, ohladila in v posodice ter v zamrzovalnik. Pozimi bo prav prišlo - samo vzameš ven in pogreješ - pa k mesku in krompirju! LP Dušanka Sporočilo je spremenil(a) DUŠANKA dne 03. sep 2005 07:50:29

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

3. sep 2005 9:56

Lahko poskusite tudi tako: kumarice olupite, naribate in pustite vsaj pol ure. V tem casu skuhate na kocke narezan olupljen krompir. Ko je krompir skuhan, ga zmeckate (kot za pire), dodate ozete naribane kumarice, malo kumine in popra, podmet iz mleka in moke, 2 navadna jogurta in 1 kislo smetano (ali manj, po okusu), nato pa segrejete do zeljene temperature - bolj kot segrevate, redkejse postaja. Ce je krompir vroc, sploh ni nujno, da se dodatno grejete. Moja babica je nato segrela se malo olja, dodala mleto sladko rdeco papriko in s tem prelila "murke". Nekateri dodajo tudi malo strtega cesna Tej jedi je moja babica iz Prlekije rekla "mlecne murke" ali pa "narete murke" (narete = narecno narejene). Lp, Vesna

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

3. sep 2005 10:09

Murkov zos (Koroška) Olupljen krompir narežem in dam kuhat, dodam dva stroka česna in žličko kumine v zrnju. Čez nekaj časa dodam naribane kumare in kuham še cca 20 minut. S tlačilko zmečkam. Naredim prežganje iz olja in ostre moke, na koncu dodam žličko mlete paprike ter tako zgostim omako. Solim in kisam po okusu. Zraven jemo zabeljen stročji fižol (to je najboljša jed za moža) ali zabeljene "flike" (v slan krop natrgam vlečeno testo) ali zabeljene široke rezance. Količina kumar je približno enaka količini krompirja (volumsko). LP lenča

majdy  

član od: 4.4.2009

sporočila: 4

9. jun 2009 11:36

ja zelo dobro majdy

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

9. jun 2009 21:01

A kumarice bi se lahko že kar kuhane dale v zamrzovalnik? Jaz kumare naribam, surove dam vsaj v tri vrečke(da ne diši cela skrinja),ko pa jih potrebujem, pa naredim omako. Je pa res, da kumarice zavzameno zelo veliko prostora-kuhane bi veliko manj!!?? petardica

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

9. jun 2009 21:29

Kumarico olupimo in naribamo, malo posolimo in pustimo. V eno posodo damo kuhati krompir (olupljen). V drugi posodi naredimo prežganje - olje, dodamo moko, strok česna (lahko celega in se ga potem na koncu vzame ven, ce ga kdo ne mara), malo preprazimo (da je svetlo rjavo) in zalijemo z vodo - tako da je lepo tekoče, pustimo da malo vre. Ko je krompir kuhan, pa zmečkamo (vode v kateri se je kuhal krompir ne zavrzemo!), dodamo (precejeno) prežganje in z vodo od krompirja mešamo tako dolgo, da dosežemo želeno gostoto. Na koncu dodamo odcejene naribane kumare in zmešamo. Po želji lahko po vrhu še zabelimo z ocvirki. Zraven pa odlično paše kuhan fižol. Dokaj podobno kot koroški murkov zos, se vidi da smo blizu :D Lizzie

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

10. jun 2009 7:38

Prepražiš čebulo dodaš paradižnik ,naribane kumare,petršilj,lovorjev list,sol,če želiš še česen. Zraven skuhaš široke rezance.......Njami..... Sporočilo je spremenil(a) kohica dne 10. 2009 07:39

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

10. jun 2009 12:51

Mi jih drugače delamo. Naredim prežganje, ga zalijem z vodo in pustim, da se pokuha. Naribane in posoljene kumare stisnem, stresem v omako in kuham. Na koncu dodam celo kislo smetano. Poleg jemo pire krompir. Moja otroka imata to najraje. Bom pa drugič poskusila tudi po ostalih receptih. Se mi zdijo zanimivi. jana

neznan uporabnik

10. jun 2009 13:31

kohica, pa nujno malček kopra v kumare, to da piko na i. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti