Slavnostno kosilo

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. sep 2005 12:31

Zmrnjene štruklje dam na soparnik in kuham nekaj minut dlje kot ponavadi. Seveda so sveži boljši, po strukturi in ostalih značilnostih ni razlike.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2005 12:54

Hvala, čim dobim soparnik, jih bom tudi jaz tako delala. Saj vem, da v sopari ne razpadejo, ampak zaenkrat nimam te možnosti - no, razen če bi krpo napela prek lonca, bom probala, mogoče bo pa šlo! Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. sep 2005 13:11

Veri, ali pa uporabiš večje kovinsko cedilo, ki ga daš nad vodo, ga malo naoljiš, pa tudi gre. Ali pa si nabaviš tisto dvojno posodo za kuhanje na pari, super stvarca, pa še draga ni. Soparnik, tisti pravi, iz bambusa, je seveda super imeti, a pisker z drugim piskrom, ki ima luknjičasto dno, se mi zdi še bolj vsestransko uporaben. mamamia mamamia

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

12. sep 2005 19:13

Pozdravljene štrukljarice! Nedeljsko kosilo tudi ni minilo brez štrukljev. Tokrat sem jih dala pol ure prej ven in jih malo dalj kuhala, ozirala sem se predvsem na to ali so že lepo trdi na dotik (od znotraj jim je manjkalo ene par minut, ampak so bili uredu), poleg tega sem imela plin na minimum, da so rahlo vreli. Zadeva je napram soboti odlično uspela. Aja, še to. Popolnoma sem jih potopila v vodo, mislim, da je tudi to igralo pomembno vlogo. Lp veverica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

18. dec 2005 8:39

Pozdravljeni! V petek sem bila pri mojstru Goljatu na tečaju za meske, omakce in priloge... In sem se spomnila tele teme, kaj vse se da naprej pripravit...Tudi krompir!!! Skuhaš cel krompir in das v hladilnik....tist ta domac naj bi zdrzal tudi en teden (dokler ne zvodeni), ta kupljeni (nafilani z galofakom pac nekoliko manj, ker ima vec vode). Ko ga rabis, ga olupis in nadaljujes s pripravo! Skratka, pogrevanje krompirja je dovoljeno, v kakrsnikoli obliki. Tudi pire krompoir naj bi šel....malo dodatkov..vojla.....krem juhica.... Dobili smo se kar nekaj nasvetkov, jih pošljem drugič, zdajle me možek ganja, ker ima del za računalnikom Srečno! veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2005 9:55

Joj, sara, jaz sem te že malo pogrešala! Mamamia mamamia

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

19. dec 2005 21:49

Sem štartala službo in se še takooo lovim, komaj da imam kaj cajta. Ponavadi le preletim teme, za kaj drugega ni cajta...gremo kar spat!! Lp, veverica

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

20. dec 2005 7:16

Ojla! V nedeljo imam povabljenih 8 ljudi. Za glavno jed bom nardila škarpeno s krompirjem (iz foruma-sestra, ki ima mal kasnej rojstni dan obožuje ribe - pa bo to zanjo presenečenje), malo blitve in zeleno solato. Sedaj me pa zanima, kaj naj pripravim za predjed in kakšno juho naj dam prej na mizo. Ker mi bo nekej skakal nekam, sem mislila za predjed malo porove pite, juha pa špinačna. bi bilo to dobra kombinacija? Ups, a te jedi sploh pašejo za Božič? Sporočilo je spremenil(a) majdka dne 20. dec 2005 07:18:01

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. dec 2005 8:49

Če je blitva že pri škarpeni bi jaz ponudila rajši čebulno juho. lp Vesna Vesna Milek Recko

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

20. dec 2005 9:23

Hvala za idejo,Vesna. Upam, da jo bodo jedli - bom malo potipala. Saj veš kako si v "buli", če nekdo nekaj ne je, potem pa ne veš kaj bi mu na hitrco pripravil.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti