Slavnostno kosilo

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

6. sep 2005 21:42

A za to dobim plus paket veverica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

9. sep 2005 8:21

Tik pred zdajci še enkrat sprašujem glede špinačne juhe, kako jo zgostit. Kot sem že napisala mi ni preveč do tega, da bi ne vem kako veliko podmeta uporabljala, ker potem rado v želodcu obleži! Jutri imamo akcijo, tako da bi bila zelo vesela kakšnega priporočila! Lep pozdrav veverica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

9. sep 2005 8:30

Zdravo! Ta ideja za slavnostna kosila je res super. In tvoja ideja mamamia tudi. Sama ponavadi v en predal mečem listke, kaj skuham, potem pa tako in tako vse pogubim. Tudi jaz vedno pripravim kaj novega in moji gostje komaj čakajo na to. Mož se pa vedno jezi, ker "kompliciram", na koncu pa zelo ponosno gleda moje dosežke. Še bolje je, ko me vsi hvalijo (razen domačih - he,he). Bom tudi jaz še kakšnega zapisala.. Tina

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

9. sep 2005 9:48

Špinačno juho bi lahko zgostila z naribanim krompirjem. martina

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

9. sep 2005 9:55

Sama ponavadi uporabim toliko špinače, da je juha dovolj gosta brez ostalih dodatkov (8 - 10 listov na osebo). urssula

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

9. sep 2005 10:08

Juho lahko zgostiš tudi z rumenjakom. Ne smeš ga zakuhati v vročo juho. Jaz delam tako: od juhe vzamem približno 2 deci juhe, malo ohladim in v to z metlico umešam 2 rumenjaka. Postopoma segrevam in mešam. Ko zavre vlijem v preostalo juho in pustim še malo vreti. Ta način uporabljam za "močnejše juhe", tudi gobovo. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. sep 2005 11:58

Naj se ne sliši bogokletno, a jaz v sili, če je kremna zelenjavna juha preredka, kot izhod v sili uporabim kremno juiho iz vrečke. Žličko ali dve juhe v prahu, ki se sklada z okusom tiste, ki jo pripravljam, ražvrkljam z malo prave juhe in potem je vse ok.Okus pripomočka v tem primeru ne prevlada, juha pa je lepo gostljata. Mamamia mamamia

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

10. sep 2005 8:00

Hvala, zdaj pa hitim............. veverica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

10. sep 2005 23:45

Pozdravljeni vsi nočni ptiči ..... Prvo slavnostno kosilo smo preživeli. Jaz sem uživala v pripravljanju jedi, sestrica mi je pridno pomagala,....a..... Kot sem na začetku povedala, sem dosti jedi pripravljala med tednom, tudi štruklje. Bili so v skrinji, in sem jih ven dala in v vrelo vodo. Vedno jih kuham tako dolgo, kot ravnokar pripravljene, a danes je šlo vse narobe.... Štruklji naj bi vedno med kuho gledali malo ven iz vode (tudi če nalijem dosti vode plavajo)... tudi danes so. Ko jih ponavadi vzamem ven, so kompaktni, krasni za rezat, kljub temu ne trdi.... danes pa... ....na strani ki je gledala ven so bili popolnoma surovi in ko sem jih razvila iz prtiča so se mi totalno razlezli... Edino na koncih so bili dovolj kuhani...tisto sem odrezala, ostalo vrgla stran... To so bili ajdovi skutni štrukjli (od Marinke v Receptih - kuhala sem ga 20 minut) Iz skrinje sem vzela še en skuten štrukelj z drobnjakom in ga kuhala (tokrat navadnega) 35 minut (po Vandelini) ... in ne bost verjeli, tudi ta je šel v franže Sicer sem na koncu nekaj že skombinirala, a slab priokus je ostal. Hecno je, da vedno delam enako, še vedno so mi uspeli in gostje so me skoraj popapcali, danes pa.....vsem se je zdelo vse krasno, na vse pretege so hvalili, le ti presneti štruklji so mi jo zagodli..... Se beremo in lahko noč veverica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2005 11:34

če ti je kaj v uteho: tudi jaz ne znam kuhat zmrznjenih štrukljev! Tisto rundo, ki jo naredim svežo, je super, lepo se skuha, čisto trda povsod, vse krasno! Tisti, ki jih iz iste runde dam v skrinjo, pa zmrznjene kuhat, se mi pa nikoli nočejo skuhat, začnejo razpadat in so v sredini še surovi! ne vem, kje je skrivnost, spoh, ker sem zmrznjene dala očetu in si jih je on skuhal in ni mel nobenih pripomb - ne vem, ali ga ni motilo ali pa jih je znal prav skuhat - trapasto, ker se mi zdi, da to ne more bit neka umetnost, ampak meni ne rata in jih rajši pač delam sveže, kaj pa čem... če ima kdo kak pameten nasvet, se priporočam! Bi jih morala pred kuhanjem odtajat? V knjigi o štrukljih piše, da jih daš v alufolijo (namazano in potreseno z drobtinicami), kar sem tudi naredila, pa da folija svojo barvo, kar mi ni všeč, pa še skuha se mi ne prav. Če dam kuhat brez folije razpade... Kaj naj? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti