Kuhališče: 4 indukcijska mesta ali 2+2?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. jan 2007 18:52

Ja, Tumpika, to obstaja, vem, da so jo pred kakimi dvemi meseci imeli v Merkurju. Imam novo kuhinjo (sicer je mikroskopsko majhna, pa nič zato) in sem seveda delala po starem, preizkušenem receptu: stare posode pa ne stran, jo je škoda! Jok, brate, pozabi! Sicer sem brala na forumu, ko so se dekleta pogovarjala o teh štedilnikih, kar nekaj jih je bilo, ki so rekle - imamo 2+2, pa bi bilo bolje, če bi bile vse štiri indukcijske. Zdaj jaz pravim enako. Še bolje pa bi bilo, če bi obstajal štedilnik 3+1 (3 indukc.). Glavno napako sem naredila, ko so mi na steklokeramični plošči prekipeli špageti. Se je moka fino zapekla in pripopala na ploščo. Dekleta zgoraj pravijo, da je indukcijska dosti hitrejša kot hl steklokeramična, moje osebne izkušnje pa pravijo, da kake pretirane razlike ni. Sicer nisem povedala nič novega, ti pa tudi jaz svetujem 4 indukcijske. LP cervus

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

22. jan 2007 22:19

Ka pa ko toka sfali? tumpika

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

22. jan 2007 22:39

Pri nas toka skorajda nikoli ne zmanjka za več kot nekaj sekund. Steklokeramično ploščo imamo že nekaj let, pa se ne spomnim, da kdaj ne bi mogli skuhat kosila. Če bi pa že sfalelo toka bi si pa pico naročili ali imeli sadni dan:) Jaz bi pri indukciji pogrešala možnost segrevanja krožnikov, skodelic. Sama si moram vse prej segreti, ker zelo počasi jem, ne prenesem pa ohlajene hrane. Zato dam sedaj vse na ploščo, da se segreje. Lep pozdrav magnolija

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

31. jan 2007 20:31

Tudi jaz imam že eno leto indukcijo in SK v kombinaciji 2+2 in sem se za kombinacijo odločila zaradi stare posode. Potem sem ugotovila, da je plin (pred to ploščo smo imeli plin) določene kozice, ki se sicer totalno svetijo in izgledajo skoraj kot nove rahlo ukrivil in niso niti za SK več v redu, saj je tudi za SK pomembno, da je dno kozice ravno. Torej: tako ali tako sem morala menjati posodo in sem seveda ob tej priliki kupila tako, ki je primerna tudi za indukcijo, saj je danes ze pretezno vsa inox posoda (seveda pa ne teflon - aluminij posoda) primerna za indukcijo. Zato mi je zal da lani ob menjavi stedilnika nisem kupila takega, ki bi imel stiri indukcijska kuhalisca. J ines

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

22. jun 2009 14:34

Malo osvežujem temo,se spoh še splača kupovati 2+2 ali je bolje investirati v 4x indukcijo?Prenavljamo kuhinjo in se moramo v kratkem odločiti za kuh. ploščo in pečico.Katere prednosti je vredno omeniti pri pečici,in katere so nepotrebne (npr. izvlečna vodila,..) evagirl

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jun 2009 14:40

Pečica sicer nima veze s kuhališčem, ampak: mi bi danes kupili 4x indukcijsko kuhališče, posoda nam paše vsa gor (razen enega lonca) pečica - odvisno, meni je zelo pomembno hitro gretje, piroliza ali je ali je ni, pogrešala je ne bi, z izvlečnimi vodili imam vedno probleme, ker se slej ko prej ob nekaj vročega pritisnem, še dobro, da jih doma nimamo, hladna vrata zaradi mularije (notranje steklo ravno, da se ne nabira gor vsa umazanija)... To mi pride zdaj na misel. Loni Makaroni

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

22. jun 2009 14:45

Se tudi odločam za indukcijo, imam pa drug problem. Iščem ozko in dolgo indukcijsko ploščo, pa je ni za dobit. Miele ima eno v katalogu, pa je čez 2000 €, Gorenje pa ima ozko in dolgo samo navadno steklokeramično ploščo. V Ikei sem sicer videla eno za okrog 800 €, a je le na tri plošče. Če ne bo druge, bo ta morala zadoščati, pa vseeno...če kdo ve, kje in za koliko denarja, bi bila vesela informacij. Hvala in lp marjeta65

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jun 2009 15:34

O različnih štedilnikih je bilo že veliko rečenega, prebrali smo mnenja navijačev za ta in un štedilnik. Jaz sem dolga leta uporabljal plin, sedaj sem se " moderniziral ". Sedaj imam tole:

Na levi je štedilnik 4xsteklokeramika, desno je indukcijski kuhalnik, kupljen v Interšpatu za cca 50€, prav z namenom preizkušanja. Rekel bi ( če poskusim bit objektiven ) vsak način kuhanja ima svoje prednosti in pomankljivosti. Jaz osebno najraje imam plin...........vendar je štedilnik umazan in pika. Indukcijski kuhalnik se po nekaterih lastnostih približa plinskemu ( ali ga celo prekaša, recimo v hitrosti segrevanja ). Lahko se čisti, ker se ne segreva plošča, problem je praženje: cela umetnost je spražiti večjo količino ribe, pa tudi regulacija moči pri praženju je nezanesljiva, vse prehitro imaš previsoko temperaturo, pol ti olje ( moka ) potemni. Praženje palačink je zgodba za se, rekel bi ravno tako kuhanje pudinga ali kakšne fine omake ( zaradi načina delovanja se toplota sprošča v dnu posode, in se kašen škrob hitro prime za dno ). Kuhanje mleka je pa spet ena druga zgodba: zdi se mi da je nemogoče dvakrat zapored skuhati mleko a da ti ne " uide " ( res je potem to enostavno očistiti ). Rekel bi pa takole: za kuhanje makaronov in krompirja, pa morda tudi kompota in juhe je stvar zelo v redu za kakšno kulinariko pa ni.

Steklokeramika je druga zgodba: segreva se plošča, torej je vroča, vse kar ti prekipi se tudi lepo prime in je potrebno čistiti, kar je vseen neprimerno lažje kot pri plinu. Regulacija moči je čudovita, vendar zaradi inercije plošče ni trenutna kakor pri plinu in indukciji. Torej nekaj pražiš, pa je premočno, znižaš moč, pol pa je še nekaj trenutko premočno zaradi inercije ( pol si mal živčen pa hitro še znižaš ), potem ugotoviš da je premal pa mal zvišaš......se loviš. Steklokeramika mi je najbolj čudovita za dušenje: moč se nastavi zelo nizko, tako da se še komaj duši, daš pokrov in lahko na tisto kaj dušiš komot pozabiš, zaradi nizke nastavljene moči se voda praktički ne izgublja, nič se ne prime dna posode ( kakršna koli da je, posoda ). Torej, če imate kakšne kulinarične ambicije: ni ga čez steklokeramiko.

Na koncu moj nasvet: 2+2

 

ežoj

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

22. jun 2009 16:34

Tudi mi imamo 4× steklokeramična in indukcijo za 1 lonec . Vse kuhamo na steklokeramični, na indukciji le kar je potrenbo na hitro (makaroni, kava, čaj). Ima pa naša indukcija funkcijo za kuhanje mleka in je super, ker ne skipi . Zanimivo a ne? Pri nas pa noben izmed loncev ni bil za indukcijo (imajo vsi debelo dno) razen 2 lončkov iz Ikee. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

23. jun 2009 10:40

Ežoj. Tisti indukcijski kuhalnik ni primerljiv z indukcijskimi ploščami. Sam imam enak kuhalnik in vem, da je najnižja temperatura pri njem res previsoka za nekatere zadeve. Indukcijske plošče pa so veliko bolj kvalitetne in imajo veliko večji razpon med najnižjo in najvišjo temperaturo in teh problemov ni. sonic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti