Marmelada iz bučk

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. sep 2009 15:55

Kodrana, za prvo ne vem (kakor si jo opisala, se mi zdi, da morda niti ne gre za užitno bučo, ampak za okrasno - lahko pa da se motim)-če imaš možnost fotografirat, bi bilo fajn. Druga je verjetno navadna "svinjska" - kot smo rekli pri nas, torej velika oranžna jedilna buča, ta bo super za marmelado, tretja verzija - jedilne zelene bučke so pa sploh super za marmelado!

Mojca

kodrana  

član od: 1.1.2009

sporočila: 12

2. sep 2009 16:01

mene pa zanima, če so vse buče užitne? namreč doma imamo nekaj velikih oranžnih buč. notri je večino votla buča-le nekaj semen. torej se obreže tista skorja, ki je na notranji strani buče? imamo pa še eno mlado-zeleno bučo, ki potem postane oranžna. katera je boljša, da pripravim marmelado iz tega? imam pa tudi jedilne temno zelene buče. bi bila dobra marmelada tudi iz teh? hvala za odgovor. kodrana

kodrana  

član od: 1.1.2009

sporočila: 12

2. sep 2009 16:04

mama, hvala za odgovor. vse te oranžne buče so bile najprej zelene, šele potem so posatle oranžne. mislim,da niti ni prava svinjska buča. je verjetno kak križanec.. če jo dajemo živalim in jo pojedo ter jim nič ni, potem tudi za nas ne bi smel bit problem!? ali pač? ter tudi okus ni nič grenek.. ampak je okus normalne bučke. sem kar zrezala ta veliko zeleno-ki bi kasneje posatala oranžna. in bom probala. kodrana

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. sep 2009 19:02

Ja, če niso nič grenke in če so užitne živalim, potem so po mojem zagotovo užitne. Sem pomislila na okrasne, ker si napisala, da so čisto votle - ker okrasne ponavadi pa res nimajo skoraj nič mesa.

Mojca

kodrana  

član od: 1.1.2009

sporočila: 12

2. sep 2009 19:24

Mojca so že zrezane.. jutri bom skuhala, potem pa poročam.. če se ne javim.. veste, kaj je bilo:). malo se hecam. kodrana

kodrana  

član od: 1.1.2009

sporočila: 12

2. sep 2009 19:52

Mojca so že zrezane.. jutri bom skuhala, potem pa poročam.. če se ne javim.. veste, kaj je bilo:). malo se hecam. kodrana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. sep 2009 20:34

Ja, seveda, vse so užitne, razen, če so grenke, poskusi pač. Včasih so grenke, če so zrasle iz semen buče, ki se je križala z okrasno. Glede okusa marmelad bi jaz naredila tako, da bi najprej poskusno naredila vse tri, v mali količini. In vsaki dodala limonin sok.....

rimljanka - zasebno mnenje

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

3. sep 2009 19:56

Me pa zanima,če je mogoče že katera bila na kmetiji Avšič v Savljah-tam menda tudi prodajajo buče? cheleste

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

3. sep 2009 20:19

Vidim,da kar veselo kuhate marmelade. Me veseli, da vam je moj pred leti dan recept všeč. Tudi sama sem že delala marmelado iz zelenih buč in tudi iz svetlo zelene bučke, vendar sem zaradi barve mešala z rumenimi. Se mi pa zdi, da je res boljša samo iz navadnih rumenih buč. Kodrana skoraj vse buče so užitne, razen tiste, katere imajo grenak okus. To so ponavadi tiste, okrasne. Se je pa že zgodilo, da je postala grenka čisto navadna buča, ki se je "omožila" s svojo bližnjo sosedo, z okrasno. Baje morajo buče ravno zaradi tega rasti narazen vsaj 5 m. pa lep pozdrav oliva Se opravičujem rimljanki in mamiF, ker sta ti že odgovorili, namreč nisem prebrala do konca. Sporočilo je spremenil(a) oliva dne 03. 2009 20:24

grozdje15  

član od: 8.6.2009

sporočila: 32

3. sep 2009 21:50

Za nadev palačink zmešam bučkino in marmelado iz vinogradniških breskev.Meni sta obe marmeladi izjemno dobri. Bučkino marmelado sem delala iz enake količine bučk, sladkorja, dodala sem limonin sok(na 4 kg bučk 4 limone), dobro sem premešala, kuhala sem 2 uri. Kuharski pozdrav grozdje15

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti