Marmelada iz bučk

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. sep 2005 13:50

Oliva in VilmaS, a tole marmelado sta delali iz tistih oranžnih velikih buč (svinjske buče??) Mene tudi mika tale marmeladka, pa si moram najprej zrihtat bučo :) a se jih že da kje dobit, so že zrele? LP Zala

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. sep 2005 14:42

Vilma, eto grem po tvojih stopinjah, sicer z veliko manjšo količino, ker imamo že kar nekaj marmelad v shrambi, morda pridejo prav za darila, če ja ne bodo preveč dobra zame za z žlico:) Sedaj se zadeva že cmari oz bom pustila čez noč da se prepoji sladkor z bučkami in limoninim sokom - citronke ne maram, prav tako želirnega sladkorja, upam da vseeno uspe, sem dodala še malo vanilijevega sladkorja (domače izvedbe - sladkor in vanilin strok), jutri pri kuhi pa še kak cimet in klinčke....mi itak že dišijo začimbe ko je takole mrzlo zunaj... Hvala! p, m

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

20. sep 2005 17:07

ZALA, marmeladio sem jaz kuhala iz navadnih buč po Olivinem receptu. Majamarko, jaz sem želirni sladkor kupila zaradi strahu, da marmelada ne bo dovolj gosta (bučke so kar vodene). Mislim pa, da bi šlo lepo tudi brez, ker je sedaj čvrsta kot tista iz trgovine. Ja, začimbice pa so taprave- že danes bi pasalo kakšno kuhano vino temperature so že take... LP, V.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. sep 2005 18:54

Zala, buce bos sigurno dobila v Crni Vasi. Letos je bila prava letina za njih. Mene se tudi caka ta marmelada in tudi buce doma. Pa lep pozdrav iz Miamija (pa se malo vrocine bi vam poslala ce bi se dalo) Vesna Vesna Milek Recko

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. sep 2005 21:13

VilmaS, danes naredila marmelado, ej super je, o bučkah ni sledu, sem dala še malo ingverja pa je tako božanski okus...me že res spominja na zimske dni...z žlico je sicer kar težka, vendar se bo prav fino podala k palačinkam, piškotkom in kakemu pecivu da je na vrhu premazan s čokolado...no ja to bo za otvoritev najine kuhinje:) Vesna, ko prideš iz dopusta se še vedno priporočam za sojina zrna...sem pred dopustom malce pozabila...kdaj pa prideta spet v našo zimo? Uživajte! P, m

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

1. sep 2009 23:01

oliva je napisal/a:
Lenča- tukaj ti pošiljam recept za marmelado iz buč. Zelo paše v palačinkah. Poskusi. MARMELADA IZ BUČ (navadnih rumenih) - 1,5 kg drobno narezanih buč na kocke - 1,5 kg sladkorja potreseš po narezanih bučah in dodaš: - 1 citronko (ali 2 celi prerezani limoni) Vse skupaj pustiš stati pokrito z gazo na hladnem 24 ur in večkrat vmes pretresemo. Kuhamo cca 2 uri, med kuhanjem mešamo in vmes dodamo malo klinčkov, žlico cimeta in rum. Na koncu dodamo še želin. Vlijemo v vroče kozarce, zapremo in pokrijemo z odejo. Pa sporoči, kako se je obnesla. Mene tudi že čaka ena velika buča. Bo na vrsti čez 14 dni. Lp oliva
piap

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

2. sep 2009 12:33

pozdravljene... mi prosim poveste,kakšne buče pridejo v poštev?? me zanima,če je primerna katerakoli vrsta? včeraj sem videla v šparu hokaido buče-a se iz te tudi da? hvala vsem za odgovore,pozdrav cheleste

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. sep 2009 14:22

Cheleste, lani in letos sem kuhala bučne marmelade po temle Lučkinem receptu (pa tudi improvizirala). Če boš prebrala opombe pod receptom, boš videla, katere vse vrste buč smo uporabile kuharice :)

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11668

Mojca

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

2. sep 2009 15:06

evo,prebrala in bom sigurno poskusila,če prav razumem so za marmelado primerne skoraj vse vrste bučk... jaz sem letos delala prvič hruškovo in rabarbarino-obe sta zanimivega okusa. imam pa tudi recept za slivovo v kombinaciji s suhimi brusnicami in limoninim ter pomarančnim sokom,se tudi pripravljam,da jo sprobam. jo je že katera delala? mamaF,hvala!! lep pozdrav cheleste

kodrana  

član od: 1.1.2009

sporočila: 12

2. sep 2009 15:26

mene pa zanima, če so vse buče užitne? namreč doma imamo nekaj velikih oranžnih buč. notri je večino votla buča-le nekaj semen. torej se obreže tista skorja, ki je na notranji strani buče? imamo pa še eno mlado-zeleno bučo, ki potem postane oranžna. katera je boljša, da pripravim marmelado iz tega? imam pa tudi jedilne temno zelene buče. bi bila dobra marmelada tudi iz teh? hvala za odgovor. kodrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti