Marmelada iz bučk

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

6. sep 2005 10:27

A mislite, da bi lahko v marmelado dala namesto navadnega sladkorja želirni sladkor? Hvala!

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

6. sep 2005 12:59

Živijo, iz lastnih izkušenj ti povem, da se želirni sladkor za marmelado iz bučk dobro obnese. Sama sem delala marmelado iz cca. 1/3 bučk (navadne jedilne), 1/3 češenj (prej sem jih na hitro pokuhala in odstranila koščice - prej sem imela češnje seveda v zmrzovalniku) ter 1/3 breskev. Dodala sem tudi nekoliko vanilijeve esence (ker ni bilo ravno stroka pri roki ). Marmelado vsi hvalijo, za pokušino pred mojim ustvarjanjem pa sem dobila v dar marmelado iz enakih delov bučk, breskev in sliv. Tudi zelo okusno. Lp.

smetana  

član od: 26.11.2003

sporočila: 26

6. sep 2005 14:50

Drage bučarice, Danes sem si na ta res lep sončen dan privoščila z mojim malčkom sprehod skozi park Arboretum Volčji potok. Spet so me presenetili! Pripravili so tako domiselno razstavo buč v naravi, da človeku kar dih jemlje, ko se sprehaja skozi park. Buče na drevesih, skulpture iz buč, bučni "drevored" ..... skratka, en ne čisto kulinariče nasvet: VREDNO OGLEDA IN DOŽIVETJA !!!!

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. sep 2005 18:45

Oliva, marmelada, kuhana po tvojem receptu je ODLIČNA ! Komot bi jo "prodala" za marelično . Daj jo v bazo, debate na forumu se izgubijo.. pa bi bilo škoda.. LP, V.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. sep 2005 11:46

Takoj ko pridem z dopusta jo naredim. Buča me že čaka, lp Vesna Vesna Milek Recko

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

19. sep 2005 12:32

Lenča, me veseli, da ti je marmelada všeč. Zelo se strinjam s teboj, da je preveč sladkorja. Moja buča je še vedno v enem kosu. Danes sem prvi dan po dopustu in sedaj v deževnem času bo več časa za take stvari. Na Forum pa tudi še nisem dajala receptov in tudi ne vem kako se to naredi. Nimam pa nič proti, če to naredi kdo drug. Pa vsem lp. oliva

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. sep 2005 13:51

A bi bila vredu tudi bučka z zelenim olupkom? (dolge kake 15 cm, meso je svetlo rumeno proti beli) Sedaj se nam jih je kar nekaj nabralo pa smo že vsi siti takih in drugačnih oblik kosil z bučkami... p, m

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

19. sep 2005 14:06

Majamarko, jaz jo delam samo iz rumenih, ki imajo svoj specifičen okus. Na vašem mestu bi poskusila z zelo majhno količino in z zelo zrelimi plodovi. Poskusite in nam sporočite. Lp oliva

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. sep 2005 10:34

Oliva veš da me je kar "strah" da ne bi vsa zadeva romala v smeti, čeprav smo ponavadi delali kompot prav iz takšnih bučk (zelen ali svetel olupek) pa se res ni poznalo da bi bile buče. Barvno bi potem najbrž izgledalo bolj podobno jabolčni marmeladi, edino okus me skrbi ker ne vem če se sladkost v rumenih lahko primerja z mojimi... P, m

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

20. sep 2005 13:44

Majamarko, brez skrbi, tudi jaz sem delala marmelado iz prav takih bučk, kot ti govoriš... še celo eno cuketo (temno zeleno bučko) sem zrezala noter. Okus je super- spominja na marelično marmelado (tudi po barvi). Jaz sem dala na 7,5 kg buč 3 kg navadnega sladkorja in 3 kg želirnega, torej 1,5 kg manj kot po recepturi, pa je marmelada vseeno zelo sladka in zgostila se je ravno prav. Ker sem imela toliko buč, sem jih narezala kar na večje kocke in po 1 uri kuhanja vse skupaj zmiksala s paličnim mešalnikom. Če pa te je strah, poskusi z manjšo količino, da vidiš, če ti okus ustreza. LP, V. Sporočilo je spremenil(a) VilmaS dne 20. sep 2005 13:47:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti